Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

sob 03.02.2018 18:19

Už nějakou dobu používám stojánky na drobné nářadí ze 3mm topolovky. Ta má v posledních rocích docela diskutabilní kvalitu, třepí se při frézování, zalepuje frézičky a vůbec zlobí.
Dělám nějaké věci z dubové překližky 4mm (5 vrstev, dýha na líci, červenohnědá na rubu) a dnes jsem se konečně dokopal překreslit zámky stojánku ze 3mm na 4mm.
stoj_sroub.jpg
Moc pěkně se to frézuje, povrch řezu je pohledný a hrany se nevyštipují, stačí lehce začistit smirkem po ploše a je to.

Při té příležitosti jsem zplodil i modifikaci stojánku na epoxidy BSI (nebo to samé z HK):
stoj_lep.jpg
Takto skladované mají jednu výhodu - nečekám až husté lepidlo nateče ode dna k uzávěru.

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

sob 03.02.2018 18:33

Pěkné, asi tě ale nepřekvapí, že to už víc lidí řešilo 3D tiskem, jen jeden příklad z mnoha: https://www.thingiverse.com/thing:2380776 :-)
-

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

sob 03.02.2018 18:36

No jo, jasně, móda salonních technologií, nepřekvapuje :mrgreen:
Zvládnou za 12 minut stojánek na 3 druhy? 8)
Tiskárnu mám půl metru vedle sebe a ani by mně to nenapadlo.

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

sob 03.02.2018 18:41

Za 12 minut ne, ale jinak zrovna ten třídruhový "otočený" je tam taky...
Sám mám z 3D tisku držák na vteřiňák - 3 větší lahvičky, jedna menší a pak držák na pumpičkový aktivátor (vlastní modifikace modelu z thingiverse právě kvůli tomu aktivátoru), ten je velmi šikovný.

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

sob 03.02.2018 19:08

Na plastotlačce děláme pro kolegu třeba stavebniny:
stavebniny_Kelwin_1.jpg
(beton a kanály)

lahve_Kelwin.jpg

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

ned 04.02.2018 11:42

ahoj, super - nešla by vyrobit nějaká kombinace - třeba 2x tuba epoxidu a zbytek nářadí?

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

ned 04.02.2018 13:12

No, když bude předpoklad že si jich někdo vezme alespoň 10 za rok... aby se vyplatilo to programování jiných dílů...
Kusovky/jednorázovky jsou fakt nevděčné, čas na kreslení a programování se nerozpustí do X-kusů ale zůstane viset na jedné sadě.
Navíc pro nářadí je tam to vrchní, čtvrté patro, to by pro Epoxy vadilo, muselo by se to dost předělat.

Mám toho teď na stole poněkud víc a pořád je to málo :mrgreen:
stojánky.jpg

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

pon 05.02.2018 17:54

Skoro bych řekl, že další 2 až 3 díry by se v jednom stojánku šikly na různé brýle.

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

pon 05.02.2018 17:57

No, ty "pořádné" z optiky nosím na nose nebo zapíchnuté za trikem; plasťáky 4D (co se tam zrovna válí) skladuju v tom modrém košíčku zavěšeném vpravo.

Re: Stojánky na nářadí a epoxidy BSI

úte 06.02.2018 11:36

Mě na podobných stojáncích nejvíc vadí, že se na uložené věci práší, šuplík je prostě šuplík. Jinak je to pěkné, to zase jo.
Odeslat odpověď