Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 17:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Dnes jsem narazil na chybějící díru v přepážce trupu. Vrtačka se tam žádná nevešla, ani hřídel od Dremely. Tak jsem vymyslel jednoduchý prodloužení vrtáku na cca 30 cm. Na nastavení jsem použil 3 mm vypichovací drát ze skláren ale stačí i svářecí. Jako spojka stačí sériová spojka kabelů. Existuje asi v 6 průměrech. Do nich se dá vrták a prodloužení zamáčknout, zalepit nebo zapájet a dá se to udělat minimálně šmajdací během pár minut.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 17:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Celeron píše:
Dnes jsem narazil na chybějící díru v přepážce trupu. Vrtačka se tam žádná nevešla, ani hřídel od Dremely. Tak jsem vymyslel jednoduchý prodloužení vrtáku na cca 30 cm. Na nastavení jsem použil 3 mm vypichovací drát ze skláren ale stačí i svářecí. Jako spojka stačí sériová spojka kabelů. Existuje asi v 6 průměrech. Do nich se dá vrták a prodloužení zamáčknout, zalepit nebo zapájet a dá se to udělat minimálně šmajdací během pár minut.


... sikovny chlapec, si ty :)


Pozn. aby se nezapomelo na zdravi modelarovo, davam fotky souboje na kordy,... zamestnanec vs vrtacka s dlouhym vrtakem.

Holt se spousti se musi zachazet jako s maminou tj. ... jemne-nezne bo jinak :roll:


Příloha:
vrtacka a dlouhy vrtak_001.jpg
vrtacka a dlouhy vrtak_001.jpg
[ 115.13 KiB | Zobrazeno 4035 krát ]


Příloha:
vrtacka a dlouhy vrtak_002.jpg
vrtacka a dlouhy vrtak_002.jpg
[ 176.05 KiB | Zobrazeno 4035 krát ]


Příloha:
vrtacka a dlouhy vrtak_003.jpg
vrtacka a dlouhy vrtak_003.jpg
[ 77.89 KiB | Zobrazeno 4035 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 18:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2008
Příspěvky: 235
Bydliště: Velké Karlovice
Jak to začně házet, tak nohy na ramena :D :D

_________________
Turnigy 9x, nějaké éra a možná i heli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 20:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Je lepší vrtat na malé otáčky a konec něčím podepírat. Osobní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 20:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Vrtaky sa bezne predlzuju, ale robi sa to inak. Do tela vrtaka sa navrta v sustruhu mensim vrtakom diera do ktorej sa vlozi predlzovacia cast a a tieto casti sa spajkuju natvrdo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 21:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2015
Příspěvky: 58
Bydliště: Brezová pod Bradlom SK
jozefbb píše:
Vrtaky sa bezne predlzuju, ale robi sa to inak. Do tela vrtaka sa navrta v sustruhu mensim vrtakom diera do ktorej sa vlozi predlzovacia cast a a tieto casti sa spajkuju natvrdo.

Alebo aj opačne - takto.


Přílohy:
IMAG2949.jpg
IMAG2949.jpg
[ 132.25 KiB | Zobrazeno 3771 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pánové, ta vypichovačka se neohne, je to tvrdej matroš, takže ohnutí nehrozí. :wink: Ale ten svářák či jinej drát a ještě ho vyhřát na bláto tvrdým pájením, to je na následování pokusů Veky. :mrgreen:
Těma vypichovačkama se při výrobě křišťálových lustrových ověsů propichují díry do křišťálu pro drátový závěsy. Ohřátím se křišťál uvede do takovýho polokašovitýho stavu jako třeba vidíte u foukačů skla.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: ned 31.12.2017 23:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Běžně jsem prodlužoval vrtáky mosaznou trubičkou i přez 1 metr. Ale jak bylo napsáno nahoře, jedině na nižší otáčky.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Celeron píše:
Pánové, ta vypichovačka se neohne, je to tvrdej matroš, takže ohnutí nehrozí. :wink: Ale ten svářák či jinej drát a ještě ho vyhřát na bláto tvrdým pájením, to je na následování pokusů Veky. :mrgreen:
Těma vypichovačkama se při výrobě křišťálových lustrových ověsů propichují díry do křišťálu pro drátový závěsy. Ohřátím se křišťál uvede do takovýho polokašovitýho stavu jako třeba vidíte u foukačů skla.

Ake vyhriatie na blato, ked telov vrtaka je blato/stopka/, nie je kalene, inak by si do neho nenavrtal dieru. Volakedy sa tela vacsich vrtakov aj bezne sustruzili na mensi priemer, aby sa zmestili do tych malych skucovadiel soc vrtaciek. Ono takto predlzeny vrtak treba nasledne vediet aj pouzit.!
A takto predlzene vrtaky ako ja uvadzam zasadne pouzivam na vrtanie hlbsich dier, ked uz nestaci samotny vrtak . Taketo vrtanie mi naozaj nemoze plesnut po hlave, ale riziko, ze sa zasekne vrtak nakoniec v diere tam je.


Naposledy upravil jozefbb dne pon 01.01.2018 11:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: pon 01.01.2018 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Pár podobných, už mi jednu hradní zeď zpevňuje :D


Přílohy:
vrták.jpg
vrták.jpg
[ 45.86 KiB | Zobrazeno 3481 krát ]


_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 17:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
jozefbb píše:
Ake vyhriatie na blato, ked telov vrtaka je blato/stopka/, nie je kalene, inak by si do neho nenavrtal dieru. Volakedy sa tela vacsich vrtakov aj bezne sustruzili na mensi priemer, aby sa zmestili do tych malych skucovadiel soc vrtaciek. Ono takto predlzeny vrtak treba nasledne vediet aj pouzit.!
A takto predlzene vrtaky ako ja uvadzam zasadne pouzivam na vrtanie hlbsich dier, ked uz nestaci samotny vrtak . Taketo vrtanie mi naozaj nemoze plesnut po hlave, ale riziko, ze sa zasekne vrtak nakoniec v diere tam je.


A nebude to spíše tím, že klasické vrtáky bývají kalené jen povrchově, myslím pár setin? :wink:

Nejsem si jistý, ale hodně tvrdý materiál když už ne slavné radeco, tak i zalomené závitníky jsou hodně tvrdý matroš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 18:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
varok píše:

A nebude to spíše tím, že klasické vrtáky bývají kalené jen povrchově, myslím pár setin? :wink:

Nejsem si jistý, ale hodně tvrdý materiál když už ne slavné radeco, tak i zalomené závitníky jsou hodně tvrdý matroš.

Čemu říkáš klasické vrtáky? Ještě jsem nepotkal ocelový vrták, který by byl povrchově kalený (spíš asi cementovaný a kalený), který by měl měkké jádro. U běžných HSS vrtáků je pracovní spirála prokalená v celé hloubce, ale válcová část, nebo kuželová stopka bývá měkká, nebo jen zlepšená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 19:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2011
Příspěvky: 1577
Bydliště: Meziměstí ČR
Přesně tak. Pracovní část je prokalená celá, jinak by ses při broušení dostal do měkkého.
A stopky velkých vrtáků běžně soustružím na cca 10mm (aby šla do vrtačky) a jde to soustružit úplně krásně- kalené stopky nejsou.
(alespoň u bežných vrtáků. které mi prošly rukama).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: čtv 04.01.2018 19:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Malý vrtáky nevím, ale velký, co mají nebroušený odlehčení s vyraženým průměrem jsou přibližně v tom místě navařovaný, kalitelnej matroš na šroubovici, "bláto" na stopku morse.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dlouhý vrtáky
PříspěvekNapsal: pát 05.01.2018 7:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 15.2.2009
Příspěvky: 1124
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
EPP samokřídla
fotky: https://mapy.cz/fotografie?fotomapy&x=15&y=49&z=8&aid=861


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz