Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 17:06 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
Zdravím,poraďte prosím jak na šablonu.
Potřebuji cca 1cm /po ústí/ zapustit edf do kevralového trupu,jedná se o průnik dvou oblých ploch,
přičemž trup se svažuje od podélné osy a EDF je "kapka".
Rád bych to vyřízl čistě na poprvé bez nutnosti pasování/což by šlo,ale ztuha/,
existuje nějaký trik jak na to?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 20:27 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
gray69 píše:
Zdravím,poraďte prosím jak na šablonu.
Potřebuji cca 1cm /po ústí/ zapustit edf do kevralového trupu,jedná se o průnik dvou oblých ploch,
přičemž trup se svažuje od podélné osy a EDF je "kapka".
Rád bych to vyřízl čistě na poprvé bez nutnosti pasování/což by šlo,ale ztuha/,
existuje nějaký trik jak na to?


... pokud bych mel obejit cviceni z deskriptivy a inorovat vymozenosti kreslicich 3D programu , skusil bych obycejnou papirovou lepici pasku, kapku vody a to vse okorenil spetkou trpelivosti.
Po uschnuti tvarove sablony, nakasirovane na trupu se pak jeden muze vyradit v licovani stycne linie mezi papundeklem a telesem EDF.
Po uspesnem zvladnuti bitvy, bude stacit vysledny obvod diry v papiru obtahnout smyvatelnym fixem na povrchu trupu a vymyslet , jak tu diru vyfrezovat, aby nemela moc velke chlupy uvnitr. Nic moc predstava ... chlupata dira, no ne? Bohuzel je to kruta realita. V danem pripade to vsak urcite zachrani EDF kapka, co ty chlupy schova.

Njn, neni to zcela trivialni ukol 8)

Pozn. byla doba, kdy jsme na tvarove povrchy bezne pouzivali kladivkovou ctvrtku ci kasirovanou papirovou pasku,viz foto :

Příloha:
t2_001kasirovani.jpg
t2_001kasirovani.jpg
[ 65.62 KiB | Zobrazeno 1702 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 20:54 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
jeste par fotek ,ilustrujicich jak hodne muze byt dira v kevlarovem ( nebo hybridnim) trupu chlupata :

Příloha:
diamant a kevlar_01.jpg
diamant a kevlar_01.jpg
[ 110.51 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]



Příloha:
diamant a kevlar_02.jpg
diamant a kevlar_02.jpg
[ 115.81 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]



Příloha:
diamant a kevlar_03.jpg
diamant a kevlar_03.jpg
[ 147.27 KiB | Zobrazeno 1677 krát ]



veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 6:35 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
Děkuji.
3D modelování neumím.
Zvažoval jsem zaformování/lukopren/ a odlitky z opracovatelného mat. pak dle potřeby protnout za vzniku řezu-netriviální,ale spíš jsem se dotazem snažil zjistit, jak to kdo dělá,jde mi o nakopnutí,směr.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 7:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
gray69 píše:
Děkuji.
3D modelování neumím.
Zvažoval jsem zaformování/lukopren/ a odlitky z opracovatelného mat. pak dle potřeby protnout za vzniku řezu-netriviální,ale spíš jsem se dotazem snažil zjistit, jak to kdo dělá,jde mi o nakopnutí,směr.


Sablona (ve smyslu sablona na obkreslovani ) by podle me , mela byt tenka, dobre opracovatelna a tvarove stabilni...... nalaminovana, nebo nakasirovana tenka slupka toto splnuje, coz o lukoprenu,nebo jinych silikonech nelze tvrdit. 8)

Tenka proto,aby nevnasela pri obkreslovani zbytecnou chybu do obrysu. Nepresnost tam bude jiz z duvodu,ze trup jako takovy ma urcitou tloustku a sablonu vysetrujeme na jeho povrchu.

Po predbeznem vyriznuti diry, hrubem spasovani a zuhlovani vajicka do sablony hrbetu trupu,lze obvod diry podlepit paskou,nanest na hranku sablony tenkou housenku polyesteroveho tmelu,nasadit zapaskovane (naseparovane) vejce a vnejsi kout zlehka zatahnout nove rozmichanym tmelem. Po vytvrzeni tmelu pak rovnobezne s povrchem dobrousit jeho presahy na tloustku steny sablony.

Vysledkem konani by mohla byt celkem presna linie obvodu otvoru sablony a muzem se pustit do omalovanek. :)

Pozn. tenka vrstva tmelu na obvodu diry muze byt relativne krehka... takze zbyva opatrne zachazeni, nebo lem po vybrouseni tloustky zesilit vrstvou pasky ,pripadne oboustranne prilakovanym potahovym papirem a pak oriznout ziletkou.

PS. presne usazeni vejce by slo poresit i polepenim jeho povrchu brusnym papirem (pouzit oboustrannou lepici pasku a uzke prouzky papiru) a naslednym smrdlanim ho usadit napresno do hrube predrezane diry... krkolomne,ale funkcni (odzkouseno na jinych soucaskach)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 9:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
...myslel jsem :/ z vyztuženého lukoprenu / zaformovat část trupu kde chci zapustit EDF,formu
pak vylaminovat sklem,to pak použít pro napasovaní osazení,vznikne šablona a tu obkreslit na trup...
Děkuju,už mi to nějak krystalizuje,leč pracné :wink:
Ve 3D,které neumím, mi sice vznikne dokonalá křivka průnikem oblých ploch,ale nevím jak ji přesně přenést na trup,
takže se kloním k ručnímu přístupu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 10:25 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
gray69 píše:
...myslel jsem :/ z vyztuženého lukoprenu / zaformovat část trupu kde chci zapustit EDF,formu
pak vylaminovat sklem,to pak použít pro napasovaní osazení,vznikne šablona a tu obkreslit na trup...
Děkuju,už mi to nějak krystalizuje,leč pracné :wink:
Ve 3D,které neumím, mi sice vznikne dokonalá křivka průnikem oblých ploch,ale nevím jak ji přesně přenést na trup,
takže se kloním k ručnímu přístupu.


Asi by pohodne pomohlo, precist vsechny informace co jsem ti poslal, ne jenom ty, co jsou uvedeny zde ve vlakne :wink:

Chtel si jednoduche a funkcni reseni.... postup z aktualniho prispevku tomu moc neodpovida,ze?

Pokud budes mit vysetren bokorysny prumet prunikove krivky,pak jiz neni problem s prenosem na trup... staci nadrh, uhelnik ,posuvka a kus skla ci jine kvalitni rovne podlozky, ...ale zatim tu krivku nevlastnis :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 12:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
Děkuji...nastuduji po práci...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 15:00 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2003
Příspěvky: 50
Bydliště: Olomouc
gray69 píše:
...myslel jsem :/ z vyztuženého lukoprenu / zaformovat část trupu kde chci zapustit EDF,formu
pak vylaminovat sklem,to pak použít pro napasovaní osazení,vznikne šablona a tu obkreslit na trup...
Děkuju,už mi to nějak krystalizuje,leč pracné :wink:
Ve 3D,které neumím, mi sice vznikne dokonalá křivka průnikem oblých ploch,ale nevím jak ji přesně přenést na trup,
takže se kloním k ručnímu přístupu.


šablonu ziskáš 3Dtiskem...
právě na různé přípravky a sablony používám tiskárnu dost často.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 21.12.2017 9:01 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.9.2008
Příspěvky: 55
Obrázky: 0
díky,bohužel tímto jsem nepolíben. :(


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz