Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
jyrry píše:
Na 99% jsou ty oprasené hrany obroušené. Je to prasečina a nepíšu to proto že na frézce frézuji nejen pro sebe. Prostě prasečina.
3mm buk jedu na jeden záběr frézičkou 1,4mm rychlostí 640mm/min. Já vím, máš dost času, budiž ti přán :mrgreen:

kamaráde ukazuju vše co se sestavovalo ....logicky SKORO každému dojde , že to co je černé je laserované to co je už světle dřevěné je dobrušované ,ale není to tím laserováním na CO laseru ale blbcem u kompu, co to neuměl pořádně nakreslit.......
tím svým pokecem jsi chtěl naznačit , že to černé jsem úmyslně nabarvil? :lol: :roll: pokud ano nemám co dodat...... :roll: :roll: :roll: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 21:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Nenapsal jsem to tatarsky, je to dost čitelné, možná si otoč monitor :mrgreen:
Jen jsem naznačil že tu spáleninu po sedmi šimracích průchodech laseru je nutné pracně odbrušovat a je tedy podle mně technická i zdravotní prasečina o něco podobného se pokoušet a ještě navíc k tomu někoho nabádat.
A kamarád nejsem.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: ned 26.11.2017 23:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
tak nekamaráde ...jak libo....
dobrušovat se u modelu lodi musí vždy aby obšívka sedla na kostru, to ale nepředpokládám, že bys mohl vědět, vzhledem k tvému ,,ševcovskému kopytu,, kde ,,elektrika unese ve vzduchu i necky,, jak pravil kdysi jeden leteckomodelářský kamarád :wink: .... tvá fréza to stejně ,,neojede,, tak, aby seděla obšívka přesně, uplně stejně jako to ,,neojede,, laser i když ten si svůj kuželík světla udělá a paradoxně o to méně musím brousit do konusu, pokud přepážku neotočím o 180°.....a budiž ti přáno, frézuj, vypaluj, vyřezávej ručně či sochej jak libo třeba z modelíny.......ať se ti daří....... já ti kšefty ubírat nehodlám....... jen debatím o praktických zkušenostech s modely opravdu vypalovanými laserem CO2 z opravdových matrošů a klidně dodám i odpadní části k doložení..... mám je , netopím s nimi.......uchovávám je pro případ reklamací a podobných dohadování s ,,nekamarády,, popřípadě pro orientaci těch, co to chtějí zkusit a nedozví se nikde doložitelné praktické zkušenosti. :wink: :lol: :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 0:13 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Aha, pochopil jsem. Tedy z prasečiny je vlastně výhoda že to dřevěný uhlí jde líp šmirglem. No jo, no... Když se to řádně nenakreslí a kloudně nenamodeluje tak se pak brousí... 8)
A s tou elektrikou... to rozhodně není pravda, nanejvýš u přemotorovaných bublin. :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 12:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
chtěl bych tě vidět jak u historické plachetnice dobře modeluješ a frézuješ zkosení na žebrech u přídě kde na 3mm překližce bývá zkosení i více jak 45°a ještě se mění podle polohy té které plaňky ....... začínáš mě bavit. :lol:

Každopádně v mém případě ten laser bude stejně řezat tak zhruba v 99% materiál kladívkové čtvrtky..... to je docela ideální pro modelové ztvárnění staveb v měřítku kolem 1:200-500 . Po napuštění polystyrenem se z toho velmi dobře staví, jen se to fakt blbě pidlá nožem natož frézou. :wink: :roll:

a když se tak dívám kolem sebe mám pocit , ža ani kamarádův výrok o neckách na elektriku létajících není tak moc mimo máme-li dost baterek........ :lol:
Příloha:
flyingmachinearena-quadcopter_credit-ethzurich-100584401-primary.idge.jpg
flyingmachinearena-quadcopter_credit-ethzurich-100584401-primary.idge.jpg
[ 95.45 KiB | Zobrazeno 1179 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 12:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ufon13 píše:
....... začínáš mě bavit.
No to je fajn že to je oboustranné :mrgreen:

ufon13 píše:
Každopádně v mém případě ten laser bude stejně řezat tak zhruba v 99% materiál kladívkové čtvrtky.....
Tak ho tu nevnucuj na řezání letecké překližky. :roll:
A co takový sklotextit? :mrgreen:
Nebo třeba pěněné PVC polepené potištěnou folií? To logo a nápis pod ním u pravého okraje fotky... Modeláři zpracovávají i takové materiály... :wink:

Jo a brtuloidy, ty jsou mimo moje zorné pole, na ty vůbec nemyslím.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: pon 27.11.2017 14:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
no dobrý a já ho někde vnucuju? asi stejně jako vnucuješ ty frézování.....
Prostě to používám i když to doma nemám nechávám si občas vypalovat v Praze, jsem spokojen stejně jako ty nespokojen to je věc názoru netuším, proč bych svůj neměl říkat stejně jako ho říkáš ty.....a znovu podotýkám , že vypaluju na CO2 laseru né na ledkovém, ten chci na ten papír co s tím pak vyzkouším a co půjde jak rád napíšu až to OSOBNĚ vyzkouším.

Pěněné PVC zpracovávám tenkým ulamovákem OLFA do síly 5mm a vibrační stopkovou bruskou dobrušuji jde to jak po másle. Je z toho jachta punčoška-teda kostra a detaily a také model hradu Kamýk umístěný přímo tam na hradě oboje je ale již pár let staré .....ze 2mm právě dělám paluby na ,,prinz eugen,, v setině..... a sklotextit at si používá kdo chce já ho takřka nepoužívám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 15:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.11.2013
Příspěvky: 13
Bydliště: Veselí nad Moravou
V tom případě cnc frezka za rozumný peníz? Jen pro občasné hobby použití. Nic drahého. A nebo ještě mě napadlo použít tenhle stůl jako uchyceni pro vřeteno. Udělat úpravy v podstatě by šlo o nějakou ruční modelarskou frezu danou misto laseru.

_________________
Turnigy 9XR / Beta 1400, Stuka, Spitfire, Chubby lady II, Z-35, člun ZAR


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laserová vyřezávačka
PříspěvekNapsal: stř 29.11.2017 16:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
MPCNC - viewtopic.php?f=146&t=73663&hilit=mpcnc

a muzes na to nasadit cokoliv - vreteno, laser, nuz atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz