Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Měření elmotorů . . .
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 20:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.1.2010
Příspěvky: 861
Bydliště: Praha 4
TomasC píše:
Ale to měření má jasný smysl. Naměřit co je na hřídeli motoru.

Co se týče rychlosti stoupání, myslím, že by šlo vyjít z potřebné energie. Kdysi jsem zkusil s ALTI2 změřit opadání F3B modelu. Při klesání 0,8m/s a hmotnosti 2,5kg to vycházelo na cca 20W na rovný let. Přilepil jsem držak na křídlo s malým motorem a model opravdu za 20W držel ve vzduchu.

Těch 20W bylo mechanického výkonu, tedy tah x rychlost a příkon tedy cca 2 x vyšší?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření elmotorů . . .
PříspěvekNapsal: pon 20.11.2017 23:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Buďte - není kam spěchat. Dnes jsem si "bijákem" ošáhl nevyužité vstupy LOGU Eagle tree pro měření teploty. Z toho jednoho leze perioda 10msec a 4Všš. Když na to pověsím trimr 10kómů, tak hejbu teplotou. Kámoš mi vyhnal z hlavy procesůrek a tak koupím tenzo 4drát a zkusím ho tím 4voltem krmit a pro sichr počítám s posílením oper. zes. abych těch pár mV vyhnal nahoru.
Zajímavost - jsou hezký tento , na 20-30 ňůtnů za 30.000,- ale i na Ebay za 200,- . . .to snesu.
Převod naměřených mV na moje Newtony snad zvládnu . . .
Hlavně aby to v logu bylo na stejným čase . . .
Jen nevím, proč tak blbnu, když mám lepit a to už jsem začal.
Ukázka starších naměřených údajů . . . asi tři roky . . excell
Docela se to shoduje s drivecalcem. Odečet krouťáku byl oční . . .
a k tomu Eagle log
Leon
Příloha:
T3548_1100 12-7 a 11-8 mánie.xlsx [415.37 KiB]
26 krát

Příloha:
teplota 1.jpg
teplota 1.jpg
[ 95.84 KiB | Zobrazeno 494 krát ]


Příloha:
teplota 2.jpg
teplota 2.jpg
[ 96.21 KiB | Zobrazeno 494 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Měření elmotorů . . .
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 0:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Zdravím a nehodil jsem měření kroutícího momentu za hlavu.
Naštěstí mne kámoš nakopl na Arduino a i s poštou 203,- a tak jsem nikoho neotravoval s ebayem . .
Tak jsem si zavzpomínal jakže ideální operační má nekonečně velkej vstupní odpor a a . . . a začal jsem i zesílené napětí tenzo samplovat z logu . . .
Nakonec se ukazuje, že to bude jednodušší, než jsem si myslel - je to úleva... Neměný je fakt, že samotný LOG lineární změnu vstupního napětí neinterpretuje lineárně na °C . . tedy pokud někde něco nekazím. Mám na to roky . . .
Ale to by, tedy ten převod napětí/ °C měla zvlídnou jakási funkce regrese v excellu . . již kdysi jsem se . . .
Navíc Eagle tree má tu vlastnost, že v daném a nastavitelném časovém okně měřené veličiny průměruje. A ta okna si můžete v časovém záznamu volit libovolně po délce záznamu...
Takže záznam v reálném čase napětí, příkonu, otáček a kroutícího momentu je reálná . . .

Leon

doufám, že info nebude napsané dvakrát, zase jsem něco při odeslání udělal špatně . .


Přílohy:
TENZO převod graf.jpg
TENZO převod graf.jpg
[ 116.03 KiB | Zobrazeno 374 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 67 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz