Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 15.11.2017 23:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 731
Protože mám velkou dílnu studenou /venku mimo barák / zakreju věci na proschnutí kartonovou krabicí do které udělám díru pro fén , tím to přes termostat ohřívám . Pořád se nemůžu donutit udělat si box alá Veka.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 6:39 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron pon 13. lis, 2017 23:19 píše:
Kdyby jste náhodou někdo podlehl radám, že se dá při lepení balzový plachty na polystyrén do PU-čka vložit třicítka tkanina, tak jsou to kraviny....

Celeron stř 15. lis, 2017 23:40 píše:
.... Kašlu na všechny epoxydy, udělám to celý PU-čkem a děj se vůle páně.
Jirka

Tak už to není kravina? :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 7:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2008
Příspěvky: 346
Bydliště: Kralupy
Na výztuhy pro PU již léta používám perlinku na zateplování. Tam ti oproti 30tce sklu PU do poliše proleze snadno. Hmotnost jako 140 skelná tkanina, takže promyslet výztuhy.
30g sklo/Milesi potom shora.
A propo, nějak mizí 30g tkanina, jsou 20-25g, s tím už se blbě dělá nebo 50g. Ale já raději větší tak 50 je dobrá...

_________________
Jantar 3,5m,Biglift 2,8m 80ccm,ASW28 4m,Staudacher O.S.-20ccm, Solius MPX


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 18:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
Tak už to není kravina? :wink:

Ne, to je vývoj. :mrgreen: Ale nakonec je to stejně jinak, PU-čko jsem nepoužil a křídlo je hotový.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 16.11.2017 20:28 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 731
Prozradíš jak jsi nakonec zvítězil ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 17.11.2017 18:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
No zvítězila nouze. :) Nalakoval jsem plachty (40-50g) z rubu hodně řídkým nábytkáčem C1037. Po uschnutí jsem to zvážil (přibyly 2-3 gramy) strhl vylezlosti balzy 120-kou šmirglem. Pak jsem na to 285-kou nalaminoval 30-ku tkaninu na 45 st. Pak od středovýho žebra do půlky druhou 30-ku tvaru trojůhelníku. Vzalo si to 12g každá plachta. V tý době jsem to ještě chtěl lepit na polyš PU-čkem. Jenže jak jsem na vzorku zjistil, tak se musí nechat 285-ka ztvrdnout, jinak na ní PU-čko nedrží. Jenže taky vím, že po laminaci jsou plachty tak ztvrdlý, že když je dám do zbytků výřezů křídla a smáčknu, začne balza na náběžce praskat. Tak jsem si udělal přípravek a násady koštěte kterým jsem chtěl plachtu za měkka smáčknout do zbytku výřezu aby po ztvrdnutí byla již ohnutá k náběžce. Před laminováním jsem to vyzkoušel a vypadalo to dobře.Jenže jak jsem to udělal po nalaminování, naskákaly na tkanině boule. Takže nepoužitelný.
Začala rychlá improvizace, namíchal jsem další 285-ku, "naťapkal" jsem s ní polyš jádro ( vzalo si to 8 gramů) a vše sesadil do zbytků výřezů, strčil mezi poky a zatáhnul na stejnou vzdálenost poků. Žádný vákum, ledničkáč by sice mohl za pár minut být od kámoše ale bez regulace podtlaku a to jsem nechtěl risknout, protože polyš je vylehčovaný a mohl by se zbortit nebo prolomit balza.
Dnes ráno jsem to prohlížel a nikde nezjistil nějakej nedostatek a tak jsem stejně udělal druhou půlku. Protože mě ale 285-ka skoro došla a křidýlka kvůli pantování dělám zvlášť, jsem na ně balzu nalepil PU-čkem a do jen odtokovky jsem vložil 20 mm širokej proužek odhadem 60- ky tkaniny. Ta se kupodivu PU-čkem proti 30-ce prosákla sama ihned. Takže mám takovej hybrid. :wink:
Půlka bez náběžky a pantování má 380 gramů, nevím, zda to je na 2,1m letadlo málo nebo moc, nemám to s čím srovnat.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 1:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.4.2010
Příspěvky: 10507
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem zjistil, že dělat náběžku na 3D tiskárně není úplně značka ideál. Je to sice při malým infillu váhově srovnatelný s balzou ale:
trochu je problém s nalepením, konkrétně přechodem balzový plachty a ABS náběžky. Pokud je náběžka nepatrně větší, tak se v kombinaci s několikanásobně měkčí balzou blbě dobrušuje. Lepší je, pokud je nepatrně menší a spíš se dotmelí. U celobalzovky to řeší šmirgl celkem rychle a bez problémů. Malování modelu a jeho příprava zabere nějaký čas, navíc se musí náběžka dělat po max 230 mm úsecích a na konci úseků dělat Mickey Mause uši, aby se kvůli pnutí ABS neutrhla od skla. Blbý taky je, že při tisku s tryskou 0,3 mm a vrstvou 0,2 mm jsou na rádiusu náběžky stále vidět schody vrstev. Navíc u lichoběžníkovýho křídla vrchní vrstvy postupně přibývají k kořenovýmu žebru. Takže se nevyhnu broušení stejně jako u balzový náběžky, který jde navíc podstatně líp a rychleji.
Takže když to porovnám, tak z balzy náběžky mám hotový za cca 1/5 času co jsem strávil při malování a tisku jedný půlky křídla. Druhou půlku jsem ani nezačal tisknout.
Původně jsem chtěl tisknout i koncový oblouky křídel, výškovky a směrovky. U nich platí to samý, co jsem psal pro náběžky. Navíc je modelování koncovýho oblouku potřeba namalovat koncový žebro, několik příčných řezů a vše to spojit do výslednýho tělesa. To je proti náběžce podstatně pracnější a navíc se mi to ani moc nedaří namalovat, prostě ty křivý plochy navzájem do sebe mě furt nějak nejdou. Z balzy to bude za použití pár šablon z tvrdýho papíru za chvíli vyřezaný a vybroušený. Japonská pilka z Lidlu dělá přímo divy.
Trochu zklamání z novejch technologií...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 19:27 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
To zubatění se dá odstranit ponořením do acetonu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Kolega, co mi tiskl trysku mi ukazoval i video, kde to na chvíli namočili úplně. Já to vyřešil po staru. Natřel jsem to ředěným lakem s dětským pudrem a přebrousil.
Osobně si myslím, že tisk je dobrej třeba na ty výstupní trysky a detaily ( výfuky a pod.).
Sám sis ověřil, že klasika je klasika.

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 22.11.2017 21:27 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20845
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Shorty píše:
... si myslím, že tisk je dobrej třeba na ty výstupní trysky a detaily ( výfuky a pod.)...

Jojo, toť i můj náhled :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23.11.2017 15:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2014
Příspěvky: 1575
Bydliště: Letovice,ČR
jyrry píše:
Jojo, toť i můj náhled :-)

Že by to mělo něco společnýho s těma dvouma velkýma motorama? :D

_________________
Co napíšu je jen můj názor, který nikomu nevnucuju.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz