Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

čím spojit benz. motor a tlumič?

sob 14.10.2017 1:17

Zdravím,
řeším zrovna dilema co použít na propojení motoru a tlumiče. dostalo se mi do ruky letadlo se zabudovaným "laďákem" a s původním žhavikem s vývodem kouře zezadu nechce se mi ale živit 26 zhavik tak to měním za benzín. Nový motor má samozřejmě vývod z boku. vždycky sem používal pevný vejfuky nebo maximalně silikonovou hadici.
Tak se ptám co používáte za "vifi...undace" pro spojení tlumiče "zarohem". Zrovna sem nekomu ukradl foto na modelbazaru a líbí se mi jak to má vyřešený to asi nebude obyč vodovodní vlnovcová trubka?
Přílohy
801079_1507383528.jpg

Re: čím spojit benz. motor a tlumič?

sob 14.10.2017 5:50

Hlavne nepouzi ten zhavikovy ladak na benzinovy motor.

Re: čím spojit benz. motor a tlumič?

sob 14.10.2017 9:18

Pouzij klasickou vodovodni vlnovcovou trubku, ale pocitej, ze ti mozna vibracemi trubka praskne. Nejlepsi by bylo to dopojit hlinikovou trubkou, klasicky.

Michal

Re: čím spojit benz. motor a tlumič?

ned 15.10.2017 19:42

Až si ujasníš, co tam chceš dát za benzína a vejfuk, tak tu starou přechodku a vejfuk pošli mistru Břečkovi a on ti dodá mufflera na benzína a naohýbá a povaří přechodku podle tý starý. Já mu posílám dřevěný modely přechodek z násady od koštěte a on to podle ní udělá a skoro vždy se přesně trefí. Mezi přechodku a výfuk je vhodný dát teflonovou spojku. A taky je otázka, jak budeš mít výfuk v trupu kromě tý teflonový spojky přichycený. Musí to být vždy jen v jednom místě a to buď na konci muffleru za trubkovej návarek a nebo na velkým průměru v místě přepážky. Pokud to bude na velkým průměru, požádej mistra Břečku ať ti udělá značky kde jsou ty přepážky. Ono to na výfuku nastříkaným tepaným lakem je dost špatně vidět, kde jsou.
Jirka
Odeslat odpověď