Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Lak přes lazuru

úte 03.10.2017 15:56

Je možný nalakovat lesklým nitrolakem dřevo který bylo předtím napuštěný rozpouštědlovou lazurou? Dělal jste to už takhle někdo?

Re: Lak přes lazuru

úte 03.10.2017 16:22

Vyzkoušej na vzorku a uvidíš. :wink:

Co pamatuji, tak kdysi jsem přelakovával dřevo předtím napuštěné lihovým mořidlem (to může být podobné té lazuře). Jediný malý problém byl v tom, že acetonový lak rozpouštěl to mořidlo, takže se ním taky obarvoval, včetně štětce a i laku v nádobce. Takže pokud nechceš velké balení laku kontaminovat barvou té lazury, tak je třeba si lak odlít do menší nádobky.

Re: Lak přes lazuru

úte 03.10.2017 17:50

Cojeb to zač?
Pokud je to rozpouštědlová,
tak syntetickým lakem buď lesk nebo mat.Pod nitrolakem by se mohla ,,srazit
mělo by stačit i bez laku! S lakem to bude jak otěruvzdorné,tak i odolné palivu.Ale může to časem trochu žloutnout.
Záleží na co to bude?
Milan

Re: Lak přes lazuru

úte 03.10.2017 18:25

Sopwith pup, oblý vršek trupu a vzpěry křídel.
Tu lazuru jsem koupil v obi https://www.obi.cz/lazury-na-drevo/obi-lazura-na-drevo-palisandr-750-ml/p/4441135. Rouzpouští se to v S6006.
PS: zkouším vzorek

Re: Lak přes lazuru

úte 03.10.2017 21:28

na syntetiku nitro myslím není dobrý nápad.. mně se to kdysi začalo krabatit.. nebo to bylo opačně?

Re: Lak přes lazuru

stř 04.10.2017 5:54

f4u píše:Rouzpouští se to v S6006.
Na takovou věc nitro nepoužívej, nejspíš by to dopadlo špatně. Jestli Ti jde jen o to, aby to bylo lesklé, tedy lesklý syntetický lak, není ale úplně odolný palivu. Proti němu používám polyuretan, ten ale zase nemám vyzkoušený přes lazuru.

Re: Lak přes lazuru

stř 04.10.2017 9:34

Nitro na syntetiku určitě ne! :P
Doporučuji PU lak (prodává se takový na parkety a korkové podlahy, Profilak), ten odolný palivu je. Ale určitě předtím vyzkoušet na vzorku. :!:
Mně se nedávno stalo, že poslední šarže toho laku si moc nerozuměla s podkladem natřeným nitro-barvami. Dělalo to drobné bublinky. Ale na syntetice mi to nedělalo.

Re: Lak přes lazuru

pát 06.10.2017 18:03

Ano jde to. já jsem to ale stříkal.
syntetická lazura od colorlaku a přez to nitrolak.
Odeslat odpověď