Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 10:57

Uvažuji o stavbě venkovní dílny (nebude nijak sousedit s domem) a chtěl bych tam mimo jiné uskladnit své modely (do domu se mi už nevejdou). Dílna by měla být sice zateplená ale nejspíš nevytápěná. Co si o tom myslíte, máte to tak někdo? Nebude to modelů nějak škodit?

Re: venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 12:23

Jo, i já jsem tak uvažoval. Postavil jsem si venkovní dílnu viz. foto., zateplil (bohužel mimo podlahy) a po první zimní sezoně kdy jsem si tam přitápěl el.topidlem jsem tam vyfiknul raději malá kamínka s nerez komínem viz. foto a teď tam mám během deseti minut jako v sauně a je to paráda. Jako nevytápěný skald - možná, ale jako dílnu bez tepla už nikdy ! :D
Přílohy
IMG_20160730_144141.jpg
IMG_20160227_160846.jpg

Re: venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 13:11

Dílna by měla být na hrubší práce, na stavbu modelů mám místnost v baráku - proto nevytápěná. Nejdem tedy o mne ale o ty modely co tam chci uskladnit.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 14:13

Michal Matějka píše:Dílna by měla být na hrubší práce, na stavbu modelů mám místnost v baráku - proto nevytápěná. Nejdem tedy o mne ale o ty modely co tam chci uskladnit.


některé modely skladuji celoročně v nevytápěné kulně už několik let a zatím bez problému--epp, dýhopolyše, kompozity, pro nářadí baterie Life, lipol a taky v pohodě i při teplotách v zimě výrazně pod nulou a v létě výrazně nad nulou.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 19:43

Venkovní studenou dílnu a sklad , mám postavenou 14let . Mám větroně , elektrolety , volnásky a pěnu . Dílnu používám také na hrubší nebo velké věci tak modely musí být v krabicích z kartonu nebo přes ně musím hodit prostěradlo aby se zbytečně nezaprášily. , jinak žádný problém . Občas si přitápím elektrickým horkovzduchem ale na zimu mám vytápěnou dílničku v baráku.
Jen jsem nesměl ženě říct co dílna stála 6x5m přes 60k, a to je jen materiál.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

stř 27.09.2017 22:40

Michal Matějka píše:Uvažuji o stavbě venkovní dílny (nebude nijak sousedit s domem) a chtěl bych tam mimo jiné uskladnit své modely (do domu se mi už nevejdou). Dílna by měla být sice zateplená ale nejspíš nevytápěná. Co si o tom myslíte, máte to tak někdo? Nebude to modelů nějak škodit?


Letadla skladuji v suché a nevytápěné místnosti mnoho let a nikdy je to nijak nepoškodilo.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

ned 09.12.2018 21:53

Že oživuji kostlivce, ale uvažuju o skladování na suché, čisté, ale studené půdě. V jiném vlákně se psalo o možnosti oxidace táhel a možným problémům s elektronikou. Připravujete nějak modely na skladování třeba přes zimu v těchto prostorech?

Re: venkovní dílna - skladování modelů

ned 09.12.2018 23:42

Já občas něco starýho modelářskýho sundám po desítkách let z nezateplený půdy. Balza mě připadá o dost víc křehká, nejspíš je totálně vyschlá na troud, v létě vedrem ( bývá tam až skoro 60 st.) a v zimě mrazem (bývá tam o cca 3-5 st, teplejc než venku). Elektroniku v těch modelech nemám a nepřipadá mě, že by ty extrémní teploty něco poškodily kromě plastových vidliček, pák na serva Futaba, co zde kdysi za bolševika někdo lisoval a prodával obvikle na VC Modela v Mělníce. No a taky odchází guma, zceření, ale to dělá spíš ozón kterej je všude, takže guma odejde všude stejně.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

pon 10.12.2018 0:16

No po desítkách let těžko soudit jestli to nevzalo za své i jen proto že to jsou ty desítky let a neudělalo by to to samé v obávýku na poličce. Stejně to letadlo dřív rozbiju. Ještě žádné se nedožilo víc než tři sézóny pokud s ním lítám.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

pon 10.12.2018 20:52

Ahoj ,já sundal letadla z půdy po třiceti letech a až na potahy (mikalenta)
všechno OK,ale kostry jsem měl poctivě lakovaný nitrolakem L.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

pon 10.12.2018 21:07

Mikelanta Ti předpokládám popraskala jen mezi žebry, kde je potah v "luftu" a na tuhým potahu je dobrá. Já ji mám mezi žebry dobrou protože jsem ta místa potahoval dvakrát, aby byly vlákna do kříže. Je to sice těžší ale na průraz podstatně odolnější.

Re: venkovní dílna - skladování modelů

pon 10.12.2018 22:34

jo,je to tak ,ale křídlům daly zabrat i kočky L.
Odeslat odpověď