Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: venkovní dílna - skladování modelů
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Uvažuji o stavbě venkovní dílny (nebude nijak sousedit s domem) a chtěl bych tam mimo jiné uskladnit své modely (do domu se mi už nevejdou). Dílna by měla být sice zateplená ale nejspíš nevytápěná. Co si o tom myslíte, máte to tak někdo? Nebude to modelů nějak škodit?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 11:23 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.8.2016
Příspěvky: 40
Jo, i já jsem tak uvažoval. Postavil jsem si venkovní dílnu viz. foto., zateplil (bohužel mimo podlahy) a po první zimní sezoně kdy jsem si tam přitápěl el.topidlem jsem tam vyfiknul raději malá kamínka s nerez komínem viz. foto a teď tam mám během deseti minut jako v sauně a je to paráda. Jako nevytápěný skald - možná, ale jako dílnu bez tepla už nikdy ! :D


Přílohy:
IMG_20160730_144141.jpg
IMG_20160730_144141.jpg
[ 104.14 KiB | Zobrazeno 3722 krát ]

IMG_20160227_160846.jpg
IMG_20160227_160846.jpg
[ 21.64 KiB | Zobrazeno 3722 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 12:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.1.2011
Příspěvky: 585
Bydliště: Žebrák
Dílna by měla být na hrubší práce, na stavbu modelů mám místnost v baráku - proto nevytápěná. Nejdem tedy o mne ale o ty modely co tam chci uskladnit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 13:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Michal Matějka píše:
Dílna by měla být na hrubší práce, na stavbu modelů mám místnost v baráku - proto nevytápěná. Nejdem tedy o mne ale o ty modely co tam chci uskladnit.


některé modely skladuji celoročně v nevytápěné kulně už několik let a zatím bez problému--epp, dýhopolyše, kompozity, pro nářadí baterie Life, lipol a taky v pohodě i při teplotách v zimě výrazně pod nulou a v létě výrazně nad nulou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 18:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Venkovní studenou dílnu a sklad , mám postavenou 14let . Mám větroně , elektrolety , volnásky a pěnu . Dílnu používám také na hrubší nebo velké věci tak modely musí být v krabicích z kartonu nebo přes ně musím hodit prostěradlo aby se zbytečně nezaprášily. , jinak žádný problém . Občas si přitápím elektrickým horkovzduchem ale na zimu mám vytápěnou dílničku v baráku.
Jen jsem nesměl ženě říct co dílna stála 6x5m přes 60k, a to je jen materiál.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.5.2008
Příspěvky: 1427
Bydliště: Hradec Králové
Obrázky: 0
Michal Matějka píše:
Uvažuji o stavbě venkovní dílny (nebude nijak sousedit s domem) a chtěl bych tam mimo jiné uskladnit své modely (do domu se mi už nevejdou). Dílna by měla být sice zateplená ale nejspíš nevytápěná. Co si o tom myslíte, máte to tak někdo? Nebude to modelů nějak škodit?


Letadla skladuji v suché a nevytápěné místnosti mnoho let a nikdy je to nijak nepoškodilo.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 20:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2009
Příspěvky: 378
Bydliště: Hodonín
Že oživuji kostlivce, ale uvažuju o skladování na suché, čisté, ale studené půdě. V jiném vlákně se psalo o možnosti oxidace táhel a možným problémům s elektronikou. Připravujete nějak modely na skladování třeba přes zimu v těchto prostorech?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Já občas něco starýho modelářskýho sundám po desítkách let z nezateplený půdy. Balza mě připadá o dost víc křehká, nejspíš je totálně vyschlá na troud, v létě vedrem ( bývá tam až skoro 60 st.) a v zimě mrazem (bývá tam o cca 3-5 st, teplejc než venku). Elektroniku v těch modelech nemám a nepřipadá mě, že by ty extrémní teploty něco poškodily kromě plastových vidliček, pák na serva Futaba, co zde kdysi za bolševika někdo lisoval a prodával obvikle na VC Modela v Mělníce. No a taky odchází guma, zceření, ale to dělá spíš ozón kterej je všude, takže guma odejde všude stejně.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 09.12.2018 23:16 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.6.2009
Příspěvky: 378
Bydliště: Hodonín
No po desítkách let těžko soudit jestli to nevzalo za své i jen proto že to jsou ty desítky let a neudělalo by to to samé v obávýku na poličce. Stejně to letadlo dřív rozbiju. Ještě žádné se nedožilo víc než tři sézóny pokud s ním lítám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 19:52 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
Ahoj ,já sundal letadla z půdy po třiceti letech a až na potahy (mikalenta)
všechno OK,ale kostry jsem měl poctivě lakovaný nitrolakem L.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 20:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Mikelanta Ti předpokládám popraskala jen mezi žebry, kde je potah v "luftu" a na tuhým potahu je dobrá. Já ji mám mezi žebry dobrou protože jsem ta místa potahoval dvakrát, aby byly vlákna do kříže. Je to sice těžší ale na průraz podstatně odolnější.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 21:34 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 8.1.2018
Příspěvky: 73
Bydliště: Sadská
jo,je to tak ,ale křídlům daly zabrat i kočky L.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz