Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 12:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Zdravím zkušenější,

po letech používání mi odešla frézka (výborný kauf z lídlu) a jako náhradu jsem několik měsíců zvažoval, že přesedlám na něco "kvalitnějšího". Dremel mi byl vždy vnucován jako top, takže jsem se jal studovat typy a vlastnosti, jenže dle nejaktuálnějších zkušeností prý kvalita celkově poměrně klesla(i dle referencí zmíněných zde na fóru), tedy mne zaskočil mírný skepticismus. Nakonec jsem si řekl, že bych nad tím až moc dlouho přemýšlel a já potřebuji nástroj nyní, takže jsem mávl rukou a dnes koupil 4000.
A teď k "problému": Docela mne překvapilo, že zařízení téměř trojnásobné ceny až do nějakých 20.000ot/min vibruje(bez zatížení a bez nástavce) tak, že bych po 10 minutách práce musel vše odložit a ruce někam připoutat, abych je zase odklepal. Chápu, že vibrací se člověk na rotujícím prvku nezbaví a dle designu se projevují v různých otáčkách různým způsobem, ale čekal bych nějakou přiměřenou stabilitu v základním rozsahu. Je to u Dremel 4000 normální?
Navíc mi v těchto nižších otáčkách naprázdno Dremel různou intenzitou poklepává do ruky točivým momentem(cukavě koriguje otáčky?), což mi ve vzduchu také nepřijde zrovna úplně přirozené.

Máte někdo podobné zkušenosti nebo je to spíš vadný výrobek? :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 13:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
4000 mám už několik let a jsem spokojený, ale o tom současném zhoršení kvality jsem taky slyšel, ale to co popisuješ je myslím rovnou na reklamaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 13:33 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Dremel 4000 jsem si koupil pred dvema tydny. V ruce citim ze se toci, ale ze by nejake az neprijemne vibrace to urcite ne.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 14:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 12.12.2014
Příspěvky: 165
Bydliště: Klecany, ČR
mám 4000 od Vánoc. Hned po první práci s ní se mi "roztavil" rychloupínač - prokluzoval nástroj.
Reklamace proběhla bez problému a od té doby spokojenost.
Žádné velké vibrace necítím - asi je to opravdu u tebe na reklamaci.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 15:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
normální to není reklamuj

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 16:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dělá to i při klasickém chodu naprázdno bez zátěže? Zkusil bych vytáhnout kleštinu a vyzkoušet. Ale jestli to vibruje jen tak bez nástroje(i ten může být křivý, nevyvážený), tak je tam něco uvnitř asi uvolněné nebo něco jiného a reklamace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
petrno píše:
.... Hned po první práci s ní se mi "roztavil" rychloupínač - prokluzoval nástroj.....

Nějak nerozumím. Čemu říkáš rychloupínač? Jak se roztavil? Vřeteno, kleština i matice jsou kovové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 19:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
varok píše:
Dělá to i při klasickém chodu naprázdno bez zátěže? Zkusil bych vytáhnout kleštinu a vyzkoušet. Ale jestli to vibruje jen tak bez nástroje(i ten může být křivý, nevyvážený), tak je tam něco uvnitř asi uvolněné nebo něco jiného a reklamace.

Právě že to dělá bez zátěže (jak jsem psal "naprázdno") a i bez kleštiny. Jak se zdá, tak je to asi opravdu na reklamaci, jen doufám, že prodejce nebude dělat nějaké obstrukce. :mrgreen:

EDIT: Teď jsem si dokonce všiml, že bez jakékoliv zátěže je hřídel po chvilce rozpálená, že na ní pomalu ani neudržím ruku (což mi připomíná jiné téma s úplně stejným problémem, na které jsem tu před koupí narazil).

Ok, zatím tedy díky všem a uvidíme, co na to prodejce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: pon 31.07.2017 22:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Lark píše:
Nějak nerozumím. Čemu říkáš rychloupínač? Jak se roztavil? Vřeteno, kleština i matice jsou kovové.

To je Larku taková kokotina třeba na rychlou výměnu brousících kotoučků. Já to taky měl u 4000 a nikdy nepoužil, hrozně to šmajdá a vibruje.
http://www.bosch-naradi-cz.cz/naradi-dle-vyrobce/prislusenstvi-dremel/nastroje-dremel/speedclic-upinani/c2678/
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ten SpeedClic používám jen na diamantové řezací kotoučky a žádný problém jsem s ním nikdy neměl. Stejně nechápu co by se na něm mělo roztavit. Trn je kovový a to přítlačné pouzdro nijak namáhané není. Já ho mám z takové "zlaté" hmoty a připadá mi hodně tvrdý. Nejvíc jsem mu dal kdysi zabrat, když jsem s ním řezal drážku pro těsnění kolem celých vchodových dveří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 15:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak mi to nedalo a na ten SpeedClik jsem se šel podívat. Takže i to odpružené pouzdro je nějaký eloxovaný dural a jediné co je z plastu, je krátká distanční trubička za pouzdrem, která omezuje míru zasunutí do kleštiny, aby byla zaručená vůle pro posunutí toho pouzdra při výměně nástroje. Roztavit by se mohla jedině rozpálením ložiska a celého vřetene. Takže buď petrno myslel něco úplně jiného, a nebo je to nesmysl vycucaný z prstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 16:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Jestli je hřídel horká, záleží jak se to vezme, ale asi je prostě někde uvnitř nějaký problém. Ať už mechanického rázu(špatné ložiska, něco spadnutého), tak z elektrické stránky zkrat celkově, zkrat některého vinutí apod.

Chlapi: nemyslel tazatel tím rychloupínákem třeba to tlačitko na aretaci vřetene? Nemám tuhle mašinku, tak nevím jestli tam je. Já ji na jiném strojku mám, tak jsem zkusil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, to aretační tlačítko na 4000 je taky, ale bez stisknutí není přímo ve styku s vřetenem a myslím, že aby se roztavilo musel by to být hodně velký problém aby se roztavilo. To už by se asi tavily i jiné díly, ale nedokážu to posoudit. Prostě je to divné. Kromě tělesa, rukojeti a její matice tam jiné plastové díl nemám a všechny díly nástrojů jsou kovové. Asi by bylo nejlepší, kdyby to petrno nějak upřesnil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 01.08.2017 17:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
O tom upínači nepsal tazatel, někdo jiný. Jsem to špatně přečetl. Omlouvám se. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dremel 4000 - vibrace
PříspěvekNapsal: úte 15.08.2017 22:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 349
Nakonec jsem bohužel dopadl tak, že prodejce frézku vyměnil a ta se projevovala téměř totožně, takže jsem frézku vrátil. :? Potom jsem ještě pokukoval po 4200 v domnění, že by mohla být lepší, ale i na stránkách Dremelu jsem viděl docela nízké hodnocení.

Nějak nevím po čem tedy sáhnout. Asi budu muset počkat zase na nějakou tu "noname" akci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz