Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 13:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
Zdravím

Mam prosbu, sháním kompresor který by sloužil na stříkací pistoli 0,8 mm trysku a zvládne 150 - 200 l/min.
Našel jsem toho dost, ale zajímá mne hlučnost.

Nepoužíváte někdo kompresor, který by jste s klidem doporučili jako tichý ? 50dB - 60dB ( musím brát ohled na sousedy :-((( )

Díky Honza


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 14:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tak malou hlučností asi jedině šroubový kompresor. Jejich ceny jsou ale úplně jinde než u klasiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 14:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
S takovým výstupním výkonem nevým, nevím. Ty tiché mají většinou jen pár litrů za minutu, řekněme 50-100. Zkuste mrknout na zubařské kompresory. Ty jsou tiché, ale nevím kolik dávají vzduchu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 14:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Když mi topenáři dělali topení, tak měli takovou malou vzhlednou krabici asi 20x20x40cm (bez zásobníku) a v pohodě s tím honil vzduchovou vrtačku i flexu. Tvrdil, že to dá 200L/min a tlak až 12barů. Něco jako tohle, ale krabice měla kulaté hrany a držadlo na přenášení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 16:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tam malý šroubový kompresor jsem ještě neviděl, ale je to možné. I ty velké jsou docela tiché oproti píšťákům. Ale naopak si myslím, že alespoň menší nádoba pomůže hlavně na to stříkání barev.
Když se ale podívám na tuhle věc z druhé strany, tak výtlak kolem 150-200L mají problém dát i velké kompresory, natož nějaký tichý prcek. To bude asi trošku problém sehnat.
Co to máte za pistol? V garáži mám malou asi 150ml pistolku s tryskou 0,8mm a tak velké množství vzduchu nepotřebuje. V pohodě vystačí i s odhadem 100L/min.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na stříkání je samozřejmě alespoň malý vzduchojem potřeba, i když z toho šroubového ten tlak tolik nepukzuje jako u písťáku, ale je dobré mít natlačenou trochu zásobu aby nemusel běžet trvale, a taky to vykryje případnou větší spotřebu vzduchu. Zkoušel jsem hledat něco podobného co měli ti topenáři, ale nic jsem nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 18:32 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A měli ti topenáři opravdu šroubový kompresor? Co jsem tak zběžně koukal na netu, tak jsem takový malý nikde neviděl. I kdyby takový byl, stál by desítky tisíc a to tazatel asi nechce číst. Buď zkusit nějaký membránový, podobný jako používají rybičkáři, nebo jako jsou ty malé Orlíky, Fengda apod. na airbrush, ale víceválec. Na aukru prodávají 4válec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó byl to určitě šroubový, protože jsem se ho na to vysloveně ptal. Překvapilo mě totiž jak běžel potichu a nebylo slyšet žádné blafání, ale jenom docela tiše vrněl. A na cenu jsem se ho ptal taky, protože se mi moc líbil, ale když mi řek cenu něco přes 80 tisíc, tak mě přešla chuť. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 20:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Tak to bude tazatel hoooooodně dlouho šetřit. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na cenu jsem upozorňoval už v první odpovědi :lol: ale docela pochybuju, že s tak malou požadovanou hlučností sežene něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 22:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2005
Příspěvky: 321
Bydliště: Žatec
Všem děkuji za realce.

Ta pistole je néco jako toto, nékde jsem to koupil na aukru https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1024_.jpg

Tak jsem si vytáhnul návod, asi po dvou letech :-D a je tam né 150 - 200, ale 80l/min :-)

zkusím tedy kouknout po něčem co by se dalo použít a bude i dostupné :-)

Ještě jednou díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: pát 28.07.2017 22:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Znám jednoho, co fouká ledničkovým komprdou starej bojlér na vodu cca 120 litrů. Sice to dlouho trvá nafoukat ale tou malou pistolí z fotky výše ta velká zásoba vzduchu při stříkání menších věcí úplně stačí. Komprda není skoro slyšet akorát je potřeba vyřešit odloučení oleje a vody.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 7:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
pidrman píše:
Všem děkuji za realce.

Ta pistole je néco jako toto, nékde jsem to koupil na aukru https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1024_.jpg

Tak jsem si vytáhnul návod, asi po dvou letech :-D a je tam né 150 - 200, ale 80l/min :-)

zkusím tedy kouknout po něčem co by se dalo použít a bude i dostupné :-)

Ještě jednou díky


Těch 150-200L bere možná ta větší pistol v kufru, ale ta menší ne. Má podobnou, ale jen EXTOL, v pohodě stíhá i malý jednoválec 1,5kW s nádobou 24L. Teď už mám ale dvouválec s 50L nádobou, tak to neřeším.
Zkuste mrknout na stranky http://www.aircraft-kompresory.cz. tam mají i odhlučněné nebo dentální(zubařské) kompresory. Tiché jsou prý i staré orlíky 1jsk50. Bývají sice na 3x400V, ale vzhledem k hodně malému odběru půjdou předělat i na 230V. Mají výtlak myslím kolem 70L/min. Bývají na stojaté 100L nádobě, ale občas je prodávají i zvlášť, navíc za pár korun. Třeba sbazar, bazoš apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 10:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Šroubový co jsem viděl byl za 50 l. NARDI inzeruje pod 70 dB. Ceny od cca 10 mírně přes 20 litrů.
výběr tichého kompresoru
tiché bezolejové pístové kompresory) značky NARDI


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tichý kompresor
PříspěvekNapsal: sob 29.07.2017 11:58 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.2.2015
Příspěvky: 155
Bydliště: Praha 15
Kamarád opravuje sušky, pračky, myčky a občas přinese z vyřazené sušičky suprovej kompresor, malej, tichounkej (po zakrytí nasávací trubice skoro neslyšitelnej), no dokáže to dávat tlaky že by to roztrhalo i železnou trubku (20+ bar) a fouká to dost a na rozdíl od ledničkového to skoro vůbec neprská olej. Válí se mu doma teď tři, můžu se ho zeptat, rozdává je po kamarádech. Origo stojí asi šestku v servisu, ale když unikne chladivo v spotřebiči v záruce, tak se to háže na likvidaci... Nafukujeme si s tím pneumatiky, on i bazén a zatím jede bez problémů.

_________________
Sbach, Solo Sport (žhav. 7,5ccm), F-35 (dmych. 64mm), TORO 900 (+FPV), Duet


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz