Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak mi došla ještě totalitní zásoba pytlíků s dětským pudrem Syp-Si. Kdyby někdo nevěděl, tak se z nitrolaku a pudru dělal tměl na balzu, co se suprově brousil. Ty různý součastný šlehačky mě moc nesedí.
Navštívil jsem místní Tetku a když jsem chtěl Syp-Si, tak třicítka prodavačka koukala jak vyvoraná. Nakonec paní vedoucí našla náhradní náplně do sypátka na dětský prdýlky Arivil. To neznám zase já. Je to použitelný na tmel? Vzpomínám, že byl ještě nějakej jinej pudr, (Batul??) ale ten byl něčím nasmrděnej a při broušení hrozně dráždil průdušky. Neni ten Arivil taky něco podobnýho nasmrazenýho a tím nepoužitelnýho?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
A já zrovna Aviril na tyhle účely používám. Jen ho míchám s Herkulesem. Ten můj Aviril (také už ho mám nějaký pátek) je mírně našedlý velmi jemný prášek. Pokud k němu opravdu strčím nos, tak ho lehce cítíš, ale tak na 3 - 5 cm. Pak ne. Vyzkoušej a uvidíš.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pamatuju, ale prdýlku si nezasypávám. :lol: Zkus se spíš poptat v lekárně, tam budou spíš vědět rozdíly ve složení, hlavně nějaká stará Mgr. si bude pamatovat. Možná by se tam dal koupit čistý pudr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
DAF píše:
A já zrovna Aviril na tyhle účely používám. Jen ho míchám s Herkulesem. Ten můj Aviril (také už ho mám nějaký pátek) je mírně našedlý velmi jemný prášek. Pokud k němu opravdu strčím nos, tak ho lehce cítíš, ale tak na 3 - 5 cm. Pak ne. Vyzkoušej a uvidíš.

Proč s Herkulesem? Taky jako na kitování? To slyším prvně ...
Já to vždy dělal jako Celeron, ale co přišla do bytu folie a můžu to dělat v bytě, tak pudr vymizel ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Já pudr míchal s Kanagomem. Brousit to šlo velmi dobře. S tím Herkulesem - nežvejká se to? Já od Herkulesu utekl i jako od lepidla, mám nakoupené různé disperze i ty brousitelné.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak mě paní magistra navedla na ten druhej pudr. Prý existuje již od jejich studií hned po plyšáku.https://www.lekarna.cz/batole-detsky-zasyp-s-extraktem-olivovniku-sypacka-100g/ Tak ten dráždivej smrad je olivovník? Olivy nežeru, třeba na ně mám alergii. 8O
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Překvapivě ne (nežvýká se to), udělám z toho spíš takovou malinko hustší pastu a šlo to.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: stř 12.07.2017 20:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.7.2009
Příspěvky: 775
Bydliště: Hodonín
Ahoj,

když jdu jednou za "uherák" koupit dětský pudr, tak v lékárně chci ten nejlevnější. A tuším že je to náhradní pytlík s tím Avirilem. Roky to míchám s lepicím lakem nebo celoxem, tak jak nás to učili ve Svazarmu. Ty šlehačky nepoužívám.
Dotaz - v tom pudru s olivami nejsou nějaké olejové složky? Jako že by to mohlo dělat potíže.
P


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: čtv 13.07.2017 5:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7415
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Hlavní složkou všech pudrů je mastek. Aviril-pudr náhradní sáčky jsem používal jako tmel s Epoxy 1200.
Čím víc pudru tím snadnější broušení, ale menší pevnost. Menší množství jsem dával jsem i do Epoxy, tam kde
lepený spoj měkčích materiálů, bylo nutno následně přebrousit.
Aviril-pudr býval doma po ruce. Prakticky stejný výsledek dával samotný mastek nebo plavená křída.
Klouzek 100g mastek mletý
Mastek Klouzek jemně mletý KT1 - 1 kg, talek
Technický klouzek 500g (mastek)
Pudr dětský i kosmetický = jemný prášek, skládající se především z mastku, dále z kaolínu, křídy - wiki
Tesco Loves Baby & Toddler Dětský pudr 400g
MASTEK A MOŽNÁ ZDRAVOTNÍ RIZIKA
Jaká zdravotní rizika hrozí při pravidelném používání pudru na bázi mastku
Použitím jednoduché respirační roušky při broušení (a účinným odsáváním) se nedá nic pokazit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: čtv 13.07.2017 8:20 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Používal jsem jak Sypsi, tak Aviril v kombinaci s ředěným kanagomem a nebo lepicím nitrolakem. Obojí v pohodě, žádný velký rozdíl v tom nebyl. Nejlepší tmel ale byl z mírně načervenalého pudru, co používali na nohy němečtí vojáci ve II.WW. Při broušení hezky voněl a brousil se stejně jako okolní balza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: čtv 13.07.2017 9:05 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
No a ve finále jsem vymněnil klasický dětský pudr s lakem za balsotmelem a v pohodě. Je sice dražší, ale já ho moc nepotřebuji, neb stavím menší modely a tak vydrží dlouho. Za posledních 15let jsem kupoval dva ...
http://www.model-fun.cz/1000+Hobbylite+ ... su-635314/
Na pevnostní místa Epoxy a mikrobalonky, stejně tak na malá místa na laminátu ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 5:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Také občas používám tmel že směsi epoxydem a balsových pilin. Ale spíš na dotvarovaní třeba malého přechodu apod.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 6:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Hoki píše:
No a ve finále jsem vymněnil klasický dětský pudr s lakem za balsotmelem a v pohodě.


S balsotmelem ale neuděláš plnič na balzovej potah. Já jsem tmel z pudru a nitrolaku hodně naředil a natíral nebo špachtloval na velký plochy a pak ho stačilo jen lehce přebrousit zelenou 220-kou nebo houbičkou a z plochy šel všechen pryč ale póry zůstaly zaplněný a povrch "zatažený".
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 7:33 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kdyby jste nekdo chtel nekolik litru IA balzo-topolo-brezovo-ceiboveho prachu, ty nejjemnejsi frakce, tak budu zase brzy vysypavat nadobku druheho stupne odsavani... :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dětskej pudr na tmelení
PříspěvekNapsal: pát 14.07.2017 9:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Celeron píše:

S balsotmelem ale neuděláš plnič na balzovej potah. Já jsem tmel z pudru a nitrolaku hodně naředil a natíral nebo špachtloval na velký plochy a pak ho stačilo jen lehce přebrousit zelenou 220-kou nebo houbičkou a z plochy šel všechen pryč ale póry zůstaly zaplněný a povrch "zatažený".
Jirka

Tak takhle jooo, to beru Jirko názor zpět. Tohle jsem celoplošně dělal tak před 20roky na konstrukčních modelech, před lepením mikelanty, modelšpanu, monifolu a tak. Pak jsem přešel na folii ... :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Seznam.cz [Bot] a 87 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz