Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Čím lepit konektory XT-60

sob 25.02.2017 20:52

To mrbignos / "bazmegy" a další třeba z AIRHELI-SHOP
Plastový okroužek pro XT60
- Krytka konektoru XT60A
- Krytka konektoru XT60B
- Záslepky konektoru XT60

Re: Čím lepit konektory XT-60

sob 25.02.2017 21:38

Ďakujem

Re: Čím lepit konektory XT-60

sob 25.02.2017 22:34

Vyber http://www.thingiverse.com/search?q=xt60+mount&sa= a pak zajdi za kolegou co má 3D tiskárnu ...

Re: Čím lepit konektory XT-60

sob 25.02.2017 23:12

No... jako... neodolal jsem ale...
20170225_225821.jpg
Kdyby to mělo ostré hrany jako v tom 3D modelu... a kdyby to bylo tužší... tak by se to nežužlalo, konektor by se v tom neviklal a možná by se tomu dalo i trochu věřit ale takhle...
To už mi přijde to moje řešení (vlevo) výrobně poněkud jednodušší (kulatý pilník a vrták) a přitom mnohem pevnější.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 9:19

Ad lepení - na tyhle věci obvykle vyjde lépe vteřiňák v "gumovějším" provedení, viz třeba tohle: http://www.horejsi.cz/Pages/DetailProdu ... cislo=1344

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 13:12

jyrry píše:No... jako... neodolal jsem ale...
20170225_225821.jpg
Kdyby to mělo ostré hrany jako v tom 3D modelu... a kdyby to bylo tužší... tak by se to nežužlalo, konektor by se v tom neviklal a možná by se tomu dalo i trochu věřit ale takhle...
To už mi přijde to moje řešení (vlevo) výrobně poněkud jednodušší (kulatý pilník a vrták) a přitom mnohem pevnější.


Dost často to je jen o kalibraci tiskárny pokud je model rozměrově/konstrukčně v pořádku, hloubka drážky konektoru na baterii z HK je 0,60mm což jsou při standardní tloušťce 3 vrstvy (0,2mm) a tím pádem nevidím důvod pro "žužlání" jak píšeš. Síla pro vytažení konektoru je zlomek síly nutné k vytržení rozměrově přesného výtisku držáku konektoru, to vyrveš dříve přepážku z letadla .... vše je to jen o tom kdo a jak má technologii tisku zvládnutou.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 13:48

bahora píše:... pokud je model rozměrově/konstrukčně v pořádku, ...

No vidíš a já si právě myslím že to konstrukčně v pořádku není. Má to moc tenké, pružící stěny a ty dovolí tomu výstupku vyklouznout.
A nějaká kalibrace/nekalibrace, jistý rádius na hranách bude vždy.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 20:48

přesně tuto odpověď jsem předpokládal, proto jsem stroze technicky uvedl hloubku prohlubně konektoru a to že ti tam v pohodě vlezou 3 vrstvy, takže mi prosím ukaž kde bude výsledný rádius tebou popsaný. Opře se to 3x o stěnu konektoru, takže žádný rádius.

To že je výplod konstruktéra v nepořádku a nebo že tiskárna tiskne jiné rozměry než dostala (v rámci možností 3d tiksu) to je jiný problém.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 22:14

bahora píše:přesně tuto odpověď jsem předpokládal, proto jsem stroze technicky uvedl hloubku prohlubně konektoru a to že ti tam v pohodě vlezou 3 vrstvy, takže mi prosím ukaž kde bude výsledný rádius tebou popsaný. Opře se to 3x o stěnu konektoru, takže žádný rádius.

To že je výplod konstruktéra v nepořádku a nebo že tiskárna tiskne jiné rozměry než dostala (v rámci možností 3d tiksu) to je jiný problém.

hele, nebudu si ani ti nic dokazovat. Plastoslintová technologie na hraně prostě pravou hranu neudělá, bude tam rádius minimálně podle tloušťky vrstvy což bude 30% celkové výšky pidivýstupku.
Mám to fyzicky před sebou (ty taky?) a rozhodně bych si to do éra nedal; leda tak na koukání, ne na tahání za konektory.
Tečka.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 23:01

jyrry píše: hele, nebudu si ani ti nic dokazovat. Plastoslintová technologie na hraně prostě pravou hranu neudělá, bude tam rádius minimálně podle tloušťky vrstvy což bude 30% celkové výšky pidivýstupku.
Mám to fyzicky před sebou (ty taky?) a rozhodně bych si to do éra nedal; leda tak na koukání, ne na tahání za konektory.
Tečka.


Ano bude to mít ráduis 0,06mm na hraně rří vrstev při vrstvě 0,2 a tvém 30%...., nebo klidně i 0,045mm pokud použiji menší vrstvu, fakt nemá cenu s tebou diskutovat, neboť z topolvky řežeš na cnc rádiusy 0.0000001mm ..... jen u toho neslintáš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jo na laminátu to bude holt ostřejší o řád.

Re: Čím lepit konektory XT-60

ned 26.02.2017 23:11

bahora píše:... fakt nemá cenu s tebou diskutovat...

Já to vidím tak že je to oboustranné 8) Při diskuzi se nemusí účastníci názorově shodnout, každý si může nechat svůj názor když je o něm přesvědčený.
A mohl by ses naučit číst. Reaguješ blbostma.

Re: Čím lepit konektory XT-60

pon 27.02.2017 0:01

TominoLel píše:Ahoj, tyto jak píšeš "bazmegy" už pár roků používám, všechny přilepené středním vteřiňákem po předchozím přebroušení a odmaštění a drží jako chro chro.

A v tom bude asi ten know-how zakopaný. :wink:

Re: Čím lepit konektory XT-60

pon 27.02.2017 0:07

mrbignos píše:Ak môžem otázku? Kde tieto "bazmegy" kupujete. Hľadal som to, ale asi zle.

Tu si to naroluj.

Re: Čím lepit konektory XT-60

pon 27.02.2017 5:10

Jj, prvý raz som v Gugli použil funkciu hľadať obrázok a našlo mi to presne tie na HK. Ale dík.
Odeslat odpověď