Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 17:57 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Zdravím modeláře,
dokončuji polomaketu Kawasaki KI-61 v měřítku 1:10, klasická stavba - balza a potah modelspanem + lak. Líbila by se mi kamufláž se zelenými fleky. Mám možnost půčit si od synovce airbrush pistoli (on si jí koupil ale nepoužil). Je reálné nastříkat tyto fleky zelenou emailovou humbrolkou? Šedý podklad udělám matným sprejem. A jakým systémem postupovat - začít od stredu skvrny nebo udělat nejdříve obrys a ten se pokoušet vyplňovat. Máte někdo se stříkáním kamufláží zkušenosti? Díky za jakoukoli radu, je mi jasné, že budu muset dost zkoušet než se pustím do finále a nerad bych to povrchovkou zazdil.


Přílohy:
KI61.jpg
KI61.jpg
[ 106.86 KiB | Zobrazeno 2297 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 18:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Tyhle barvy jsem sice nestříkal, jelikož nemám pistolku, ale jinak je běžně používám na barevné doplňky na potahové fólie Oracover. Dokonce jsou poměrně dobře odolné palivu. Takže bylo by zřejmě možno stříkat, ale zvaž technologii a hlavně kombinace vhodných laků s těmito typy barev. Bude na místě vyzkoušet někde bokem.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 18:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
rozhodne je potreba se podivat zda je pistolka dvoucinna - to znamena ze stisk pousti vzduch a dozadu k nemu davas barvu. Pak bych doporucoval trenovat nekde bokem, neni to az takova sranda. Jo a rozhodne spis dat mene barvy a postupne to ztmavovat. Nesnazit se to dat na jeden zatah, pak ti bude ten sytej stred stejkat. Zalezi jak chces velky ty fleky, osobne bych volil spis mensi trysku a udelat kolecka kolem stredoveho bodu. Tim ti to udela tmavy stred a rozplizlej okraj. Chce to fakt zkusit, tezko se odhaduje, na strikany papir jsem to nikdy nezkousel.

Jinak co se tyka spreje jako zakladu tak by to nemel byt problem.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 18:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ted me jeste napadlo - zalezi jakou verzi fleku chces. Zda takove ty rozplizle hady a nebo naopak tu verzi kde jsou okraje pevne ohranicene

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 18:55 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Tak pistole je dvojčinná, asi fengda. Zkoušel jsem zatím jen na papír. Ředil jsem 1:1, zkoušel měnit tlak 0,7 -1,5Atm a sledoval jak se chová rozprašovaná barva. Okraje fleků by neměly být ostře ohraničené. Pokud zkouším nejdříve obrys tak ten je OK ale když ho pak vyplňuji a dám pistoli dále pro rovnoměrnější povrch tak se dostává zastříknutá barva i přes ohraničený okraj. A naopak, když udělám flek z větší vzdálenosti, tak jsou hrany už moc rozstříknuté.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 19:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
U airbrushe je potreba bejt trpelivej. Pro sytou barvu je normalni ze misto "prestrikam" treba 10x. Redeni bych se nebal klidne jeste o neco vic ve prospech redidla.

Barva se pak spojuje bez problemu a neni potreba oddalovat pistoli pro sjednoceni povrchu. Dalsi moznost je pouziti prikladaci sablony pro ten vnitrek a pak jen doject okraje.

Blbe se radi, ja taky nejsem nejaky extremni bourak ale moje zkusenost je takova ze to co ma byt na letadle jako plna barva dost casto vypada lepe kdyz to uplne plne neni. Prijde me to takove mene umele, kdyz se podivas na realna letadla tak malokdy je kamuflaz dokonale jednolita.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 20:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Díky za radu, zítra zkusím více ředit a udělat nějaké další pokusy. A když mám řidší barvu mám i ubrat tlak aby se tolik nerozstřikovala do okrajů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 8:27 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Muzes to zkusit, ono dost zalezi na pistoli, trysce atd....

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
jaký šedý podklad? :o !!!
Ki-61 byly v barvě duralu a na tom ony fleky, 1/2 nábězké hrany žlutooranžová, spodek opět v barvě kovu, dole i nahoře široké bílé pruhy s Hinomaru/karbanátky :D / a tak by se dalo pokračovat...
Jinak není Fenga jako Fenga, ale stejné fleky v měř. 1/48 jdou nastříkal v pohodě/ základem je naředění barvy a tlak/ a je celkem jedno jestli je tryska 0,2 či 0,3 či dokonce 0,5 mm

jinak pro představu: http://hyperscale.com/index_air_j_mel.htm nebo třeba http://hyperscale.com/2007/features/ki61i32bk_1.htm

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Naposledy upravil corsair dne čtv 26.01.2017 19:33, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 19:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Tak jsem dnes potrápil pistoli. Zatím to vypadá, že nejlepší bude začít od středu fleku, postupně ho zvětšovat a nakonec objet obrys z menší vzdálenosti. Zelená úplně krásně kryje a myslím, že budou bohatě stačit 2 vrstvy. Stále se mi zdá rozstřik na hraně větší než bych si představoval, ozve se někdo a poradí se zkušenostmi? Vzorek z fotky má velikost 8x15cm. Díky


Přílohy:
Pokus o fleky.jpg
Pokus o fleky.jpg
[ 43.1 KiB | Zobrazeno 1765 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
corsair píše:
jaký šedý podklad? :o !!!
Ki-61 byly v barvě duralu a na tom ony fleky, 1/2 nábězké hrany žlutooranžová, spodek opět v barvě kovu, dole i nahoře široké bílé pruhy s Hinomaru/karbanátky :D / a tak by se dalo pokračovat...
Jinak není Fenga jako Fenga, ale stejné fleky v měř. 1/48 jdou nastříkal v pohodě/ základem je naředění barvy a tlak/ a je celkem jedno jestli je tryska 0,2 či 0,3 či dokonce 0,5 mm

jinak pro představu: http://hyperscale.com/index_air_j_mel.htm nebo třeba http://hyperscale.com/2007/features/ki61i32bk_1.htm



Souhlasím s tebou ohledně barvy duralu ale je to polomaketa a šedý odstín mám doma ve spreji. Jinak provedení kamufláží je na netu nepočítaně, každá jiná.
Tryska je v pistoli o průměru 0,3mm. V jakém poměru by jsi doporučil ředit email humbrol? Abych se mohl od něčeho odpíchnout. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2017 6:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
začni poměrem 50/50 ,zkus a přidávej ředidlo po kapkách, přitom musíš ladit tlak, který bude cca kolem 0,5 atm a pistoli by jsi měl mít tak cca 1-3 cm od povrchu. Ono to není tak jednoduché všechny tři věci vyladit dohromady,ale jak na to přijdeš už to půjde samo. Ten vzorek -foto, mi nepřijde zase tak hrozný,spíš bych řekl že naopak.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2017 8:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
taky me to prijde uplne v pohode, navic na sedive bude uplny okraj mene viditelny nez na bilem papiru.

A co si budeme povidat - z 20ti centaku ti to fakt nikdo zkoumat nebude. Na letisti je pozorovaci vzdalenost vzdy vic nez metr a pul (protoze se nikomu nechce na kolena :-D )

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kamufláž KI-61
PříspěvekNapsal: pát 27.01.2017 17:37 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.11.2009
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
Díky za radu, taky si myslím, že to není tak špatný, zkusím ubrat na tlaku. Měl jsem tam lehce přes 1Atm a to je asi dost. Teď o víkendu se do dílny nedostanu tak příští týden udělám další pokusy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz