Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 8:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Dik. Ja mam sice cinu, ale je dobra.
Skousel jsem to lepit UHU Porem, ale to je beh na dlouhou trat, tavka je proste rychlejsi.
Me jde vpodstate o to koupit neco jine nez Decor Floor, nejlepe 5-6mm a bile ...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 9:08 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
mam obavu ze sehnat cokoliv v rozmeru jinem nez tech 4/7 bude problem

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 11:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Amper píše:
Je to blby. 3 a 6tku jsem hoodne dlouho nevidel. ...

Jardah62 si 3mm nechává posílat rovnou ze Saarporu (DE)... plodí z toho CL GeeBee... třeba by desku(y) prodal...
A já mám doma ve sklepě půl balíku 3mm "odkudsi z česka" ... se můžu podívat, asi z toho už nic nechci stavět...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 12:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Moc dik, ale plany Flite Test jsou na Dollar Tree Foam Board, coz je 4,75mm. Ja bych nejradeji 5mm, ale stejne si poradim i s 6mm :-)
Navecer objedu Obi, Bauhaus a Hornbach ... v nejhorsim to postavim s Decor Flooru 5mm :-( Stejne to potahuju paskou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 12:47 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nevim proc nevemes tu 4ku. Je k dostani a kdyz ji polepis tak se na 4.75 dostanes

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 13:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Jenze ja to potahuju paskou jen z jedne strany. A ten Bushwacker uz je 600-800g a 1143mm.
Pocitam s uhlikovou tyckou do kridla, vop a sop ... ale bude ta pevnost 4mm dostacujici?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13.04.2017 13:51 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Podle mých zkušeností u starlonů, dekorfloorů a podobných se 4 mm napsané na obalu = tloušťka kolem 3,5 mm ve skutečnosti :wink:
Takže bych se vůbec nebál 5-ky.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 8:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak jsen si v Pa rano udelal bau kolecko. Podelim se o poznatky.
Edit: Vcera jsem byl Obi Modrany a napravuji rozmer Saapor Insulate na 4mm. Tloustku 7mm jsem tam nenasel. Decor Floor se zrejme doprodava, neb i tady uz meli jen par kusu a cenu zlevnenou, byt jsem ho v 11/2016 kupoval za 199Kc.

Nas material budete v oddeleni plovoucich podlah hledat velmi tezko. Ne ze by ho tam nemeli, ale jedna se hlavne o drazkovane a ruzne zprohybane Decor Floory v sedivejch, zelenejch, ruzovejch a jinejch odstinech. Navic se rozmaha "harmonikove" baleni - dlouhe tenke prouzky co se po vybaleni slozi do sirky jako leporelo. Pro nas nevhodne.
Obsluha byva na dotaz na extrudovany polstyren nebo XPS hodne zmatena :-(
V oddeleni tapet lze skutecne nalezt XPS co pouzivame v ruznych provedenich. Jen si dejte pozor, je to vlastne kazeta na stenu (jako je na strop), ktera se lepi kvuli zatepleni/hlucnosti a na to se dava tapeta ...

Obi Modrany, Roztyly:
Decor Floor - sedivy, drazkovany, krivy, 5mm 179Kc za 5m2
Saapor Insulate - sedivy z jedne strany natren bile, rovny, 4mm 399Kc za 4m2

Bauhaus Cestlice:
Climapor - sedivy z jedne strany natren bile, rovny, 4mm 399Kc za 4m2, 7mm 499Kc za 4m2

Hornbach Cestlice:
Decor Floor - sedivy, drazkovany, krivy, 5mm 179Kc za 5m2 ... pouze tady jsem mel vedle sebe horsi a lepsi kvalitu, jak popisoval reseth. Bylo to vedle sebe velmi zretelne! Nebrat hlubsi vroubkovani a leskly ze strany vroubkovani.
Noma Plan - bily, rovny, 4mm 399Kc za 4m2, 7mm 499Kc za 4m2


Přílohy:
Climapor.jpg
Climapor.jpg
[ 258.06 KiB | Zobrazeno 4494 krát ]

Noma Plan.jpg
Noma Plan.jpg
[ 185.47 KiB | Zobrazeno 4494 krát ]

Decor Floor.jpg
Decor Floor.jpg
[ 281.58 KiB | Zobrazeno 4429 krát ]

Saapor Insulate.jpg
Saapor Insulate.jpg
[ 239.53 KiB | Zobrazeno 4429 krát ]



Naposledy upravil mech1 dne stř 19.04.2017 8:52, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18.04.2017 8:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Osobne se mi nejvic libil Noma Plan, ale chtel jsem 5mm. Nejdriv jsem chtel vzit 7mm, ale prislo mi to uz docela dost. Nakonec jsem poslechl @Ampera a @resetha a vzal 4mm. Snad to bude dostatecne pevne :-(
Doma mi ten material v porovnani s 10 let starym Depron 6mm a blbou varkou Decor Floor 5mm prisel opravdu hodne moc tenky, o to ale houzavnatejsi! Nevim, jestli to je tloustkou nebo fakt materialem, ale prislo mi ze SKORO drzim v ruce EPP! Je to rovny, drzi to tvar, ale soucasne to pruzi! Hrozne dobre se mi s tim dela, jednak orezavani, druhak polepovani balici paskou a taky tavka to na 185°C vubec nezere!

V tech planech jsou ty 4mm hodne znat. Sice to vypada ze je to drzi v cele plose (namatkove suplerou i po rezech), ale i tak jsem mel nektere diry obrovske (a to uz jsem je pri rezani delal mensi) a musel vyplnovat tavkou. Stravil jsem vpodstate cele velikonoce vyrezavanim trupu, vop, sop a podvozku. Musel jsem se venovat i rodine, ale kazdou volnou chvili jsem delal. Sice provadim hodne zmen, jako posun serv dopredu, takze musim promyslet jak to udelat jinak a nemuzu respektovat plany krok za krokem, takze me to trva mnohem dele, ale i tak jsem nestihl sahnout na kridlo :-(
Nekdy jsem si fakt pripadal ze delam konstrukcni model a potahuju to oracovrem. Mel jsem strach tak jsem do vop a sop vlozil uhlikovou kulatinu. Pak jsem jiz vyrezane dily polepil z obou stran a hrany jeste pretahl pruhlednou paskou aby se to neodlepilo.

Celkove jsem asi postup Flite Test hodne pozmenil ze je asi casove narocnej. Mozna jsem se s tim piplal az prilis, ale pred 10ti lety jsem takove letadlo chtel a nikdy ho nemel a chci aby bylo hodne pekne, aspon trosicku maketove :-)
Neni to klasicka konstrukcni cista stavba, ale s tim polepovanim a pouzivanim tavky misto purexu ... myslim ze vysledek me mile prekvapil a lahodi memu oku. Ted cekam z ciny na hromadu balicku elektroniky a ceka me jeste kridlo ...


Přílohy:
FT Bushwacker 004.jpg
FT Bushwacker 004.jpg
[ 46.3 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]

FT Bushwacker 005.jpg
FT Bushwacker 005.jpg
[ 48.66 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]

FT Bushwacker 006.jpg
FT Bushwacker 006.jpg
[ 56.68 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]

FT Bushwacker 007.jpg
FT Bushwacker 007.jpg
[ 70.39 KiB | Zobrazeno 4488 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 15:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Včera jsem v brněnském Hornbachu viděl ještě jednu věc, která tady nebyla zmíněna. Mezi tlumícími podložkami pod podlahy měli jakési desky, které byly potažené z jedné strany hliníkovou fólií. Tloušťka 5 mm, na omak to bylo podobně lehké jako vedle ležící Starlon. Není to čistě obdélník, po stranách to má výřezy ve stylu puzzle, asi aby se tím snadno a rychle dala pokrýt podlaha a člověk nemusel ty desky lepit izolepou k sobě. Ta fólie se nejspíš používá jako parozábrana. Stálo to asi 400 za 5 m^2.


Přílohy:
selitac.jpg
selitac.jpg
[ 142.46 KiB | Zobrazeno 4350 krát ]


_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 16:52 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jako ze by jsi nechal hlinik smerem ven misto papiru ? Myslim ze to bude tezsi a mene pevne. Papir se nezda

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2017 21:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Já bych nic, já jen doplňuju výčet, kde co mají.

FT Mini Arrow mi přišla dostatečně pevná i z nijak nepotaženého 3mm Starlonu. Slabé místo bylo proříznutí křídla pro středový díl a pak středový díl samotný, který se zmáčkl do sebe tlakem křídel. Druhá iterace Mini Arrow bude zřejmě mít spodek křídla spojený bez jakýchkoli prořezů, zato se zapracovanou uhlíkovou trubičkou. Vrch křídka bude možná obsahovat taky menší uhlíkovou trubičku, ale hlavně trup (střední díl) bude z něčeho pevnějšího, nejspíš 3D-tištěný ABS.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 10.09.2017 19:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Tak mam dalsi skusenost za sebou ... FT Explorer a Noma Plan 4mm. Tentokrate stavba bez polepovani izolepou, nebo papirem. Upustil jsem od tavky a presel na UHU Por.
Ze stavebniho hlediska pro me parada! Schne to sice pres noc, ale spoj zustava pruzny a bezbarvy stejne jako tavka za zlomek hmotnosti.
Jenze Explorer uz je velke ero takze je to cele gumove, mavaj me kridla a ohejba se VOP a SOP, byt je uvnir uhlikova tycka. Ty 4mm jsou proste sami o sobe malo :-(

Hodlam dalsi letadlo skusit s oboustrannym potahovani papirem.
Noma Plan 4mm jeste mam.
Sulfatovy papir beleny si koupim Bělený sulfátový papír - archy.
Lepidlo jsem koupil doporucene z Lidlu.

... jenze me ted doslo, ze tim UHU Porem budu zase lepit XPS na potahovany papir :-(
Vim ze to lepidlo ma psane i XPS k papiru, ale mate to nekdo vyzkousene? Nebo cim to lepite?
Dik!


Přílohy:
FT Explorer 020.jpg
FT Explorer 020.jpg
[ 137.54 KiB | Zobrazeno 3945 krát ]

FT Explorer 021.jpg
FT Explorer 021.jpg
[ 110.62 KiB | Zobrazeno 3945 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: FT Mini Scout
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 12:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Tak třeba sem: stavěli jste někdo FT Mighty Mini Scout? Je to postavitelné ze 3mm XPS (Starlon) bez potahu? Případně máte nějaké zkušenosti/doporučení/překvapení ze stavby, které by stály za zmínku?

Chtěl bych postavit letadlo pro syna - sice lítá přes kabel se mnou se Sky Surferem, ale ta věc je přecejen docela velká a těžká, a jak není "dvě chyby nad zemí", tak se trochu bojí to řídit. A tím furt spoléhá na mě, že případný problém nějak vyřeším. Tak jsem přemýšlel o nějakém začátečnickém modelu, který by ale nebyl tak velký jako Sky Surfer, a on by se nebál, že to rozbije (nebo že zničí věc za mnoho tisíc). Je Mini Scout na tohle vhodný typ? Třeba tady:


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Josh & Josh mají několik tříd modelů pro začátečníky (mimo jiné Sky Surfera a podobné), a ve třídě domácích staveb doporučují právě Mini Scouta.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 12.09.2017 13:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
Podívej se na tohle
http://jivaro-models.org/eddie_vs_otto/page_eddie_vs_otto.html
stavěl jsem to ze 4 mm depronu bez potahu.
Výhoda dvouplošníku je, že s přidanými výztuhami mezi křídly skoro nejdou urazit, na depronový model je to až neskutečně odolné. Pomalé, nezáludné, jednoduchá stavba.
Začínal jsem na něm, mlátil o zem, dopravní značky, kosil kukuřici, postavil čtyři různé verze a tři mám po dvou letech pořád v provozu. :wink:
Přidané výztuhy tady:
https://www.rcalbum.cz/model/9875-eddie.html

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz