Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 12:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak si tady lepím balzový plachty superřídkým vteřiňákem. Aby se dobře nanášel, narazil jsem na vteřiňák 0,8 mm injekční jehlu s na kolmo zabroušeným hrotem. Po použití jehlu otřu a nasadím její původní kryt. Slepil jsem plachty výškovky a směrovky jsem šel na oběd. No a po obědě cca 0,5 hodiny byla už jehla neprůchozí. Jehla sice stojí korunu, ale když budu furt chodit pro nový, tak mě lékárník budě považovat za feťáka. :mrgreen:
Není proti zasychání jehly nějaká finta?
Díky
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 12:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 875
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Finta je jednoduchá - hrot zaschlé jehly dej nad plamen zapalovače.
Vteřiňák v jehle blafne a jehla je zas průchozí. Dělá se to tak běžně, neboj se toho. Samozřejmě nesmíš zapálit rovnou celou lahvičku :-)

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 12:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
nepouzivat jehlu :-) Je vseobecne zname ze kov se nema s kyanoakrylem rad. Proto se nemaj strkat spendliky do direk - sekundak pak gelovati.

Pouzivam uz par let na ridkej sekundak teflonove aplikatory nebo trubicky - https://horejsi.cz/Pages/ListProdukt.as ... =63&fraze=

Sekundak v tom nezaschne (rozhodne ne rychle) a pokud uz ano tak staci vetsinou odstrihnout poslednich par milimetru - zaschne totiz kvuli vlhkosti ze vzduchu, nikoliv kvuli reakci

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 14:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Pipety jsem měl ale zaschly a nebo jsem z nich udělal izolaci na termistor Rebel II. Jak se používá ta hadička? Narve se ji kus do akorát zaříznutýho původního hrotu dávkovače?
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 15:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
ano, proste se tam strci a necha se koukat treba 5cm. No a pak postupne ukrajujes kdyz zatuhne. Na masivnejsi lepeni je asi lepsi ta strikacka a zapalovac ale ja zase nelepim tak moc takze me trubicka plne vyhovuje

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 15:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo a jako bonus je to ze se to lepidlo da velmi presne davkovat - z tenkeho davkovace ani super ridke BSI nevytece samo. Kdyz zatlacis tak se udela na konci kapicka ktera tam drzi povrchovym napetim. Takze pro presne davkovani me to absolutne vyhovuje.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 15:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 13.5.2006
Příspěvky: 691
Bydliště: Zlín
Obrázky: 8
Už chvíli používám inzulínky stříkačky. Na dávkování super. Když zaschne a ani zapalovač nepomůže, tak vyhazuji.

Na drobné opravy neznám nic lepšího. Při volbě správné jehly lze přímo propíchnout i laminátové křídlo ( F3K )

Marcel


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 17:41 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.8.2011
Příspěvky: 1591
Bydliště: Náchod-nedaleko
Injekční jehly používám taky, mám 0,8mm a špičku ani nezbrušuji. Když zaschne a neteče, použiji zapalovač, když ani ten nepomůže, vyhazuji, ale to už bylo psáno.

Jen se vždycky pozastavím nad tím, že mi občas nějaká jehla funguje na vícero použití aniž by se zalepila, klidně několik dní s ní nemusím nic dělat a stále teče! A když se zalepí, vyhodím, dám novou, lepím třeba jednou a pak už ani zapalovač nepomůže a musí do koše. Je mi to docela záhada.

_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho co dělám...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 02.11.2017 23:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
a výrobce si zapisuješ? jestli to nebude právě tím kdo a jak ty jehličky vyrábí , mohlo by to být zajímavé porovnání.....
kapilára mi nevyhovuje protože pokud nechám 5cm a potřebuju přesně nadávkovat kapičku na místo co má 0,5x0,3mm netrefím to plastovou trubičkou ve svých 52 letech ani náhodou......
ty jehly jsem nezkoušel raději plýtvám superřídkým vteřinákem a nanáším zbroušenou strunou chycenou ve versatilce ale není to ideální.... tu strunu také opaluju zapalovačem..... napadá mě že by možná dobře zafungovalo , mít na stole lihový hořáček a po každé aplikaci kapičky lepidla tu jehlu hořákem protáhout ..... časové ztráty nulové , lepidlo v jehle vyhořelé ještě před ztuhnutím vlhkost v jehle eliminována plamenem...... asi to tak vyzkouším...... zrovna to docela potřebuji na stavbě modelu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 8:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Včera jsem do krytu jehly nacpal fazoli zmuchlanýho hajzlpapíru a do něj nakapal aceton. Jelikož aceton rozpouští fteřiňák, tak si myslím, dokad tam bude, jehla nejspíš nezaschne. A taky dnes ráno zaschlá nebyla. Na dlouho to ale asi nebude.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Jak tu jehlu přiděláte k vteřiňáku?

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Jako na stříkačku. Aspoň dávkovač od Soundalu má stejnej tvar jako 20 ml plast stříkačka.
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 15:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.1.2010
Příspěvky: 1657
Bydliště: Praha
Blog: Zobrazit blog (1)
Ja prelevam vterinak do 5ml strikacek s jehlou. stredni cca 0.7-0.8 ridekej do mensich. Hustej je moc hustej.

Ma to nekolik vyhod:
- zbyly vterinak v lahvicce vydrzi neskutecne dlouho. jak se otevre jenom jednou za uherak na doplneni strikacky a je to poradne zavreny, bo nedelate do davkovace dirku - tak je to drzak. Drive jsem jeste experimentoval, ze jsem zastriknul inertnim plynem (pouzivalo se za davny fotografickych casu aby se nekazila chemie oxidaci), ale kaslu na to. Vterinak takhle vydri vazne dlouho.
- dobre se to ze strikacky davkuje
- pokud se po kazdem davkovani jehla utre a pripadne da do krytu, tak se jehla moc neucpava - rozhodne ne behem vecera. Na co je dat pozor, nestrikat v blizkosti nezakryte a neocistene jehly aktivatorem. staci i vypary a je zle. To ale plati i pro davkovani z originalniho obalu
- kdyz se jehla ucpe, tak se vycisti zapalovacem. je to jednoduche a rychle. Jednou za cas se jehla musi vymenit.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 22:32 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Genagen píše:
Ja prelevam vterinak do 5ml strikacek s jehlou.


Dělám to velmi podobně. Jen lahvičku vteřiňáku uříznu tak, aby tam šla v stříkačka zasunout. Protože je lahvička zavřená tak to nevadí.
Lepidlo dávkuju tak, že mačkám stříkačkuv prstech. Dávkuje se mi tím velmi přesně.
A snažím se před povolením prstů otočit stříkačku jehlou nahoru a pak povolit. Lepidlo se vrátí do stříkačky.

Používám 2ml stříkačky.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 03.11.2017 22:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
není třeba ani mačkat ohřev prsty vytlačí kapičku spolehlivě ...toto používám na lepení PSH čistým toluenem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz