Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 18:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.3.2005
Příspěvky: 855
Bydliště: Vinohradská 48 Praha 2 ČR
LV píše:
Dat silon na nahon kormidla asi nebude to prave orechove. Lebo roztaznost.
Do modelu do 3kg na nahon kormidiel staci ocelove lanko 0,3mm, do 5-7kg staci ocelove lanko 0,5mm. Do 20kg staci 0,8mm. Z tazsimi modelmi nemam skusenost.


Souhlasím, ovládat kormidla silonovým vlascem je blbost, při různých změnách teploty se prodlužuje, nebo zkracuje. Lanko 0,5 na směrovce stačí, pokud není současně ovládané ostruhové kolečko. Osobně používám nerezové lanko 0.8. použití lanka má výhodu, že chrání serva při případném hrubším zacházení a není zanedbatelná malá hmotnost. Třeba 6 lanek o průměru 0,8 dlouhých 1200mm (díky) má menší hmotnost než 8mm uhlíková trubka.


Naposledy upravil RCModely dne ned 21.12.2014 23:39, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 19:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2008
Příspěvky: 1032
Bydliště: Vysoké Mýto
Dlouhý asi byly spíš 120cm :)

_________________
https://www.rcalbum.cz/hledat?q=martin+hynek
https://hynekmyto.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 22:18 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Bomber píše:
... Proč by mělo lanko vydržet dvojnásobek váhy modelu?
Jaký zatížení snese samotná směrovka?Taky dvojnásobek váhy modelu?

Tohle by asi mohlo platit u akrobatů s jejich obrovskýma plácačkama a velkýma výchylkama, velký poměr pák těžiště plochy směrovky a délky ovládací páky pak udělá své...

pf1960 - nemyslel jsi ocelové pletené lanko potažené např. polyamidem, teflonem apod.? Pak bych té neroztažnosti možná uvěřil.

Ono taky není všechno o pevnosti lanka - ta se měří po navinutí konců lanka na nějaký trn aby tah byl pěkně v ose a "čistý". Důležité je zakončení lanka, tam se to spíš může poondit, třeba jeho nalomením, zaštípnutím apod.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 20.12.2014 23:13 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 45
Nie - nemyslel som ocelové lanká - myslel som kvalitné "špagáty" na ryby ... a je jedno ako sa to nazve.... Pokiaľ sa bavíme o rybárstve a prieťažnosti, tak dobre, na desiatkách metrov možno nejaká je, ale na metri v modeli ??? Tá prieťažnosť vznikne tým, že uzlík, resp. ukončenie cez zálisky si musí vždy trochu sadnúť - ja to riešim tak, že začínam na minimálnom rozmere, ktorý budem iba priťahovať ... a časom keď to našponujem tak už mi to nepovolí. A teplota a vlhkosť ... veď je to materiál do vody a meter dĺžky ??? ...
Ja neviem, cítim sa často ako Alenka v ríši divov. Skúšam to s podvozkami a pri 18mm priemere superduralu 2024 dostávam otázky, či to netreba zakaliť, aby sa to neohlo pri pristátií ... ???
Pokiaľ by som takýto podvozok ohol tak to lietadlo by muselo byť najmenej meter v zemi a nezostal by z neho ani mastný fľak ... Ale asi tomu nerozumiem ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 6:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
pf1960 píše:
... myslel som kvalitné "špagáty" na ryby ... ..

Dej prosím konkrétní odkaz na tebou používaný typ(y). Těch "špagátů" je moc druhů i výrobců.

Co se týká toho duralu, tak bych se otázkám až tak nedivil, dodává se s různým tepelným zpracováním (a následným tvářením za studena) po kterém teprve dostane ty žádané vlastnosti - http://www.begroup.com/cz/BE-Group-Czec ... in-v-stav/ , http://www.begroup.com/cz/BE-Group-Czec ... -1/ploche/ a http://www.bodycote.com/cs-CZ/services/ ... lloys.aspx . Pokud si ho někdo "vyžíhá" třeba aby ho mohl ohnout bez prasknutí, má pak vlastnosti poněkud odlišné...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 11:35 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 45
Tak napríklad :
http://www.slaviaryby.sk/kategoria/silo ... ske-snury/
Aspoň to tam deklarujú ...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.11.2005
Příspěvky: 7132
Bydliště: Vsetín
no jo, ale on je rozdíl rybářská šňůra (kevlar) a rybářský vlasec (silon) :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 21.12.2014 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2005
Příspěvky: 19102
A je to kevlar a nebo Dyneema? Ona se často nazývá "kevlarová" ale jo právě ten polyethylen .. Radek
EDIT- každopádně to nemá se silonem a vůbec polyamidy naprosto nic společnýho.

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2014 2:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
pf1960 píše:
S úspechom používam rybársky silón - na 100kg pevnosť je to v podstate tenučký vlasec.

Tak sa nečuduj reakciám. :lol:
Máš sa vyjadrovať presne, keď chceš rozdávať rady!
V tom linku, čo si nakoniec dal - no 8O , to nie je ani silón ani vlasec. :roll:

Ale hlavné je, že už všetci konečne vieme, čo si mal na mysli. 8)

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 22.12.2014 10:51 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.9.2012
Příspěvky: 45
Asi tak. Vyjadrenia boli nejednoznačné. Ale ja som prišiel do rybárskej predajne, povedal som čo potrebujem, za akým účelom, a tí ľudia už vedeli, čo mi ponúknuť.
Ale súhlas - ak mám poradiť, tak to musím definovať presne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: ned 12.04.2015 19:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Tak ,to ze v rybarskych potrebach vedia poradit modelarovi' to by bol zazrak' mnohokrat nevedia poradit ani v modelarskej. Bezala taka reklama, nakupujte u odbornikov. Ale mnohokrat bohuzial plati ' nakopte ,odbornikov'. Ale inak v rybarskych potrebach sa da kupit aj nerezove lanko 0,5mm na ktorom je napisana zarucena pevnost v trhu 15kg.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
RCModely píše:

Souhlasím, ovládat kormidla silonovým vlascem je blbost, při různých změnách teploty se prodlužuje, nebo zkracuje. Lanko 0,5 na směrovce stačí, pokud není současně ovládané ostruhové kolečko. Osobně používám nerezové lanko 0.8. použití lanka má výhodu, že chrání serva při případném hrubším zacházení a není zanedbatelná malá hmotnost. Třeba 6 lanek o průměru 0,8 dlouhých 1200mm (díky) má menší hmotnost než 8mm uhlíková trubka.


Vracím se ke starému tematu. Dal jsem na náhon směrovky Mosweye lanka 0,5mm , křížem. Mám přepákování, takže nenamáhám výstup serva. Servo je 8,5kg a mám problém. Při pomalém pohybu kniplem směrovka chodí vcelku v pohodě. Při rychlejším pohybu jako by servo krokovalo a směrovka skáče, jako by výchylka byla rozdělena do několika poloh. Zkusil jsem lanka povolovat, namáznout čepy vidliček a nic platný. Lanka už mám dosti povolená a stejně se to chová blbě. Pokud odpojím servo a vezmu to rukou, tak to chodí dobře. Přepákování mám na ložiskách, tam žádný odpor není. Ne že by to zase až tak vadilo, ale nelíbí se mi to. Neporadí někdo?

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Myslím, že to nebude lankovým náhonom, ale kombináciou prijímača, určitého typu serva a napájacieho napätia. Mal som pred časom podobný problém. Pomohla až výmena prijímača za iný, starší typ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.2.2010
Příspěvky: 652
Bydliště: Jindřichův Hradec
Mám MPX 9k. a servo nějakou Coronu. Bohužel nemám momentálně jiný servo standartní velikosti na vyzkoušení. Napájení přez Max BEC Jeti. Mohu zkusit ještě rovnou z baterek. Je pravda, že se mi zdá když dám ruku na páku serva, jako když pocukává to servo.

_________________
ASW22E Baudys,Moswey3,PIKE Sup.,Vision50Ely-q,Seawind carbon,XB-8 ,MPX Roy Pro 16,


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10.12.2018 21:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Na následujúcom videu je to pocukávanie viac počuť, ako vidieť.
https://www.youtube.com/watch?v=fCzy6lFKaiE


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz