Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

úte 07.10.2014 11:37

Na to už bys potřeboval slušné strojní vybavení a asi by byly lepší kvalitní Al odlitky, aby to nevážilo půl metráku. :D

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

úte 07.10.2014 11:53

Drondys píše:... řešení toho přesného posuvu. ...

Taky tam píšou o frézování; na to ambice ten můj stojánek nemá a mít nebude, není důvod.
Podívej se na ten PRX; až mi zase vrkne v kouli, udělám obdobnou malou tuhou frézku, ale teď ani náhodou :-)

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

úte 07.10.2014 13:14

jyrry píše:Taky tam píšou o frézování; na to ambice ten můj stojánek nemá a mít nebude...

:idea: Ahááá tak to jsem toto téma asi už v úvodu nesprávně pochopil. Já nabyl dojmu, že to děláš i na drobné frézování s Dremelkou. Pokud je to jen na vrtání tak tomu pak rozumím, že to řešíš tímto způsobem. Na vrtání je to v pohodě. Takže se omlouvám za mé nepochopení.

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

čtv 23.10.2014 21:19

Dnes jsem vrtal malé dirky Dremelkou (300) na stojánku od Dremelu. Nepoužívám ho často, ale občas se hodí. Vzpomínám si, že původně nebyl seřízený přesně kolmo. Tak jsem ten otočný a zajišťovací segment seřídil, v té poloze provrtal a zajistil jedním šroubkem. Od té doby je vrtání kolmé a pohodlné. Říkal jsem si, kolikrát asi tak budu vrtat díry pod uhlem? Nejspíš vůbec. Ale není to nemožné. Proto si myslím, že na běžné vrtání Dremelkou je i ten plastový stojánek naprosto dostatečný.
Ale jsem hračička a pokukuju po tom Proxxoňáckém. Jediný důvod proč ho chci, je hezčí... :roll:

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 8:16

1414134714036.jpg

Mne sa ten proxxoňácký zdal moc drahý, tak som si vyrobil svoj.

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 8:19

kurnja, nápad... použít vyřazený nádrh (výškoměr)... je tuhý, kolečko hore/dole má... tedy jen některý...

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 8:32

Mal som to"šťastie", že som zo zdravotných dôvodov posledných päť rokov robil v nástrojárni. Tam sa dalo nájsť veľa zauímavých vecí.
:lol:

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 9:42

To mi povídej...
Jeden známý, svého času ředitel místní fabriky, poučoval personalisty "První otázka jestli to je modelář. Pokud jo, hned vzít klacek a vypráskat pryč. Těm se všechno hodí a všechno seberou" ...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 10:39

Ja som to mal jednoduché. Keď sa u nás prechádzalo na normy ISO tak nastal strašný chaos. Polovicu vecí sme museli dať do šrotu. Mal som svojho času doma napr. štyri sady závitníkov M33 a niekolko vrtákov priemer 29. Bolo mi to ľúto vyhodiť. Po čase sa zistilo že sa to nemuselo vyhadzovať, tak som to vrátil. Jo a mal som doma aj mikrometer 475-500. Ktorý chlap by to bol schopný dať do šrotu?

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 10:43

BUBI píše:... štyri sady závitníkov M33 a niekolko vrtákov priemer 29. ...

:lol:

Ale pravda, jeden čas jsem byl zakoukaný do posuvky 2000mm ... :mrgreen:

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 10:45

No to vieš - lokomotívne depo.

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 11:13

To by jsi Jirko ale tu posuvku pouzival na mereni vysky deti ne? Misto carek na futro:-)

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 11:25

H1N1 píše:To by jsi Jirko ale tu posuvku pouzival na mereni vysky deti ne? Misto carek na futro:-)

My sme v tej nástrojárni mali aj štvormetrovú. Tam som źiadne modelárske využitie nenašiel.

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 11:25

Proč ji používat?
Už jsem ji v představách viděl třeba nad postelema místo obligátních krajinek nebo samorostů :mrgreen:

Re: Malý stojánek na vrtačku (Dremel apod.)

pát 24.10.2014 11:37

http://www.thingiverse.com/thing:311624

Mrkni na todle
Odeslat odpověď