Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 8:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.9.2014
Příspěvky: 459
Bydliště: Český Těšín, ČR
jyrry píše:
Ju, to mně taky napadlo ale zdvih a tím i dolní úvrať by se daly nastavovat jen v krocích daných těmi kolíky. Teď to jde zcela "analogově" :-)


Když bude kolík jeden, půjde nastavit v krocích po 360° (44 mm výškově), dva kolíky po 180° (22 mm), tři kolíky po 120° (14,7 mm)atd. Kolík může být jeden a přizpůsobit počet protilehlých děr. Spodní doraz bude stejně lepší a přesnější aretovat objímkou na vodící tyči.

K pružině - co kdyby se na kladku navíjelo pouze lanko, přes další kladku nad hlavní deskou a pružina byla schovaná za deskou ? Nemusela by se navíjet kolem kladky, při výběru a ladění správné pružiny by jsi nebyl tak moc omezen jejím průměrem a délkou.

_________________
Rozdíl mezi chlapcem a mužem je pouze v ceně jeho hraček.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 8:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 1.1.2008
Příspěvky: 2370
Bydliště: Ban.Bystrica
Nie je to len mrhanie casom? Pri spomenutych materialoch nedosiahnes ani nahodou tuto kvalitu./ drevo , pla/
http://www.rr-naradi.cz/stojan-na-vrtac ... 43mm-extol


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 9:04 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Vzhledem k tomu ze prakticky identicky drzak mam jsem presvedceny ze ten od Jyrryho bude chodit o rad lepe. Samozrejme ze nebude tak pevny ale pro dremel to staci. A pojezd po LMkach (I z ciny) se sroubem bude zasadne presnejsi/jemnejsi nez kdyz se pakou pretahujes s perem jako blazen a jezdi to kluznych loziscich (aspon ten muj teda vypada ze ma kluzny)

O penosti smerem do strany ani nemluve, to na te jedne tyci vakla dost.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 9:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Amper píše:
Vzhledem k tomu ze prakticky identicky drzak mam jsem presvedceny ze ten od Jyrryho bude chodit o rad lepe.


Přesně tak. Konstrukce se mi líbí, jenom škoda že jirry to nemůže udělat z duralu. Ne že by to mělo nějaký význam. Jde jenom o pocit...

jirry: kolik těch stojánků plánuješ dělat??? :D

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 10:23 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jozefbb píše:
... nedosiahnes ani nahodou tuto kvalitu./ drevo , pla/
http://www.rr-naradi.cz/stojan-na-vrtac ... 43mm-extol

No... kvalita a Extol mi k sobe zrovna moc nejde a mam sve zkusenosti a mineni o tech jednotrubkovych stojanech (viz. Amper).
A mimo jine ucim se tim modelovat ve 3D se smysluplnym vysledkem, ne na blbostech do kuchyne ci na WC :mrgreen:
Navic - hraju si, chci ten stojanek svuj... Az se bude vaklat nebo pruzit, muzu nadavat jen a jen sobe :D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 10:26 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Golfista píše:
... jirry: kolik těch stojánků plánuješ dělat??? :D

Kdyz to bude za neco stat tak pocet bude podle potreby :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 12:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kuta33 píše:
... K pružině - co kdyby se na kladku navíjelo pouze lanko...

Ju, postupný vývoj k tomu třeba dospěje. Uvidím při zkouškách jak se to bude všechno chovat.
Jeden ze zvažovaných principů posuvu bylo i lanko ovinuté kolem kladky (místo toho ozubení); k tomu jsem ale pružinu nedomýšlel.

Vypadá to že pokud to pošta nezazdí, budu mít zítra spravenou tiskárnu a dám se do prototypu i fyzicky. :|

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 12:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Taky si myslím, že s vůlí by to provedení mělo být podstatně přesnější než ten Extol, i když ta tuhost se asi srovnávat nedá, ale pro Dremel by mohla taky vyhovovat. Jen mi připadá, že si to s tím navíjením pružiny zbytečně komplikuješ.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:12 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jyrry píše:
... mam sve zkusenosti a mineni o tech jednotrubkovych stojanech ...

Kromě toho:
Příloha:
20170207_164629.jpg
20170207_164629.jpg
[ 52.23 KiB | Zobrazeno 1223 krát ]

A ta jeho tuhost... no... diskutabilní když uvážím že to má být pro vrtáky do 10mm.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... Jen mi připadá, že si to s tím navíjením pružiny zbytečně komplikuješ.

No, třeba ju ale líbí se mi to :D
Jinak - pružina působí na stále stejném ramenu a při její dostatečné délce je pak průběh vyvozeného momentu téměř lineární. Na páce má rameno "sinusový" průmět ve směru tahu v závislosti na úhlu otočení a tím se nelineárně mění i ten moment. A kromě toho - při jednom radiánu otočení jde průmět ramena do nuly...
Ta kladka navíc nemusí mít kruhový bokorys, jejím vhodným tvarem ala vačka mohu moment v celé půlotočce udělat prakticky konstantní... :wink:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
A nejdeš na to už trochu moc vědecky? :lol: Navíc já jsem ti žádnou páku nenavrhoval. Můj návrh je, prostě celý suport i s vrtačkou jenom pověsit na pružinu. Nic víc. Ladit nějakou vačku, aby se kompenzovala změna tahu pružiny s jejím napnutím už mi ale připadá zvrácené. Pokud ale mermomocí chceš stejný vratný tah, bez ohledu na polohu, tak zavěs suport na lanko, přes kladku umístěnou nahoře a na opačný konec dej závaží podle požadované vratné síly. Pak to bude ideální. :mrgreen:
Jinak to že se snažíš od začátku modelovat užitečné věci a učíš se při to konstruovat v 3D ti naprosto schvaluju. Nějaké suché a bezhlavé učení nemá smysl, protože to brzy omrzí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... prostě celý suport i s vrtačkou jenom pověsit na pružinu...

No.. to by bylo sice mnohem jednodušší ale ten závěs pružiny by se nejspíš musel pohybovat s přestavováním výšky - celkový rozsah pohybu je nějakých 125mm ale pracovní zdvih jen asi 40mm... To by v dolních polohách ta pružina táhla jako ďas a v horních by jen tak tak držela.
Ale já to jednoduché mít nemusím a vačka není vědecká, automaty na vačky se u nás ve fabrice vyhazovaly celkem nedávno, necelých 20 roků tomu nazad :lol:
Závaží je ovšem brutal oldies nebo outlet, to mně fakt nenapadlo :mrgreen:

P.S. Hraju si, cíl není stavebnice stojanu na vrtačku, baví mně to tvoření, ladění konstrukce... I ta cesta je zábavou.

P.P.S. Napadl mně i buben s torzní pružinou z nějakého auta na klíček ale to se už asi nesežene... :idea:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím co máš proti závaží? Pokud vím tak u vřeteníků se používají na vyvážení dodnes. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 17:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Jen abych pak nemusil platit patentové poplatky :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 07.02.2017 19:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Když si to uděláš jen pro sebe, tak ti na to Patenťák neskočí. :lol:
A vážně. Ta pružina se vzadu na té stojině může při přestavování do různých poloh převěšovat. Ten rozdíl v tahu při dlouhé pružině nebude zase tak velký, ale asi bych to celé dělal úplně jinak. Udělal bych dvě U-čka v sobě, na těch sloupkách, vratnou pružinu dal mezi ně a zároveň by tam byl i šroub dorazu s kontramatkou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz