Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

sob 11.01.2014 18:31

JMalik :

Několik otázek na ty škrtící ventily Festo
- kolik to stojí
- jak to funguje ( super,...... nějak to jde,...... nemlátí to s tím.....)
- kolik máš tlak v systému
- máš dvířka i podvozek na jeden okruh

Děkuji za odpověď[/quote]

-nejsem schopen říct,kolik stojí.Naposled jsem je kupoval před 5 lety
-tlak 5 baru z 1L pet flašky od Cocacoly.Ještě při 2barech se podvozek zavře
-2 okruhy(ale společná tlak.nádoba)řízené sekvencérem
A jak to škrtí,je vidět na videu.Dvířka se otevírají zbytečně rychle,mám to tak pro jistotu.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

sob 11.01.2014 19:01

no fuj, premet s bombarderem... a ta posledni zatacka s kridlem skoro u zeme... jeste ze to je natocene az v budoucnosti ;-) :-D

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 0:45

Bomber píše:.................


Super , dík.
Můžeš mi ještě prosím dát přímý odkaz na ty škrtící ventily a jestli to jde plynule regulovat a jak ?

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 8:37

jyrry napsal: Copak čím to nafoukat, ale chci pořešit to otevírání/zavírání, to jsou pecky jak z děla, div se to nevylomí...


u tohohle typu podvozku je docela problém to naškrtit tak aby to nebouchalo. Píst má docela krátký chod oproti dlouhému chodu na bomberově mitchelu. Na Pe-2 mám stejný jako ty na F7F a plynulé pomalá zatažení prostě nedokážu naškrtit. :? S dlouhým pístem, jako má bomber, je to maličkost :D
http://www.youtube.com/watch?v=RdpIlTCNqcs

Jo, a s tím přicpáváním hadiček mám taky zkušenost. Když jsem řešil otvírání pumovnice, došly mi škrťáky a nechtělo se mi je kupovat. Zkusil jsem do hadičky nacpat kousek špejle s dírkou od modelářského špendlíku. Tlak ve flašce 2.5, nijak to neškrtilo. Další pokus - špejle, kterou jsem jen škrábnul skalpelem, fungovalo to ale až na třetí pokus a trefit hloubku toho škrábnutí .... :? Nakonec se to povedlo

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 9:04

Jak to vidím, elektrika mně nemine, mám vykoukané podvozky do 12kg, ty by měly stačit a ty kameny/vedení si udělám nové, abych měl ten úhel.
Ještě mám na cestě jen tu elektroniku, motorek, převody a šroub, třeba to naroubuju na ten stávající místo pístu.

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 14:40

JMalik :

Super , dík.
Můžeš mi ještě prosím dát přímý odkaz na ty škrtící ventily a jestli to jde plynule regulovat a jak ?[/quote]


S tím PŘÍMÝM odkazem si nevím rady.Festo má dost divný stránky.Já to objednávám v práci z papírovýho katalogu.Označení škrťáku ale vím : GR-QS-4-LF

Když na tím tak přemýšlím,tak Hoblík má asi pravdu.Používám dlouhý zdvih a na něm se škrcení projeví daleko líp.To mě nenapadlo.
Možná by stálo za zkoušku upravit palivovou jehlu z žhavíku a testnout to na ní.Škrťák festo(obousměrný) funguje na stejným principu.
Přílohy
DSC_0526.jpg

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 16:18

Bomber píše:.........Označení škrťáku ale vím : GR-QS-4-LF.............


Jak je to veliké a kolik to cca váží?

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 16:23

http://www.kiowa.co.uk/products/GR-QS-4 ... 042851/456

Re: Pneumatické podvozky a příslušenství

ned 12.01.2014 17:38

bomber píše: Možná by stálo za zkoušku upravit palivovou jehlu z žhavíku a testnout to na ní.Škrťák festo(obousměrný) funguje na stejným principu.

tak to je dobrý nápad, pár starých karburátorů mám, zítra to zkusím. :D

Re: Pneumatické podvozky a příslušenství

ned 12.01.2014 17:44

ono by to chtelo skrtit protitlak, ale ty ovladaci soupatka to jen vypusti ven...

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 19:44

JMalik :

Jak je to veliké a kolik to cca váží?[/quote]


Zjistím zítra.

Re: Pneumatické podvozky a příslušenství

ned 12.01.2014 19:47

jyrry píše:ono by to chtelo skrtit protitlak, ale ty ovladaci soupatka to jen vypusti ven...

Přesně tak.Proto používáme jednosměrný škrťáky na obou koncích pístu.

Re: Pneumatické podvozky a příslušenství

ned 12.01.2014 20:01

Zero rozp.2,5m ,tlak asi 6barů braný z 0,5L PET lahve od Cocacoly.Kolikrát se podvozek zatáhne je vidět na videu.

http://hynekmyto.rajce.idnes.cz/Mitsubi ... ek_034.jpg

Šikovná věc je palubní manometr.
Přílohy
Snímek 028.jpg

Re: Pneumatické podvozky a příslušenství

ned 12.01.2014 21:11

jyrry píše:ono by to chtelo skrtit protitlak, ale ty ovladaci soupatka to jen vypusti ven...

zitra se ozvi,pujcim ti nejaky te skrtak.jinak je tu prodava salda u hluboky studny...

Re: F7F Tigercat 82" ASM elektro

ned 12.01.2014 23:35

kure87 píše:..........

Moc dík :wink:
Odeslat odpověď