Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 14:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
Ahoj,

vim ze se to tu uz tu a tamhle resilo, peclive jsem si prosel diskuse:
Tavna pistole na Depron
Náhrada za Styrolep, ev. lepidlá na polyš.
Material na stavbu penoveho modelu, FliteTest

Lepim modely Flite Test tavnym lepidlem. Uz jsem skusil moc tycinek a schne to vsechno na me moc rychle. Na nektere aplikace, jako pridelani serv nebo zalepeni uhlikove tycky (krasne to jde pak ocistit a do dalsiho era) bych si ji rad ponechal.
Lepeni trupu a kridla ne pro me ale za trest :-( Strasne rychle to zaschne, nestiham vse napatlat a vychazi me to krive. Vaha rychleji nabira.
Lepim ale v obyvaku na konferencnim stolku pred televizi (na nem igelit a pres nej desku Decor Floor a na nem Olfa) a tavka tolik nesmrdi a hlavne rychle schne. Takze kdyz vecer skoncim a musim po sobe uklidit, uz to je suche.

Zminovali jste:
Purex - ten ale hodne peni, musel jsem ho odrezavat jak montazni penu. Navic nekdo rikal ze casem zloutne a droli se, to si taky pamatuju.
Uhu Por - ten mam doma, ale nezkousel jsem. Je to ale kontaktni lepidlo = jen jeden pokus na spasovani trupu.
Vterinak - tady se nazorove lisite. Obcas to lepi, obcas to lepta ... s urychlovacem dobre.
Pattex 100%
BISON PU MAX

Shanim lepidlo ktere by melo co nejpodobnejsi vlastnosti tavneho - spracovatelnost alespon par minut (abych spravne usadil trup a zarovne stihl vse natrit a nic nemusel vynechat), tuhost kolem hodiny (nez zacnu sklizet, abych si s tim nehnul ... vytrvrdnuti uz me je jedno klidne az druhy den), pruznost lepeneho spoje, cenovou prijatelnost ;-) a aby to moc nesmrdelo.
Z tech lepidel co jste tak nabizeli me prijde dobry ten Pattex nebo Bison? Ale budou schnout dlouho ze? Abych si tim nehnul pri sklizeni? (mozna to nechat do rana a sklizet to az rano)
Nenelapta to ten 4mm Noma Plan?

Diky moc!


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 14:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
Tendle vterinak - https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=1267
a k tomu tendle aktivator https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=1268

Pokud tam nenalejs kybl lepidla nebo akceleratoru tak se nic nebude dit. Nejde o to ze by to leptalo ale kdyz to prezenes tak to reaguje tak rychle ze to zacne hrat a ne depron to natavi. Pri rozumnem pouziti (pokud se nechces zruinovat tak cena lepidla to dost omezi :-D) je to v pohode.

Ja osobne pro depronaky pouzivam kombinaci - kde to jde rozumne ustavit tak tam pouzivam uhupor. Pri rozumne praci se to da dat v pohode. Na mistech kam se clovek blbe dostane nebo to nejde usadit pouzivam sekundak a ofouknu z venku akceleratorem coz staci.

Purex ani nahodou, to zluceni je peklo.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 14:26 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
jo a ten zlatej vterinak nema ani sekundakovy smrad takze pro lepeni doma se da pouzit i na bezne veci ala drevo atd... neni to tak ze by byl jen na polys.

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 14:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
s tím uhuporem to zase taky není úplně celá pravda, pokud to napatláš lepidlem pouze jednu stranu a přiložíš druhou polovinu a srovnáš /můžeš srovnát cca10-15 minut/ a zafizuješ za několik hodin máš to samé jako při natření obou půlek jejich zaschnutí a přitlačení....a má ještě jednu výhodu-co vyteče po přiložení ven lehce umeješ bez následků tech.benzinem-ovšem s rozumen,aby jsi to nepolil celé a např. trup se ti zpětně nerozlepil.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 15:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
corsair píše:
s tím uhuporem to zase taky není úplně celá pravda, pokud to napatláš lepidlem pouze jednu stranu a přiložíš druhou polovinu a srovnáš /můžeš srovnát cca10-15 minut/ a zafizuješ za několik hodin máš to samé jako při natření obou půlek jejich zaschnutí a přitlačení....a má ještě jednu výhodu-co vyteče po přiložení ven lehce umeješ bez následků tech.benzinem-ovšem s rozumen,aby jsi to nepolil celé a např. trup se ti zpětně nerozlepil.

Plnej souhlas. Měl jsem z toho obavy - Jen jeden pokus, ale kamarád mi to taky takto podal a nakonec jsem UHU-Porem lepil celého Easy Glidera a nikdy nic nepovolilo. Jen jsem po lepení na to hodinu dvě nešahal a co šlo, jsem fixoval tou papírovou maskovací malířskou páskou
Příloha:
06.JPG
06.JPG
[ 73.25 KiB | Zobrazeno 3994 krát ]



Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 15:46 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
aha, to ze zatuhne za nekolik hodin jsem nevedel. Pak by se dalo pouzit dvojite lepeni - dat tam uhupor jak pises a pak nabodovat na par mistech sekundakem ktery to podrzi po dobu tuhnuti.

Pouzivam to takto podobne kdyz lepim silove spoje na EPP (napr. kridla) - dovnitr dam purex a okolo to ojedu sekundakem. Purex vypeni uvnitr ale sekundak ho nepusti ven (takze nezloutne). Ale to je pouzitelne tak od 1cm EPP,

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 16:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Presne tohle jsem resil vcera, kdy uz me dosla trpelivost s vterinakem...Neumim to s tim, smrdi to, slepi mi to co nechci a ma mto cely oblity...takze vterinak uz ne. Takze jsem kridla, ocas a celkove drak EPP akrobataku slepil timhletim...Tolik to nesmrdi, dobre se s tim dela a je to cisty a pruzny.
https://www.obi.cz/lepidla/pattex-chemo ... /p/3041886

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 16:50 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Amper píše:
aha, to ze zatuhne za nekolik hodin jsem nevedel. Pak by se dalo pouzit dvojite lepeni - dat tam uhupor jak pises a pak nabodovat na par mistech sekundakem ktery to podrzi po dobu tuhnuti.

Tak já to neboduji vteřiňákem. Prostě na jednu stranu dám UHU-Por, obě věci k sobě přiložím, pošteluji usazení a vono to drží. Páskou to pak zafixuji na hoďku dvě. Když lepím kabiny z plexi k trupu (včera Beta-1400), tak postupuji stejně, jen to nefixuji páskou. Ono to drží hned a když se s tím nehejbe, tak to v klidu zavadne.
Vteřiňák používám pouze na EPP modely. Purex né a tavné lepidlo mi moc nejde - neumím.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
v podstatě záleží na tom jak silná je vrstva toho uhuporu.....jakmile odvětrá tekutá složka drží to fest a ta výhoda,že se to dá kdykoliv rozlepit tech.benzinem je někdy opravdu k nezaplacení, taky jeho "NEbarva" a možnost očištění opatlání je oproti purexu, epoxy či vteřináku bombová

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 17:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 30.6.2003
Příspěvky: 200
To s tim Uhu Porem zni dobre, skoro az neuveritelne dobre :-) Diky! To otestuju ...
Lepite takhle do vop, sop, kridelek a klapek tahla pro strunu serva?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 18:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 11.9.2011
Příspěvky: 1732
Bydliště: ČR ,Slapy nad Vltavou
Paolo-K píše:
Presne tohle jsem resil vcera, kdy uz me dosla trpelivost s vterinakem...Neumim to s tim, smrdi to, slepi mi to co nechci a ma mto cely oblity...takze vterinak uz ne. Takze jsem kridla, ocas a celkove drak EPP akrobataku slepil timhletim...Tolik to nesmrdi, dobre se s tim dela a je to cisty a pruzny.
https://www.obi.cz/lepidla/pattex-chemo ... /p/3041886


..asi bych se bál, že to bude silně leptat...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2007
Příspěvky: 4172
Bydliště: KLADNO
Obrázky: 1
mech1 píše:
To s tim Uhu Porem zni dobre, skoro az neuveritelne dobre :-) Diky! To otestuju ...
Lepite takhle do vop, sop, kridelek a klapek tahla pro strunu serva?
těžko říct jen takhle odhadem, fotka by byla lepší co kam apod.

_________________
Pravda začíná tam kde končí signál České televize.
Nevěřím ničemu, co vláda říká.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 18:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
2952 píše:

..asi bych se bál, že to bude silně leptat...

EPP? To fakt timhle nenaleptas... a drzi to jako svina...

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 22.06.2017 21:24 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.4.2007
Příspěvky: 4251
Bydliště: Pardubice
Jak jsem psal - EPP = vše jen vteřiňák a málo kdy aktivátor
Ostatní plasty = UHU-Por, neb normální vteřiňák to leptá.
Speciální vteřiňák jsem kupoval na páky, bovdeny pro Easy Stáry a Glidery a nebo kupuji ty páky, co se prošroubovávají.
A Purex používám jen na lepení pantů do balsových modelů.
Tavnou pistoli používám na lepení serv do ostatních plastů, kde není EPP. Serva do EPP lepím vteřiňákem.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 23.06.2017 10:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jenže mech1 chce lepit XPS, tak proč tady řešíte EPP? Já jsem poslední dobou použil na XPS tohle:
http://www.ceys.cz/specialni/spec10.htm a dělá se mi s ním líp jak UHU-porem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz