Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 18:41

pepine, ještě zapálená pneumatika dobře hřeje :mrgreen: . Ne dělám si prdel, ale je fakt, že modelařit v zimně v garáži, to musí být docela vopruz. Ale jakýchkoli hořáků bych se docela fakt bál. Žerou kyslík a produkují svinstvo. Navíc, pokud jde o řadovou garáž.......docela drahý požární zásah. Raději bych se postaral o utěsnění vrat, aby mi teplo nikam neutíkalo.
Stačí udělat závěs před vraty, zevnitř, a hned je to znát.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:00

Standa Stuchlý píše:Raději bych se postaral o utěsnění vrat, aby mi teplo nikam neutíkalo.


utěsněním nic nevyřešíš, stěny jsou vymrzlý, takže teplo z nějakého 2kw topidla sežerou a v dílně je zima pořád, je to stejné, jako když někde na horské chatě topíš nějakejma kamínkama, zatopíš v pátek, že kamna poskakují, ale teplo je tam až v sobotu.

já jsem v zahradní dílně taky zkoušel ruzné elektrické topidla,ale nestíhali ani tři 2KW.

s tou plynovou turbínou je to pohoda, kam ji namířím, tam je teplo během minuty i při venkovních -20 a za chvíli ji už mohu stáhnout na minimum.

vždy ji ale směřuji do míst, kde v té dílně dělám, bo během chvíle--hodiny--dvou není boha vytopit nějakou vymrzlou místnost, aby v ní bylo teplo všude.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:05

pak by možná bylo levnější, pronajmout si prádelnu v paneláku. Stejně se ruší a je tam alespoň teplo. Finančně by to možná vyšlo na stejno. Nevím, bydlím v RD.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:10

Standa Stuchlý píše:pak by možná bylo levnější, pronajmout si prádelnu v paneláku. Stejně se ruší a je tam alespoň teplo. Finančně by to možná vyšlo na stejno. Nevím, bydlím v RD.


na praní a sušení prádla určitě, jestli tam ale bude sušit nastříkaný model, no nevim nevim :D

podle mě zbytečně propadáte panice, na jednu stranu byty napěchovaný lipolkama, na druhou stranu fobie z plynového topení v garáži bez auta.

jinak pokud plynové topení právě třeba do garáže, nebo dílny, která je v zimě vymrzlá, určitě kupovat pouze propanové bomby, jsou sice trochu dražší, ale místo 10L je tam 11 litru a hlavně ten propan při mínusových teplotách a při velkém odběru nezamrzá--to je v případě propanbutanu docela problém, i v karavanu, kde mám pouze 4kw kamna jsem musel v mrazech pod mínus deset dávat na bombu elektrickou deku, jinak ventil zamrzal.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:32

pepine, nejde o tu garáž bez auta, ale o to, co tam bude dýchat. V karavanu taky nepoužíváš otevřený plamen, ale výměník, nebo ne? Alespoň tak jsem to já v Německu viděl. Mi je fuck, čím si kdo kde topí, já bych si to v uzavřené a relativně nevětrané místnosti nelajznul. Však si to může vyzkoušet. První příznaky nedostatku kyslíku jsou, bolest hlavy. A první příznaky otravy CO, je mravenčení v prstech. Pak se modli, aby venku mrzlo. V baráku je proklatě málo kyslíku, oproti promrznutému vzduchu venku. Čím více mrazu, tím více kyslíku.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:46

Standa Stuchlý píše:pepine, nejde o tu garáž bez auta, ale o to, co tam bude dýchat. V karavanu taky nepoužíváš otevřený plamen, ale výměník, nebo ne? Alespoň tak jsem to já v Německu viděl. Mi je fuck, čím si kdo kde topí, já bych si to v uzavřené a relativně nevětrané místnosti nelajznul. Však si to může vyzkoušet. První příznaky nedostatku kyslíku jsou, bolest hlavy. A první příznaky otravy CO, je mravenčení v prstech. Pak se modli, aby venku mrzlo. V baráku je proklatě málo kyslíku, oproti promrznutému vzduchu venku. Čím více mrazu, tím více kyslíku.


takže kdo vaří doma na plynu, jednoznačně riskuje smrt otravou CO2:?:

jasně, že nemužeš spalovat plyn v utemované a utěsněné místnosti, to ale určitě právě v garáži, nebo nějaké stlučené dílně opravdu nehrozí a kamna pohody se běžně v domácnostech používali.

samozřejmě v dobách, kdy okna a dveře netěsnili ještě tak, jako dnešní moderní.

nic méně i v moderních utěsněných bytech se stále vaří i na plynu--spalování v místnosti.

v každém případě jinak, než plynovou turbínou o výkonu alespon 15kw si v garáži nezatopí ani náhodou, to už mám vyzkoušené, ale klidně si to muže vyzkoušet další a další, kdo si myslí, že to pujde nějakým elektrickým 2kw přímotopem.

elektrický přímotop ale používám taky, třeba když už odcházím z vytopené--vytemperované dílny právě plynovým topením a nechávám v ní něco přez noc schnout.

osvědčilo se mi takové to jako by profi topidlo, dají se koupit v marketech už za cca 1000kč, nemají takovou tu tenkou drátovou spirálu, co se v dílně brzo zadělá prachem, nedrnčí jako ty plastové domácí a taky hluk od vrtule je podstatně tišší.

http://www.ventilatory-shop.cz/elektric ... gIb-PD_BwE
Naposledy upravil pepin dne úte 19.09.2017 19:56, celkově upraveno 1

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 19:55

jasně, pokud nebudeš mít přívod vzduchu, za určitou dobu se to stane. Ale asi nikdo doma nevaří na plynovém teplometu. Poměr množství spáleného kyslíku je nepoměrný. To nejde srovnávat. Jinak. Proč plynové turbokotle mají dvojitý komín? No přece kvůli přívodu vzduchu, jinak by nehořely. Mnohdy se instalují v koupelnách.
Pepine, můžeme se tu argumentačně přečůrávat do nekonečna. To ale asi nebylo záměrem tazatele, co myslíš?

Plynový teplomet je jistě mnohem účinnější, než elektrický. Teplota spirály je okolo 800 stupěnů, teplota plynového hořáku je okolo 1300 stupěnů. Tím je daná účinnost topidla, i když to není jediná podmínka, ale ta zásadní.

Mi je jedno, čím si kdo kde bude topit, podal jsem jen svůj názor s určitými pro a proti. Nic víc.

Ještě jen dodám. V pan. domech je přirozený přísun vzduchu ventilační šachtou a pod vchodovými dveřmi to většinou pěkně protahuje. I kdyby to tak nebylo, objem vzduchu v bytě je dostatečný pro vaření. A i úplně tupý jedinec si nevědomky otevře okno, aby vyvětral "vydýchaný" vzduch, protože se mu blbě dýchá. Popřípadě otevře dveře. Ani mu to nikdo radit nemusí, je to tak samozřejmé, že je skoro trestné to připomínat.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:05

Standa Stuchlý píše:---------------


Stando já se nechci hádat, já jen píšu, čím jde a čím nejde vytopit garáž, nebo kulnu, pokud je předpoklad, že tam v zimě a mrazu přijdu jen občas na hodku, nebo dvě, nebo jen na dest minut.

ničim jinym, než plynovou turbínou to nevytopíš, bo potřebuješ právě těch alespon 15kw--já mám možná výkonnější, ale to neznamená, že jedu pořád na plný výkon, když už trochu vytopím, tak ten výkon stáhnu.

proto jsem dával odkaz na ten regulační štelovatelný ventil.

levné turbíny ho nemají.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:11

já rozumím. Měl jsem kdysi dřevěnou garáž a vím, že to v zimě vytopit nešlo. Jen jednou a vícekrát jsem to neudělal. Proto bych pro modelaření raději hledal jiný prostor. Proč ve vymrznuté garáži, a ne doma? Tedy, pokud jsou doma takové překážky, pak to chápu, ale asi bych hledal na zimu jiný prostor. Ale to bych udělal já. Nevím, jaké možnosti má tazatel.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:19

Standa Stuchlý píše:já rozumím. Měl jsem kdysi dřevěnou garáž a vím, že to v zimě vytopit nešlo.Proč ve vymrznuté garáži, a ne doma?


protože v té garáži stačí zapnout plynovou turbínu a okamžitě je tam teplo :lol:

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:26

se ale přiznám , že já z toho plynu zase až takový strach opravdu nemám.

třeba na to jednou dojedu, ale teplíčko, to já rád :D

viewtopic.php?f=22&t=54395
Naposledy upravil pepin dne úte 19.09.2017 20:27, celkově upraveno 1

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:27

OK, nemám k tomu dál co napsat. Pokud to tak funguje, tak jo. Ale já bych do toho asi nešel. Měl bych nahnáno. Jednou mi stačilo. Víš co mne tak děsí? To, že nepohneš svalem a nevyslovíš hlásku, ale všechno vnímáš z první ruky při plném vědomí. Ta bezmocnost je šílená. Proto bych do toho nešel. Já rozhodně ne.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:29

bufík......nepřímý ohřev vzduchu. Sice spaluje kyslík, ale komínkem jde svinstvo ven.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:30

Tazatel ma možnosti takové, že bydlím v bytovém objektu (ne panelák) a v uzavřeném objektu bytovém máme každý majitel bytu příslušnou garáž do které já bohužel svůj koráb nezaparkuji. Vzhledem k tomu, že jsem minulou zimu Mamině v nevyužitém pokoji doma (zatím nevyužitém) smrděl nitro laky a samo i mě se hnusilo dělat bordel v novém bytě s letadly lepidly a jak asi víte když je něco rozestavěného jak to vypadá na pohled.No tak co mě kluka z Baráku a vesnice asi tak napadlo, než že si přesunu svého koníčka do neobsazené garáže, kde si udělám trucovnu a přes zimu občas něco počudlám. Tak teď řeším jak se alespoň malinko zahřát loni jsem měl půjčený na zkoušku staletý olejový radiátor, který už byl citit že oteplil prostor ale bylo to málo i když možná dnešní moderní by na tom mohli být daleko lépe. Každopádně mi z toho zatím opravdu vychází jako nejlepší varianta ten Master žlutý z toho plynu mam strach i když jsem byl téměr rozhodlý a proto googlim jak můžu a sbírám od vás zkušenosti.

Re: Topení do dílny

úte 19.09.2017 20:32

Standa Stuchlý píše:OK, nemám k tomu dál co napsat. Pokud to tak funguje, tak jo. Ale já bych do toho asi nešel. Měl bych nahnáno. Jednou mi stačilo. Víš co mne tak děsí? To, že nepohneš svalem a nevyslovíš hlásku, ale všechno vnímáš z první ruky při plném vědomí. Ta bezmocnost je šílená. Proto bych do toho nešel. Já rozhodně ne.


po takovém zážitku se ti nedivím, stalo se to mému kamarádovi--koupelna, karma, nenajít ho zavčasu manželka, tak tady už nebyl.

ale pidi koupelna, v které neměli dveře s dírama je opravdu něco jiného, než místnost kterou se honí meluzína kde jako škvírou--

v jedné firmě kde jsem dělal v garážovém prostoru je vytápění turbínou jediný zpusob, aby tam bylo v zimě alespon trochu přijatelně.
Odeslat odpověď