Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 19:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dafson píše:
Vzhledem k tomu, že jsem minulou zimu Mamině v nevyužitém pokoji doma (zatím nevyužitém) smrděl nitro laky a samo i mě se hnusilo dělat bordel v novém bytě s letadly lepidly a jak asi víte když je něco rozestavěného jak to vypadá na pohled.


v paneláku jsem to v jedné místnosti vyřešil utěsněnými dveřmi a odsáváním.

běžně jsem tam stříkal dvousložkovými autolaky a manželka v podstatě nic necítila,místnost nijak zásadně neutrpěla, bo to všechno brali filtry před digestořema.

nakonec tam nejvíc času trávila manželka u notasu s cigárem, bo se jí líbilo, že jde všechen smrad z cigaret ven z okna, ale není v místnosti zima, jako když v kuchyni jen větrala .

http://rcmania.cz/viewtopic.php?f=18&t=75114


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 19:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
pepine, já měl vrata od garáže pootevřené. Mezera, odhadnu tak půl metru. Taky jsem si myslel, že je to OK. Nebylo.

dafsone, rozhodnout se musíš sám. Pokud chceš i lakovat, pak je to ideální prostředí pro " syera nevadu". Tak říkával otec dílně, kde jako stolař lakovali nábytek a v kamnech zůstalo trochu žhavého uhlí. Nebýt toho, že stál u okna, byl bych bez táty. 11 procent koncentrace ve vzduchu je výbušná směs. :-( .

Pokud budeš chtít jen teplo, bez toho, aby si měl garáž vyhřátou a stěny sálaly, tak já bych byl pro výkonnější teplomet. Pro práci to stačí a po odchodu, ..... teplo nemusí být. Vysmrádne to i v chladnu. pro mne je bezpečnost vždy na 1. místě. S tím jsem měl problém i se zaměstnavatelem. Naštěstí jen krátce. Bylo mi u pr.....e, že se málo udělalo, pro mne bylo důležité, že se kluci ve zdraví vrátili ke svým rodinám. Asi jsem ujetý, ale měnit se už nehodlám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 19:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
S tím souhlasím já mám také před plynem respekt. Sálavé zdi nepotřebuji ani několik hodin nahřátou dílnu nepotřebuji, stačí občas zajít pokutit něco přilepit žadné lakování přes zimu neplánuji takže je zřejmě rozhodnuto pro žlutou škatuli-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 20:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
dafson píše:
S tím souhlasím já mám také před plynem respekt. Sálavé zdi nepotřebuji ani několik hodin nahřátou dílnu nepotřebuji, stačí občas zajít pokutit něco přilepit žadné lakování přes zimu neplánuji takže je zřejmě rozhodnuto pro žlutou škatuli-)


jestli chceš pouze tu elektřinu, určitě by stálo za to zkusit k tomu přímotopu třeba z bazaru vyzkoušet nějaký infra zářič a od stropu si ho namířit k ponku na záda.

https://www.google.cz/search?q=infratop ... bYBBiAeBwM:

docela je ale problém zima z vymrzlé podlahy od nohou, mě na nohy fouká teplo z druhého plynového topení.

sousedi ted dávali do sklepní místnosti nějaké elektrické topení pod plovoučku, třeba by to bylo použitelné i do té garáže.

ona ta práce bez pohody alespon mě pak moc nebaví.


Naposledy upravil pepin dne úte 19.09.2017 20:10, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 20:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
rozhodně účinnější je, když to má ventilátor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Standa Stuchlý píše:
rozhodně účinnější je, když to má ventilátor.



to si myslím že není uplně pravda, určitě věděli, proč dávali do koupelen infrazářiče namířené na vanu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 21:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
no jo, tenkrát se to nevyrábělo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Standa Stuchlý píše:
no jo, tenkrát se to nevyrábělo


eta samozřejmě vyráběla i teplomet s ventilátorem, umístění infrazářiče právě třeba v koupelnách je ale právě o tom teplu vyzařovaném pouze určitým směrem.

ještě že máme ten google :D

https://www.prozeny.cz/clanek/chladnejs ... rase-15051


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: úte 19.09.2017 23:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
no, já viděl dost panelákových koupelen, ale z původně osazených teplometů neměl žádný ventilátor. Klasická zeleno béžová Eta 800W . Ale pravdou je, že jsem tam jednou viděl i keramické topné těleso, co se šroubovalo místo žárovky.
Původně určené pro nahřívání kuřat 8O . Ještě že mám tu paměť :mrgreen: .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 0:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
Standa Stuchlý píše:
no, já viděl dost panelákových koupelen, ale z původně osazených teplometů neměl žádný ventilátor.


já ale přece nikde nepíšu, že infrazářiče v koupelnách měli, nebo mají ventilátory.

necháme toho, nemá to smysl, jestli dá někdo na tvé rady a chce garáž krátkodobě, hodinu, dvě , vytápět pouze 2kw topidlem s vrtulí, je to jeho rozhodnutí a pokud je odpověd na dotaz--jak vytopit garáž---pronajmi si prádelnu, k tomu taky nemám moc co dodat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 20.09.2017 16:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
pepine, souhlasím s Tebou. Už jen mlátíme prázdnou slámu. dafson si sám vybere a my to sotva ovlivníme. A ten můj návrh na pronájem prádelny......., nesmíš to brát tak osobně. Byl to jen nápad, jak se vyhnout problému s vytápěním garáže. Jistě, dotaz dafsona to neřešilo, ale to si zase musí dafson přebrat sám. Zastávám názor, že víc nápadů vypuštěných na svět je lepší, než by zůstaly schované v hlavách přihlížejících jen proto, že by se to někomu mohlo zdát jako blbost. Každý se musí rozhodnout sám. Dál to neřeším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 18:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 30.5.2010
Příspěvky: 196
Mám v rodině hasiče zeptám se ho jak je to s tím plynem z hlediska bezpečí (jen mě to zajímá)a zda je to vůbec legální mít to v dílně ale zas proč by to pak prodávali. Ale zkusím stejně raději ten Master cena není šílená a do budoucna se to neztratí. Jinak chlapáci za názory děkuji a jsem rád že to neskončilo hádkou-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 19:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
O hasice vubec nejde. Tam staci jen dodrzet vzdalenost od horlavych materialu. Jde o spaliny, ktere te v malem prostoru rychle zahubi. A skviry moc nepomuzou, protoze sani i vyfuk jsou uvnitr budovy a vzduch nema proc temi skvirami proudit.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
JosefSvejk píše:
A skviry moc nepomuzou, protoze sani i vyfuk jsou uvnitr budovy a vzduch nema proc temi skvirami proudit.


myslím že duvod proudit má.

vrchními škvírami utíká teplý vzduch, spodními škvírami si místnost nasává studený venkovní vzduch.

nic nového, to měli zmáklý v teepee už indiáni .

v té garáži by to ale problém být mohl--pokud není ve výšce třeba větrací okýnko, nebo jiné odvětrání--určitě ale ani bez okýnka by v tom nebyl problém, kdyby se turbína zapnula třeba jen na 15 minut.

znovu připomínám, že karma se běžně používala v koupelnách, kde bylo právě podmínkou mít ve dveřích jak dole, tak i nahoře větrací díry.

já vim, že jsem s tou plynovou turbínou už otravnej, ale ono to opravdu když mrzne nejde vytopit pouze elektrickým topidlem.

určitě je ale opravdu dobré, nějak pořešit vymrzlou podlahu, jak jsem dělal v té kovodílně, i v zimních botách jsem měl od podlahy promrzlý nohy, i když bylo v místnosti vcelku teplo, nakonec trochu pomohlo dát si pod nohy k mašině tlustou gumu jako kloberec, tlustou cca 2 cm.

u sebe v dílně mám na nohy a podlahu namířený výfuk právě z toho plynového topení překopaného z plynové ledničky--to už je pohoda jak v obýváku u telky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: čtv 21.09.2017 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
pepin a jeho turbína :mrgreen: .
Já pod nohy používal takovou tu vyhřívací vložku na sedadla do auta. Je to na 12-24V a hřeje to pěkně. A nebo elektrická vložka do postele, taky fajna věc. Je na 230V a moc to nežere, ale topí do noh fakt dobře.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: jenap a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz