Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 13:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
tak čidlo CO mám doma, postupoval jsem podle návodu--nechat několik hodin po vložení baterie čidlo stabilizovat, ale at topím jak topím, display ukazuje množství CO v dílně - nula- nula- nula i když ho dám za výfuk z topení.

až když do něj foukám kouř z cigarety, tak mi píše display nějakých 65 ppm

tak ono to asi nebude s tím plynem takový problém jak zde tvrdíte.

teda pokud má plamen modrou barvu, pokud hoří plyn žlutě, tak to problém je---špatné spalování.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 18:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2010
Příspěvky: 1891
pepine, co to je za čidlo? výrobce. A další věc. Přiznám se, že se mi to nechce hledat, kolik CO produkuje hořák při spalování propanu. Al je tu další věc, kterou čidlem neokecáš. Spalování kyslíku.
Hele, já mám v dílně podlahové topení, tak jsem v pohodě. jen jsem chtěl upozornit na jistá nebezpečí při topení různými topidly, která používají otevřený plamen. Čili cokoli, krom elektro topení, použitelné v exteriérových prostorech. Jak je třeba venkovní garáž.
Čím si kdo bude topit, je mi šumák a nemíním si tímto problémem zaplnit zbytek života. Jak jsem psal, jen jsem upozornil na jistá nebezpečí. Nic víc, nic méně. A jestli dočůráš výš a dál, je mi opravdu fuk. Ale jsi borec.
pepine, neber si to, co jsem napsal osobně, platí to všeobecně. Ale to čidlo by mne opravdu zajímalo. Výrobce a cena. Vím, že Jablotron dělal dobré čidla, těm bych i věřil. Jinak, výrobců různých čidel je jak cikánů na sociálce, ale většina stojí za prd. Sice něco ukazují, ale věřit se jim nedá. Vím své. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 20:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 14.6.2016
Příspěvky: 103
Bydliště: Kladno
Pepine díky za vyzkoušení, mě se nepodařilo dosáhnout nenulové hodnoty ani při foukání kouře. Pokusím se vymyslet nějakou jinou metodu.

Čidlo jsem vybíral do koupelny, kde máme turbokotel Junkers, chtěl jsem to jako super kontrolu. Nakonec jsem koupil od Kidde, něco jako http://www.kidde.eu/produkty-kidde-hlas ... aty-detail , mám tam navíc displej.

Testovací sprej s CO nemám a posoudit kvalitu čidla neumím. Kidde nabízejí firmy s požárním vybavením, je to světová firma s dlouhou historií: http://www.kidde.com/home-safety/en/us/about/history/ . Jestli jsem vybral dobře, to nevím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 20:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
PremSvo píše:
Čidlo jsem vybíral do koupelny, kde máme turbokotel Junkers, chtěl jsem to jako super kontrolu.


Tak to už je taky trošičku paranoia, ne? :o

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Standa Stuchlý píše:
A jestli dočůráš výš a dál, je mi opravdu fuk. Ale jsi borec.


Jinak, výrobců různých čidel je jak cikánů na sociálce, ale většina stojí za prd. Sice něco ukazují, ale věřit se jim nedá. Vím své. :mrgreen:


je to todle čidlo

https://www.tipa.eu/cz/detektor-oxidu-u ... gKwHvD_BwE

jinak v autě mám alkohol testr--necertifikovaný--nekalibrovaný.

myslíš, že je zásadní mít kalibrovaný alkoholtestr?, jako že já na nekalibrovaném chybně ráno naměřím třeba 1,5, ale policie české republiky by mi naměřila na kalibrovaném 1,7, nebo pouze 0,9?

stejně tak to vidím s tím čidlem CO--tam kde to čidlo měří v té vytápěné kulně já nos stejně nemám.

takže asi tak nějak :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: stř 27.09.2017 21:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
PremSvo píše:
Pepine díky za vyzkoušení, mě se nepodařilo dosáhnout nenulové hodnoty ani při foukání kouře. Pokusím se vymyslet nějakou jinou metodu.

Čidlo jsem vybíral do koupelny, kde máme turbokotel Junkers, chtěl jsem to jako super kontrolu. Nakonec jsem koupil od Kidde, něco jako http://www.kidde.eu/produkty-kidde-hlas ... aty-detail , mám tam navíc displej.

Testovací sprej s CO nemám a posoudit kvalitu čidla neumím. Kidde nabízejí firmy s požárním vybavením, je to světová firma s dlouhou historií: http://www.kidde.com/home-safety/en/us/about/history/ . Jestli jsem vybral dobře, to nevím.


hele nevím, poradit neumím, při topení plynem mi to čidlo taky ukazuje pouze nuly, až když jsem do něj fouknul kouř z cigarety, tak mi display napsal nějakých 65 pmm, takžeč asi to čidlo funguje, nic méně v dílně--prachu bordelu by jeho životnost nebyla asi ani těch papírových 5 let, ale si myslím, že je to jedno, stačí si jen orientačně změřit, jestli při určitém hořáku je v té dílně vysoká koncentrace CO, nebo ne--pokud ne, tak proč to měřit do nekonečna, bo pokud by někdy došlo k závadě spalování na tom topení, tutově bude první indikace ta, že to topení nebude topit, pouze hořet a navíc jednoznačně žlutým plamenem--loni se mi to stalo, uvolnila se mi přívodní plynová hadice před tryskou, topení topilo blbě plamen žlutý a hulilo.

problém v místnosti, kde spíš,--- v dílně? to bys musel být blbec být v tom smradu jak to hulí a myslet si, že je všechno v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 14:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Blíží se chladné dny a já sice mám v dílně radiátor, ale po výměně kotle UT je radiátor zapojen mimo čerpadlo a hlavní okruh. Je jen jako samotížný přímo u kotle a tak to tam v zimě max. temperuje, ale na sezení to je málo. Proto tam potřebuji lehce přitopit.
Vzhledem k charakteru dílny nechci halogen, infra ani horkovzdušné topidlo a myslím, že by tam bylo vhodné keramické topidlo. Dílna je malá, nesedím tam denně a tak by tam mohlo stačit toto nebo toto.

A teď proč ten dotaz. Má u takových to prcků nějaký význam když se to bude otáčet nebo je to jedno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10493
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
A to si myslíš, že od toho balzovej prach neblafne? Jedině nízkoteplotní sálavý panel je dostatečně bezpečný, dokonce do prostředí s možností výbuchu. Já mám pod stolem Ecosun 100K, co mi září na nohy. Povrchová teplota max 90 st.C. Nebo Ecosun 300U a nechat si zářit na záda. Ale ty nohy jsou lepší.
https://shop.fenixgroup.cz/z2859-ecosun-100-k-h
https://shop.fenixgroup.cz/z6626-ecosun-300-u


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 16:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2003
Příspěvky: 1259
Bydliště: Teplice v Čechách
Už se to tu před lety probíralo. Mám olejový radiátor SENCOR SOH 3011BE, dílna je přes 25 m2, když si ten radiátor zapnu s předstihem, stačí na tu místnost. Mám k tomu krabičku, která to zapíná podle týdenního plánu. Mám i sálavý zdroj. Sálavý zdroj hřeje na co svítí, buď na nohy nebo záda, v dílně je ale někdy třeba přitopit z technologických důvodů, to ten oleják zvládne lépe.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 19:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Díky pánové, ale zůstanu u své volby. Dílna (cca 15m2 se stropem na který dosáhnu) je tím radiátorem temperovaná na něco kolem 15°C a tak potřebuji jen něco málo přidat když tam půjdu.

Důvod:
- Panely jsem měl tu čest zažít. A jednou to stačilo. Když jsou na stropě, hřejí hlavu a je mi zima od noh, když je dám dolů, tak sice budu mít nohy v teple, ale zase mi bude zima na ruce. A to mi ani v jednom případě nedělá dobře. Potřebuji celkové teplo, ne sálavé. A ta kostka i když je taky sálavá má alespoň ventilátor.
- Radiátor sice funguje velice dobře a je bezpečný, ale jeho náběh je skutečně velmi pomalý. Opět mám vyzkoušeno. Já potřebuji něco, co to tam ohřeje během několika minut na přijatelnou teplotu. Bohužel jsem typ, který se nepravidelně a včil rozhodne, že jde něco dělat a neumím to plánovat půl dne dopředu.

Co se týká prachu, nedělám velké modely a bordel v dílně nevedu, takže ta keramika by měla z požárního hlediska stačit.

Vrátím se ale k původní otázce, která mě zajímá. Má u takových to prcků nějaký význam když se to bude otáčet nebo je to jedno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
jio píše:

Vrátím se ale k původní otázce, která mě zajímá. Má u takových to prcků nějaký význam když se to bude otáčet nebo je to jedno?


je to jedno, i když to necháš otáčet venku před dílnou nějakých 1500W je uplně k ničemu pokud to potřebuješ vyřešit tak, že když vejdu--nevím kdy do dílny, ale když tam nakonec vejdu, chci aby mi tam bylo teplo hned, na to fakt funguje jedině nějaká 15/20KW termo plynová turbína na 10 kovou bombu, pustíš na chvilku, hned je vytemperováno a po chvilce ji vypneš a už jen něčím jiným tu teplotu udržuješ. V dílně ve které to dnes takto praktikuji se poruznu zkoušelo něčím topit co si pamatuji když jsem tam chodil za tátou tak od mých 10 ti let, nikdy nic smysluplně nefungovalo, elektro infra, olejáky, bufík z auta, všechno výkon tak max 4KW takže až když máš hotovo a odcházíš už z dílny, teprve začíná být zavlažíno, teprve ta plynová turbína tento problém vyřešila, vejdu, zapnu a okamžitě teplo, odcházím do bytu na kafe, večeři, klidně vypnu bo až se vrátím a zapnu opět bude hned teplo.

když tam potřebuji přez noc věco sušit--udržovat nějakou přijatelnou teplotu tak už pouštím elektrické ventilátory

https://www.naradi-simon.cz/produkty/to ... ZREALw_wcB

mají takovou trubkovou topnou spirálu nerozžhavenou do červena jako klasické bytové ventilátory, ale nabíhají pomalu, na temperování dílny přez noc mi ale přijdou bezpečnostně nejvíc v poho, většinou používám na nějaké stříkané díly, kdy od ventilátoru přez ty díly vyskládám přez noc z kartonu tunel---nepotřebuji vytápět dílnu, jen aby ty díly byli v teple.

Ta plynová turbína nemusí být nutně regulovatelná, dá se koupit za cca tuším do 500kč regulovatelný ventil, tak to používám já, těch plynových topidel mám už víc, ono se totiž ve výsledkua při testech ukázalo, že zásuvkám a rozvodum v dílně se vubec, ale vubec nelíbí když do nich zapnu třeba 4 elektrické přímotopy s trvalým příkonem třeba 1500W, to už potom topěj v té dílně i ty rozvodové kabely.

jedině toto má hlavu patu

https://www.naradi-simon.cz/produkty/to ... 10542.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 21:01 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Dík.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ještě k tomu plynovému topení, když je okolní teplota cca do min us 10 pod nulu, vcelku stačí obyč 10 ková bomba propan butan za cca 380kč, pokud je teplota v místnosti nižší, je už lepší koupit červenou bombu pouze propan cca 450kč, ale 11 litru umí fungovat při nižších teplotách a hlavně při vysokém odběru plynu se bomby schlazují, dá se to ožulit třeba foukat na obyč propan butan bombu elektrickým topidlem, nebo ji tak nějak přiměřeně nastrčit bokem na výduch topidla. v podstatě jediný oser je ten, že pouze propan bombu nejde koupit uplně všude kde prodávají plynové bomby propan butan.

na zimu většinou kupuji pouze propan červený bomby, abych s tím nemusel v dílně šachovat a nějak externě si přihřejvat propanbutanové aby fungovali i v mrazech---plná nová funguje i v mrazu---dokud se v mrazu nevyčerpá z té propan butanové pouze propan.

při teplotách minus 20/30 uiž opravdu problém jet na klasickou propanbutanovou lahev, v karavanu jsem to řešil obalit plynovou bombu elektrickou dekou---klasika když někdo dělá izolaci ipou i v létě s výkonnými hořáky, že občas musejí foukat hořáky na tu bombu, aby ji ohřáli .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: sob 26.09.2020 22:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
já používám na regulaci těch svojich plynových přístrojku tyto regulátory

https://www.super-naradi.cz/IGI-I210-Re ... -d1620.htm

ale píšou že už prodej ukončen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Topení do dílny
PříspěvekNapsal: ned 27.09.2020 7:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.7.2006
Příspěvky: 1054
Bydliště: Česká Lípa
Já jsem v dílně taky topíval přímoteplofukem (pakárna) , pak i kvůli bezpečnosti a pakárně olejákem na spínací hodiny. To jsem začal chodil v pravidelné časy, ale to je zase poměrně pomalé a drahé. Tak jsem tam pořídil klimatizaci https://www.sinclair-solutions.com/cs/p ... 03400.html
Výhradně s ní topím a naprostá spokojenost. Já sice topím skoro nonstop (9 měsíců v roce - dílna ve sklepě 24m2 a strop 2,2m) ale možno pustit přes wifi kdy chceš, příjemné teplo ihned, a vstupní náklady se mi oproti olejáku vrátili za 3 roky. Je mi jasné že je to už dost drahé řešení, ale komfort super. Je mi chladno - přihodím 2-3 stupně, klima foukne teplíčko za 5 minut a pohoda.

_________________
DJANGO - výrobce, ION, ASW 28, LF 109, ..., T14SG
www.vpmodel.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 183 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz