Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Pracovní deska

úte 22.05.2007 6:19

Jak řešíte pracovní desku do dílny? Zatím stavím na různých zbytcích desek (lamino, dřevotříska) ale to není ono, prohybají se a kroutí. Napadlo mne použít pracovní desku na kuchyňskou linku co prodávají v OBI a spol. - tloušťka okolo 40 mm, zdá se že je rovná a pevná. Ale zase do ní nejde nic zapíchnout - takže na povrch by to chtělo nalepit asi nějakou tenčí překližku. Ale ta cena ... Rozměry mi stačí tak 150 x 60 cm - nic většího stavět (aspoň zatím) nehodlám.

úte 22.05.2007 8:47

Ahoy, já mám "stůl na stole", starý vyřazený psacák (má umakartovou plochu) a nato jsem dal laťovku 1200x400x28 (vybírat nezkroucenou) a na té pak stavím. Dá se s tím trochu manipulovat a zapíchnout špendlík.

úte 22.05.2007 10:10

Já jsem to vyřešil obyčejnou dřevotřískou. V hobymarketech ( OBI, BAUMAX aj. ) ti to uříznou zdarma pěkně na míru a platíš jenom to co si odneseš. Prohýbání jsem vyřešil tak, že jsem si nechal uříznout asi 5 cm vysoké pásky stejné dřevotřísky kterou jsem zespodu přišrouboval jako stojinu a nemá šanci se to prohnout. Pokud to chceš mít luxusní, tak ti ještě z boku nažehlí hrany.

úte 22.05.2007 10:13

řešíme to takto a něco je vidět i na fotkách v Interní galerii v Dílně.

úte 22.05.2007 10:13

Do obyčejné dřevotřísky myslím jdou i modelářské špendlíky a pokud ne tak bych tam nalepil třeba korek.

úte 22.05.2007 10:28

tom1969 píše:Já jsem to vyřešil obyčejnou dřevotřískou. V hobymarketech ( OBI, BAUMAX aj. ) ti to uříznou zdarma pěkně na míru a platíš jenom to co si odneseš. Prohýbání jsem vyřešil tak, že jsem si nechal uříznout asi 5 cm vysoké pásky stejné dřevotřísky kterou jsem zespodu přišrouboval jako stojinu a nemá šanci se to prohnout. Pokud to chceš mít luxusní, tak ti ještě z boku nažehlí hrany.


No, pokud to chceš mít 'luxusní' tak si tam ty hrany udělej sám. Zrovna předevčírem jsem si nechal v Baumaxu udělat jednu desku na polici a poprvé jsem po nich chtěl nažehlit jednu hranu, protože se mi nechtělo s tím párat (předtím jsem ji tam dával pokaždé sám).
No když jsem viděl jak je to nepřesné, hrubé a zubaté tak jsem si tu jejich 'hotovou' hranu doma pořádně oříznul a lehce obrousil, abych se nemusel stydět dát někam takovou polici :oops: Nakonec jsem s tím stratil víc času, než kdybych si tam tu hranu udělal rovnou sám. :evil:

úte 22.05.2007 11:38

ja mam doma SMREKOVU fosnu asi 7 cm hrubu, 70cm sirokua 2m dlhu. Ofrezovana bola v stolarskej dielne. vyborne sa do nej zapichuju spendliky a ide snej dobre dole lep. Je tazka tak snou nechtiac nepohnes

úte 22.05.2007 11:50

Já mám už několik let na stole dřevotřískovou desku a je to v pohodě.

úte 22.05.2007 12:14

Sežeň si laťovku a nebo starý rýsovací prkno :wink:

stř 23.05.2007 6:28

Diky za rady,
asi nejschudnejsi je pro mne drevotriska a na ni nalepit ze spodni strany nastojato pasy (stojiny) proti prohnuti, latovka by asi byla lepsi ale musim zkusit sehnat zdroj (hobymarkety u nas ji nevedou).

Pracovní deska

stř 23.05.2007 22:58

Pokud má někdo zájem o LTD desky na prac. stůl tak se ozvěte
Jsem truhlář a spoustu toho vyhazuji , formátovací pilu mám .
Jsem z Děčína

čtv 24.05.2007 8:01

Za dob Svazarmu jsme resili pracovni stul jednoduse, vyrazene kancelarske stoly a nebo skolni lavice a na ne davali hobru. Do toho sli spendliky jak vino, jen se topak nesmi nikam prenaset, nebot hobra je "meka".

čtv 24.05.2007 8:22

ja mam stary psacak (vyrazeny z vojenske zpravy) a na nem hobru potazenou tvrdou ctvrtkou hobra je potom pevnejsi...driv jsem ale pouzival vál na nudle a tak yslouzil skvele :P :P :P :P

Re: Pracovní deska

úte 09.02.2016 16:52

Možná to pro nikoho není zajímavé (není to na velká éra), ale teď se mi velmi osvědčil nákup 3 korkových desek tloušťky 10mm rozměru 940x650 mm, všechny jsem potáhl fólií (chycená napínáčky zespodu) a střídám je dle potřeby na podkladové desce (v mém případě sklo televizního stolku před křeslem v obýváku). Desku mám chycenou rychlosvorkama, aby na skle netancovala. Co je našpendlené a schne, prostě nechám na desce, tu odložím na podlahu nebo aj vertikálně a jedu na další desce.. Třeba na lepení kostry a opruz malování lozenge je to super. Dřív jsem si dával navrch jen vykuchanou nástěnku, ale nebylo to ono..

Re: Pracovní deska

úte 09.02.2016 17:24

Právě tento problém řeším do své dílny. Dřevotříska dobrá, ale špendlíky do toho zase tak moc nejdou. Mám pracovní stůl, na který jsem položil laťovku podloženou dvěma ocelovými jekly 40x40. Jenže jsem zjistil, že bych potřeboval další desky pro stavbu menších dílů, (třeba VOP) abych si desku položil na stůl, udělal patřičnou operaci a desku i s dílem odložil do police mimo pracovní stůl. U Pelikána v Semtíně jsem viděl skvělé pracovní desky slepené ze třech vrstev jako sendvič. Uprostřed MDF cca 30mm a z obou stran laťovka. Zajásel jsem, že je to to, co potřebuju. Tuhá, pevná jako s....... a dá se přenášet téměř bez omezení. Jenže ta cena :oops:
Zadal jsem to kamarádovi truhláři a už se na tom pracuje. Musel jsem akorát nakoupit matroš v celých tabulích a tak budu mít takových pracovních desek víc, než potřebuju. Něco to stát bude, ale bude to na věky a cena třetinová, než jakou jsem viděl. Má někdo zájem??
Odeslat odpověď