Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hydroplán - ochrana elektroniky
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 14:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Ahoj, mám Super Zooma XXL a zvažuju, že bych mu přidělal plováky a vyzkoušel to jako hydroplán. Bojím se ale v případě neúspěšného přistání toho, že mi při kontaktu s vodou odejde např. regulátor apod. Poradíte mi někdo, jestli existuje nějaká možnost, jak elektroniku v letadle ochránit?

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 15:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 15.1.2006
Příspěvky: 215
Bydliště: Blansko
určitě né igelitové pytlíky tam může voda kondenzovat jinak mohu doporučit koupit reg. v provedení wasser a nic nezavírat aby to mohlo proschnout ona voda není zase až tak dobrý vodič.
pokud máš něco otevřený doporučuji přelakovat lakem na plošné spoje.

Tibor BK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
no pozri ja som zoom zooma utopil vo vode komplet celeho a doteraz ide vsetko okrem regulatora ktory mi zhorel cize staci ak ho obalis do igelitoveho saciku a myslim ze si v pohode.

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 17:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
Plně souhlasím s Tibor BK. Žádné utěsnění nepomůže, natož pak igelitové pytlíky. S hydroplány však nemám žádnou zkušenost. Jen jednou mi model přistál na vybité přijímačové aku neřízeně do rybníku a po výměně aku šel znovu do vzduchu. Jen při startování motoru z něj trochu stříkala voda. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 19:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Nedavno jsem se tady ptal na to same, stavim AquaStar . Podle mne a take podle toho co jsem videl a slysel vloni na Zdani prave na soutezi hydroplanu, nejrizikovejsi soucastka je regulator. Myslim ze na nej je voda az moc dobry vodic. Zajimaly by mne zkusenosti nekoho kdo skutecne leta elektrohydroplany, tj. jestli skutecne ma regulator nechraneny


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 15.04.2007 20:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.2.2006
Příspěvky: 1173
Bydliště: boRn to 3D
Niekde som videl ze predavaju vodotesny regulator myslim ze tym by to bolo vyriesene.Mas pravdu naozaj vacsinou odide regulator.

_________________
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 11:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Díky za názory, doufám, že ještě nějaké přibudou. :-) Pokud se prodává voděvzdorný regulátor, tak je to sice fajn, ale že by se mi chtělo investovat dalších pár tisíc za nový regl, to moc ne. I když je možné, že není jiná volba, protože obalit regulátor igelitovým pytlíkem je podle mého názoru na nic, protože se to stejně zkratuje přes vývody do motoru a ten do pytlíku nedám. :-) A voda v rybníku určitě nebude destilovaná, takže vodit bude.

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 12:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
Vodovzdorny regl - to jsem jeste nikde u regulatoru nevidel, max. u prijimace - viz schulze. Mozna by sel pouzit obousmerny regl do lodicek , tam by se asi melo s vodou pocitat, ale ty obousmerne, co jsem videl treba na netu u Pelikana, mi nepripadaji jako vodovzdorne.
Jak to vlastne delaji lodickari ? 8O :?:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 15:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2007
Příspěvky: 328
Bydliště: Velké Opatovice
Odpoved je jednoducha. Nic nebalit. V jakémkoliv obalu kondenzuje vzdušná vlhkost, takže v suchu nic neudržíte. Přijímače a serva i když je výrobce označuje jako vodotěsná jsou odolné pouze proti stříkající vodě. Pokud je utopíte stejně si vodu nasajou. Když lítáte u vody při teplotě cca 25 stupňů je uvnitř modelu klidně 40 i víc. Když model spadne do vody všechno se prudce ochladí na teplotu vody. Ve všech uzavřených pouzdrech vznikne podtlak, který způsobí nasátí vody. Jediné řešení je po havárii všechno co nejrychleji vypnout a důkladně vysušit. Kromě toho regulátor v pytlíku se nechladí = brzo se přehřeje a spálí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 16:04 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
Takže to vypadá, že cesta je pouze jediná, buď nelítat nad vodou a když lítat, tak nepadat a přistávat tak jak se má. Ale to moc klidu při létání nepřidá. Co se dá dělat, když se létá nad zemí, taky se musí člověk snažit, aby s tím nepraštil. :-)

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 18:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.11.2006
Příspěvky: 2105
Bydliště: Ďáblice
Obrázky: 8
zubbik píše:
Takže to vypadá, že cesta je pouze jediná, buď nelítat nad vodou a když lítat, tak nepadat a přistávat tak jak se má. Ale to moc klidu při létání nepřidá. Co se dá dělat, když se létá nad zemí, taky se musí člověk snažit, aby s tím nepraštil. :-)

Tak myslím, že sis nakonec správně odpověděl sám. :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 19:45 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
mnov píše:
Tak myslím, že sis nakonec správně odpověděl sám. :)

Jenže to jsem tušil už předtím, než jsem sem vznesl dotaz a doufal jsem, že třeba něco existuje, co elektroniku alespoň trochu ochrání. Škoda. :-)

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 19:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
zubbik píše:
Takže to vypadá, že cesta je pouze jediná, buď nelítat nad vodou a když lítat, tak nepadat a přistávat tak jak se má. Ale to moc klidu při létání nepřidá. Co se dá dělat, když se létá nad zemí, taky se musí člověk snažit, aby s tím nepraštil. :-)



:-)


Naposledy upravil MakoBear dne pon 16.04.2007 19:52, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 16.04.2007 19:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 7.5.2005
Příspěvky: 728
Obrázky: 1
zubbik píše:
Takže to vypadá, že cesta je pouze jediná, buď nelítat nad vodou a když lítat, tak nepadat a přistávat tak jak se má. Ale to moc klidu při létání nepřidá. Co se dá dělat, když se létá nad zemí, taky se musí člověk snažit, aby s tím nepraštil. :-)



no to asi neni cesta.... obzvlast u hydroplanu, ze :-)
a ze se vracim zpatky ke Zdani, myslim ze vetsina lidi tam umela litat a stejne kanoe tam byla nekolikrat v akci, kdyz se jelo pro neco prekoceneho.
Takze debata byla nastartovana dobrym smerem, pouze jsme se dobrali k tomu co nedelat, misto nejakeho reseni..
to tady fakt neni nekdo s hydroplanem co s tim lita i nad vodou :-) a obcas s tim triskne


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 17.04.2007 8:11 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 20.3.2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Mukařov - Praha Východ
MakoBear píše:
...Takze debata byla nastartovana dobrym smerem, pouze jsme se dobrali k tomu co nedelat, misto nejakeho reseni...

Už jsem to chtěl zabalit a tímhle ve mě probouzíš novou naději. :-) Tak budu dál doufat, že sem třeba zabloudí někdo, kdo hydroplán provozuje...

_________________
=zubbik=


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz