Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 04.01.2015 13:45

1 002.jpg
1 001.jpg
Jak již zde někde bylo publikováno dá se udělat z víček od různých mastiček a pod. jakýkoliv šroubek.

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 04.01.2015 14:51

JosefSvejk píše:To jo, třeba na ty stojánky ap. Ale konkrétně na tu pilku to nepůjde :( . Taky mě otravuje ten šroubovák.


Proč by to nešlo vyměnit 4 matku za 5 není problém a vybrání na potřebnou sílu v místě šroubu udělá fréza za několik minut . Necháš sílu dorazu stejnou jen to zeslabíš v místě matky . jinak není problém objednat viz odkaz výše .Jenže 2 šrouby cena cca 20 kč pošta a balné a už je to 200. :cry:

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 04.01.2015 17:46

juzek1 píše:... dá se udělat z víček od různých mastiček a pod. jakýkoliv šroubek.

jojo, myslim ze jsem to psal ja :-)
Ja jsem ale hledal rozumne srouby pro seriovou vyrobu, tam nelze davat nejake samodomo, ovsem nenasel jsem nic za rozumnou cenu.
To co jsem si objednal je vlastne jen vedlejsi produkt toho hledani :-)

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 04.01.2015 20:37

no .....pokud by byl zájem ....mohu z polyuretanu do silikonu odlít jakoukoli ručo-hlavičku na jakýkoli Mxx šroubek s šestihranem-neprotočí se v odlitku-ověřeno.

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 04.01.2015 22:43

ufon13 píše:no .....pokud by byl zájem .....

cena za 100ks M4x15 ? Stačí do SZ....

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

pon 05.01.2015 4:16

JosefSvejk píše:... M4 je obj. č. 40126/7A. A pošta bude třicetkrát dražší než šroubek ...

To ale není špatný odkaz, "letec61" dík. Pokud by se to objednávalo pro sérii tak se poštovné rozloží na nějakou tu stovku kusů...

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

pon 05.01.2015 16:11

tak jako ty z odkazu se já nedostanu.... musel bych být kolem 7,-/kus

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

pon 05.01.2015 18:25

Už je to ukuchtěné, do stavebnice přijdou 2 šrouby M4 s plastovou hlavou ;-)

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

stř 07.01.2015 21:07

Já teda nevím, ale zkuste se podívat v železářství. Já na své pilce mám taky plastový šroub a nestálo to snad více než 30,-

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

stř 07.01.2015 21:26

PetrUNH píše:... nestálo to snad více než 30,-

tohle nebude stát víc než 10,- :-)
Jako jooo, v železářství nakupuju když chci jeden kus pro sebe, ale řešil jsem tak trochu něco jiného...

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 11.01.2015 21:57

Přidávám 4 fotky mojí samodomo pilky :D

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

pon 12.01.2015 7:36

Vidím jednu, jak se dostanu na další?

edit: aháááá, ono to má neviditelná tlačítka... :-)

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

stř 24.01.2018 20:41

Nabravši inspiraci ve vlákně o samodomopilce jsem konečně zkusil najít alternativní pohon pro naši minipilku. Zkušenost s mým exemplářem (asi druhý prototyp) je taková že nereguluji a valím pořád naplno. Mohlo tedy dojít k razantnímu zjednodušení a volba padla na snad dostatečně silný MIG 700 Turbo torque.
MIG_700_torque1.jpg
Přímým připojením tohoto motoru na napájení (12V) odpadne potřeba regulátoru i zdroje servoimpulzů k němu. První zkouška s dost tupým kotoučem naznačila že by to mělo být životaschopné.

MIG_700_torque2.jpg
Kdybych neuříznul cca 10mm hřídele (fí 5mm), nemusel bych tam dávat ty podložky :oops: Ale i takto pilka řeže a řekl bych že s ostrým kotoučem to bude opravdu dostatečné.

U tohoto komutátorového motoru však platí to co jsem napsal ve zmíněném vláknu:
jyrry píše:Jen mně tak napadlo... pozor co se týká komutátorových motorů na 230V - jiskří jim ty komutátory a pilka produkuje přece jen nějaké ty piliny a také jemný prach ...
To jen tak aby nenastalo velké divení, je vhodné to vzít v potaz, vědět o tom.


No a taky daň za láci jsou kluzná ložiska (brzy se vyčvachtají), uhlíky (jiskření, opotřebení). On se ten "střídavý" BLDC pohon zdá dražší ale nejiskří, motory mají kuličková ložiska a jsou výkonější.

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

čtv 25.01.2018 20:49

jyrry píše:... On se ten "střídavý" BLDC pohon zdá dražší ale nejiskří, motory mají kuličková ložiska.

A při polovičním rozměru má motor dvojnásobný výkon. Dnes ověřeno. DC motor řeže ale není to až tak úplně ono. Ale je to levné. 8)

Re: Malá cirkulárka na rovné řezy

ned 28.01.2018 16:45

A co tady http://www.avdel.eu/ovladaci_prvky.html
Odeslat odpověď