Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Profil na rychlého akrobata
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2007 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Jakej profil zvolit na rychlého akrobata, skoro pylonáka? Sou nake planky na takovyto typ modelu? Mate je nekdo odskousene?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2007 10:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Trošku blíže specifikuj. Rozměry, hmotnost,... Dále se rozhodni co chceš zda akrobata nebo pyloňáka. Oboje to dohromady moc nejde.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2007 11:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Jedna se o model o rozpeti od 1300 do 1500 mm. Hmotnost pri nejvetsim tak snad do 2 kilo. Snad. Asi teda spis rychleho akrobata.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2007 14:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Je to trosicku mimo misu ale jakej by jste doporucili profil na svahaka.. Chci udelat takovej pokus (velmi pravdepodobne nevyjde alůe zkusit se ma vse zvast kdyz se clovek nudi) premyslim o pokusu postavit bud neco rychlejsiho na svah nebo neco stylu F3K hazedlo. Kridla by byly asi laminat. Popripade na to hazedlo co je lespi spis vic vrstev tkaniny a nebo vic epoxy? Cili sice by to bylo na novy thread ale otazky zni: 1) Profil na svahaka 2) profil na hazedlo 3)jakym zpusobem postupovat pri laminovani na pozitivni formu (nebo by snad byla lepsi negativni :-D jee to bude sranda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2007 21:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
flyhawk píše:
Jedna se o model o rozpeti od 1300 do 1500 mm. Hmotnost pri nejvetsim tak snad do 2 kilo. Snad. Asi teda spis rychleho akrobata.


Na přesné létání je docela dobrý NACA 63A012. Když by jsi měl křídla na konci dost zúžená oproti kořenu tak na konec křídla použij NACA 63A014. Tento profil je neskutečně hodný a nezáludný. Pokud to postavíš rovné tak to na minimálce nikam neupadne, jen s začne trochu kolíbat za strany na stranu a bude se propadat. Dá se s ním i letět rychle, ale akrobacie není o vysoké rychlosti, ale o konstantní rychlosti a čím bude ta rychlost nižší - tím to bude libivější pro oko akrobata. Když vidím jak někdo lítá s akrobatem na kulích a pořád na plným plynu tak se mi ježí všechny chlupy na těle.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2007 9:13 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
to Mad_Box: Diky za rady. Ono popravde tezko definovat tento model jestli aptri do kategorie rychlej akrobatu nebo uz primo do zavodnich pylonaku.Muj dojem ze skutecny ero litalo nekde rychlsotnich zavodech. To znamena ze musi mit dost rychlej profil ale s tim ze dokazal i perfketne ovladat cele ero. to znamena vice ci mene akrobadit. Kdyz delas ostrou zatacku kolem nakeho bodu, tak potrebujes aby ji ero letelo na 100% presne coz znamena ze musi drzet stopu a pod. V tomhle myslim ze jsou nejlepsi prave rychle akrobaty. Sou presne a maji velmi dobre vlastnosti co se tyce drzeni stopy. Jake serizeni bych mel na nej dat? Myslim uhly nabehu kridla, vyskovky a vyoseni motoru? Premyslel sem ze pouziju nake serizeni z F3A akrobata ale bohuzel sem zatim nenasel nakej osvedcenej model ci planek podle ktereho bych se moh nejak odpichnout.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2007 16:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
Tady je plánek na F3Ačko od pana Matuly kvůly tomu seřízení jak si tam psal

http://www.ikarus-ostrava.com/ikarus_os ... pegas.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 13.03.2007 22:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Mas hop vyskousenej? Lita dobre?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2007 10:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2006
Příspěvky: 475
Bydliště: Rakovnicko
no vyděl jsem ho lítat na soutěži a řekl bych že lítá dobře ale osobně ho vyzkoušený nemám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2007 12:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
Lítám s modelem Atlantis. Pegas je vpodstatě lehce upravená verze dřevěného atlantise,který pak byl zaformován a se kterým lítám teď. Laminátový atlantis lítá skvěle, ale žádnej rychlík to není, je stavěn hlavně na přesnou.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2007 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Mad_Box píše:
Lítám s modelem Atlantis. Pegas je vpodstatě lehce upravená verze dřevěného atlantise,který pak byl zaformován a se kterým lítám teď. Laminátový atlantis lítá skvěle, ale žádnej rychlík to není, je stavěn hlavně na přesnou.


Jake Ti tam vychazi plosne zatizeni? Mne pri velikosti 1,5 metru a odhadovane hmotnosti do 2,5 kg vychazi 77g/dm2 coz je tčeda hodne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2007 15:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.8.2005
Příspěvky: 2351
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
No já mám 2x2m verzi. A ihned když jsem jej dostavěl tak jsem byl tesně pod 5 kilo(Měl jsem totiž teprve 3 kousek který vypadl z formy a ještě byl dost předimenzován) Křídla jsem měl dle toho plánku (v té době se ještě kompozitová nevyráběla) a musím uznat že to bylo úplně v pohodě, spíš to byl ještě docela "pláchťák" a na přistání se muselo hodně dobře rozpočítat jinak jsem přelétl plochu. Dále jsem provedl pár úprav(odlehčení VOP, a hlavně zmenšení křídla) a hmotnost klesla na 4,8kg a model stále létá suprově. Až se dostanu do dílny tak to oměřím a řeknu ti jaké mám plošné zatížení.

_________________
Raptor E700 (MSH Brain)
MiniProtos (miniVbar 5.2)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 14.03.2007 16:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2005
Příspěvky: 927
Bydliště: Kľačany, SK
Mad_Box píše:
No já mám 2x2m verzi. A ihned když jsem jej dostavěl tak jsem byl tesně pod 5 kilo(Měl jsem totiž teprve 3 kousek který vypadl z formy a ještě byl dost předimenzován) Křídla jsem měl dle toho plánku (v té době se ještě kompozitová nevyráběla) a musím uznat že to bylo úplně v pohodě, spíš to byl ještě docela "pláchťák" a na přistání se muselo hodně dobře rozpočítat jinak jsem přelétl plochu. Dále jsem provedl pár úprav(odlehčení VOP, a hlavně zmenšení křídla) a hmotnost klesla na 4,8kg a model stále létá suprově. Až se dostanu do dílny tak to oměřím a řeknu ti jaké mám plošné zatížení.

budu moc rad. Diky moc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz