Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Z-37 Čmelák - podvozek
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 18:32 
Mazák
Mazák

Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Poradte jak vyrobit na Čmeláka, rozpětí 2 metry podvozek. Nic mě nenapadá a nemám přístup k soustruhu nebo tak....

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku: Re: Z-37 Čmelák - podvozek
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 19:02 
Mazák
Mazák

Toman píše:
Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Poradte jak vyrobit na Čmeláka, rozpětí 2 metry podvozek. Nic mě nenapadá a nemám přístup k soustruhu nebo tak....

A na co konkrétně se ptáš?

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 19:20 
Mazák
Mazák

Jak vyrobit, nebo získat, nebo něják vymyslet a zpracovat podvozek....Omlouvám se ..blbě jsem to napsal...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 19:29 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
No já budu teď zadávat do výroby na mýho Čmeldu 2m od Lasermodely podvozek. Chci odpružený - jako u skutečnýho éra. Kamarád, že něco vymyslíme. Je sice v Čechách firma co je vyrábí, ale chce za nohy s kolama pro rozpětí 2,2 3.000,- a to se mi zdá trošku dost, i když je docela pěkně udělanej. No chci to zkusit levněji :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 19:55 
Mazák
Mazák

já stavím od lasermodely toho 1,4m a podvozek mám taky odpružený, sehnal jsem tento http://rctomas.webnode.cz/stavba-modelu/cmelak-z-37/ viz obrázek úplně dole.

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 20:43 
Mazák
Mazák

to geo: Moh bys sem hodit odkaz na ten drahej podvozek?
Chystám se taky na 2m Čmeldu a dostal jsem radu na podvozek z tlumičů nábytkových dvířek, ale co jsem zatím našel, tak všechny maj hodně malý průměr pístnice proti průměru válce a ty ceny taky nejsou moc lidový.

PříspěvekNapsal: pon 28.05.2012 21:12 
Mazák
Mazák

geo:
No tak to je fajn, by jsi mi mohl pak dát něják vědět. Protože to mě opravdu trápí, vůbec nevím jak na to, a určitě chci odpružený podvozek, prostě jakej jinej taky, že jo. ;)

Jinak ten co prodávají se mi zdá hodně drahej. Jako ta cena je až moc prostě, ale to je můj názor, určitě bude kvalitní, ale pro mě nevyhovující...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 15:56 
Mazák
Mazák

To Lark - http://www.modelservis.websnadno.cz/eShop.html?razeni=1
To Toman - uvidíme, zítra se tam chci zastavit a poptat jestli by mi to udělali. Mě se jedná o nohy s čepem na kola - kola samo koupím - vzadu funkční "nůžky" nebo vidlice - zapoměl jsem odborný výraz, péro dovnitř koupím dle váhy Čmeldy, příruby na vzpěry a ukotvení do křídla s osazením - patkou. A poptám se i na ostruhu, nebo aspoň vytočit trubky a píst, taky patku do trupu. Myslím že když to budu chtít vícekráte, tak bude zajímavější cena. Materiál počítám dural a ocel - myslím, že na tomhle éru nebudem bazírovat na pár gramech navíc, nehledě ke skutečnosti, že podvozek je hodně před těžištěm. Hele dám dotaz, v kladném případě vytvoříme výkres a uvidíme :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 16:10 
Mazák
Mazák

to geo:
No tak to jsem velmi zvědav. Rozhodně se optej, poptej vše. :) A dej mi vědět, protože pokud by to šlo a byla rozumná cena, tak bych se k tobě připojil. Pokdu by ti to teda nevadilo. ;)

Mimo jiné, mohl by jsi mi do zpráv napsat něco bližšího k té stavbě co máš zatím hotovo? Co a jak? Čím lepíš, jak lepší, jak budeš pokračovat, jak moc pevný potah bude, Čím pak budeš potahovat...a tak? ...a taky co si mám předem dokoupit za materiál? ..Protože doma nemám ani 1 cm2 balsy :)

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 17:55 
Mazák
Mazák

Díky za info a až bude nějaká představa provedení, asi bych se taky připojil. Tedy pokud můžu?

PříspěvekNapsal: pát 01.06.2012 18:10 
Mazák
Mazák

Něco málo píšu v jiném vlákně - viewtopic.php?f=15&t=46196 . Tak jsem včera poptal podvozek - bylo mi řečeno ať dodám výkres nejlépe 1:1 a dodám jej do pátku - 8.6. řeknu si materiály z čeho to má být a že není problém udělat ani tu ostruhu. Dodat průměr kol - nejlíp vzorek jaký tam bude, aby udělali i osu s jištěním. Není problém udělat kulatý, placatý či jiný věci a počet není taky problém. Jen výkres, nejlépe technický, na papíře :mrgreen: . Tak kluci, kdo máte zájem, nebo nedejbože to nakreslit, dejte vědět. V pátek zadávám výrobu, cenu mi řeknou, doufám, že bude příznivá ( ale jsem o tom přesvědčen :D ). Sám mám zájem aby to bylo levnější než na netu. Cenu vám šoupnu do SZ, aby nevznikl problém a vy mi potvrdíte nebo ne objednané kusy, případně komplety. Objednávka bude potom z mé strany závazná, tak ne že mi pak zbudou 3 sady podvozků :evil: :evil: :evil: .

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: pát 01.06.2012 20:31 
Mazák
Mazák

Prima zpráva. Příští týden objednávám frézované výřezy na verzi 2,2m odtud: http://www.modelservis.websnadno.cz/Stavebnice-.html
Už to mám předjednané.
Máš už připravené nějaké náčrty toho podvozku a ostruhy, jak by to mělo vypadat (včetně rozměrů)? Do SZ ti hodím mailovku, tak jestli máš nějakou představu, tak mi to můžeš poslat. Ty výkresy bych měl zvládnout. Je na to ale jen týden, tak by jsme sebou měli trochu "mrsknout".

PříspěvekNapsal: pát 01.06.2012 23:06 
Mazák
Mazák

Výborně. Jsem zuvědav na tu cenu... ;) ..no tak výkresy a já, nee ..bohužel. :( :)

By jsi měl pak doma možnost mít čmeláčí letku :D ...

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: ned 03.06.2012 9:38 
Mazák
Mazák

Tak geo, co je s tebou? Takhle to do pátku nebude, ten termín je děsný. Čekám na podklady. Ty výkresy za den nezvládnu. Nebo už to někdo kreslí? Jak jsem to prohlížel, tak to vypadá zhruba na 20 až 25 dílů a na každý se musí udělat samostatný výkres + sestava.

PříspěvekNapsal: pon 04.06.2012 14:37 
Mazák
Mazák

Máš to v mejlu :) , přidat se může kdo chce, nechám dělat rozměr na 2m rozpětí, na většího (2,2) by se to řešilo asi jen délkou nohy o cca 1,5 cm.

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další