Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čím nahradit Modelspan?
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 11:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2006
Příspěvky: 247
Bydliště: Stochov
Nemůžu sehnat tenký (12g) Modelspan. Výrobce prý již skončil, takže další dodávky nebudou. Stejná situace je i s Japanem. Zkusil jsem Vlies, ten je ale těžký.
Co místo toho používáte? Jako náhrada mě napadá Litespan, nebo Airspan. Bohužel jsem se nikde nedočetl kolik který váží. U Litespanu všichni uvádí, že je lehký a u Airspanu, že je ještě lehčí, než Litespan :D ale váhu jsem nikde nenašel.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 11:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 440
Bydliště: Praha
Lispen a Airspan nekupuj, vaha ti hrozne naroste lepidlem a nemam s nim dobre zkusenosti. Nejlepe si kup tenky Japan, ten vyrabeji porad i barevny a nebo tenky kevlarovy papir od pana Kaliny, ten je asi nejlepší. Na jaky ero a kolik ho poterbuješ? Mam doma nějake stare zásoby modelspanu a jestli ti staci arch či dva tak ti ho necham.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 12:08 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2006
Příspěvky: 247
Bydliště: Stochov
Ale, po cca 20 letech jsem se vrátil k modelařině a našel jsem na půdě stavebnici ŠK-38, kterou jsem dostal v nějakých 10 letech a odložil jí. Teď jsem jí dokončil (po 20 letech :wink: ) a nemám jí čím potáhnout. Rozpětí 750mm, hmotnost by měla být kolem 110g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 12:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
los_carlos píše:
Ale, po cca 20 letech jsem se vrátil k modelařině a našel jsem na půdě stavebnici ŠK-38, kterou jsem dostal v nějakých 10 letech a odložil jí. Teď jsem jí dokončil (po 20 letech :wink: ) a nemám jí čím potáhnout. Rozpětí 750mm, hmotnost by měla být kolem 110g.

tak tohle ero se da potahnout i papirem stredni gramaze - stredni Modelspan, stredni Japan nebo Mikalenta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2006
Příspěvky: 247
Bydliště: Stochov
krucoun píše:
nebo tenky kevlarovy papir od pana Kaliny, ten je asi nejlepší.


Kde, prosím tě, najdu pana Kalinu (link)? Hledal jsem, dlouho a marně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 13:11 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 7.10.2006
Příspěvky: 440
Bydliště: Praha
Jak uz napsal kolega prede mnou, tohle ero klidně potáhni japanem, který koupíš třeba u pecky. Myslel jsem, ze ti jde o orišky a podobne pokojaky, tam potřebuješ skutečeně ten nejlehčí papír. Pan Kalina bydlí praha 5, Tasovská. Tel najdeš v seznamu. On má ale věci právě na pokojáky a to není tvuj případ.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 13:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.6.2004
Příspěvky: 1627
Bydliště: LIBEREC
krucoun píše:
Jak uz napsal kolega prede mnou, tohle ero klidně potáhni japanem, který koupíš třeba u pecky. Myslel jsem, ze ti jde o orišky a podobne pokojaky, tam potřebuješ skutečeně ten nejlehčí papír. Pan Kalina bydlí praha 5, Tasovská. Tel najdeš v seznamu. On má ale věci právě na pokojáky a to není tvuj případ.

tak tak - pro ero na litani venku je dulezitejsi mechanicka odolnost silnejsiho papiru nez tech 5 gramu hmotnosti navic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.12.2006 16:26 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.6.2006
Příspěvky: 247
Bydliště: Stochov
Tak to mě nenapado, snažil jsem se držet váhu na uzdě. Použiju tedy něco tužšího. Mám rozestavěnou také dvacetinku, ale před chvílí jsem volal do Modeláře Vaňouch a byl jsem ujištěn, že papíry dováží z německa a nehrozí nedostatek. Momentálně ale všechny tenké zkoupil někdo pro kroužek a další přijdou až po novém roce.
Pánové, děkuji za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dupro a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz