Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Měděný lakovaný drát

sob 21.10.2006 13:15

Zdravim. Chtel jsem se zeptat, kde se da koupit medeny lakovany drat. Sehnal nejaky ten motor z CD-rom a potrebuju nejaky drat na previnuti. Jo a jeste neco, jakym dratem a kolik zavitu tam mam dat, aby mi to behalo na triclanek li-pol? Vim ze zalezi pro jaky ucel to ma byt ale aspon tak nejak orientacne aby mi pri tech trech clankach jenom nezakouril.

sob 21.10.2006 13:48

Dovolil jsem si opravit název threadu(lykovany) a doplnit háčky a čárky(jsme češi, tak pišme česky) :lol: :lol: :lol: Dále tohle téma je vhodnější dát asi do dílny- co ty na to??(když tak ho tam přesuneme) a za další tohle téma se tady už dostkrát propíralo-stačí použít vyhledávání. Jo a měděný lakovaný drát se dá v různých průměrech sehnat třeba v GESu -na tříčlánek je vhodný průměr 0,3mm(2čl-0,4mm) a počet závitů?-to je individuální-koukni třeba sem: http://www.rc-kozmodrom.tk/ :wink:

sob 21.10.2006 14:47

OK. Promiň za tu češtinu. Psal jsem to na rychlo.

sob 21.10.2006 15:20

Nic se neděje- jenom to lupnu do tý dílny- může být? :wink:

sob 21.10.2006 17:10

Jasně. V té dílně to bude fakt asi lepší.

sob 21.10.2006 18:31

ten drát seženeš v každé prodejně elektroniky ,ono se z něho totiž vyrábí (nebo spíš vyráběly) transformátory. Mělo by se dát sehnat strašně moc průměrů.

:D S tím převíjením ti bohužel neporadím , nikdy jsem to nedělal. :?

sob 21.10.2006 18:36

Právě že v obchodu s elektronikou kam chodím ho nemaj a sami říkali, že se to shání dost špatně. Ale jestli znáš nějakou prodejnu, kde to maj, mohl bys mi prosím dát telefon, mail nebo nějaký jiný kontakt na tu prodejnu? Jestli by mi to třeba nepaslali poštou.

sob 21.10.2006 18:57

Já mám jenom 0,4mm-zato hodně(z toroidních traf) :wink:

sob 21.10.2006 19:05

napiš jaký chceš průmněr a kolik.

sob 21.10.2006 19:28

dodna píše:napiš jaký chceš průmněr a kolik.

Ty bys mohl sehnat? Kolik vlastně stojí metr toho drátu? Já bych potřeboval tak asi 0,3. Jo a ještě neco, 0,3 je průměr nebo plocha prúřezu? Tak kdyžtak napiš cenu prosím.

sob 21.10.2006 19:34

Jestli nejsi z Vítkovic, tak Ti ho pošlu grátis. Napiš průmněr a kolik metrů přibližně potřebuješ.

sob 21.10.2006 19:44

dodna píše:Jestli nejsi z Vítkovic, tak Ti ho pošlu grátis. Napiš průmněr a kolik metrů přibližně potřebuješ.

Já jsem z Duchcova. To je u Teplic. Já bych potřeboval drat 0,3 ale délku moc dobře neodhadnu. Kolik by jsi ho byl ochoten poslat? Samozdřejmě bych ti za to zaplatil.

sob 21.10.2006 19:52

Za drát nechci nic. Musím s manželkou na večeři , tak končím.Připojím se asi v noci, nebo až zítra. Zatim si rozmysli kolik ho chceš. Je dvakrát lakovaný.

sob 21.10.2006 20:05

To záleží kolik by jsi ho byl ochoten poslat. Zatím potřebuji převinout jeden motor ale doufám, že seženu ještě nějaké ty motory z CD-romek. A ten drát se mi doma neskazí. Tak řekni kolik bys mi ho byl ochoten poslat. A ještě jednou díky moc. Už jsem si začínal myslet, že ho nikde neseženu.

sob 21.10.2006 20:27

Skoro v každém městě existuje firma, která převíjí shořelé elektromotory a transformátory. Já jsem u nich sehnal skoro všechno co jsem potřeboval. Jinak co se týče průměru drátu a počtu závitů je to zcela individuální podle vykuchané mechaniky.
Odeslat odpověď