Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 12:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.7.2005
Příspěvky: 19102
Co použít strhávačku?arda1BOT

_________________
ICQ 638556901


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 13:02 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 12.11.2009
Příspěvky: 79
Bydliště: JESENÍK,czech rep.
Osobně epoužívám nic složitého, žádný perforovaný igelit..
Pod ty skleněné desky se dá podložit do pytle kousek o trochu většího koberce, zajisí rozložení podtlaku po tabulích. Co vyteče ven se chytne do něj. :)
Nemá smysl dělat carbonové desky na páčky a podobné díly zbytečně složitě..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 18:45 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
modeland píše:
Nic takového, jelikož potřebuješ vytvořit vakuum , potřebuješ perforovaný igelit (to jek ho vyrobíš si musíš poradit) na ten perforovaný igelit se dává frýz.. žádná pěna... na ten frýz až normální igelit, ten frýz musí být pouze na tom perforáku, ne mimo, jinak se ti přilepí.. Hadici na odsávání musíš dát do toho frýzu... a zabalit do kousku frýzu...

Řeknu to takto, vyplatíse to snad vyrábět, když si to vše spočítáte, tak se dostanete cenu, která bude opravdu vysoká, nemluvě o tom, že to nebude výroba desky, ale výroba pokusu, jelikož jestli to člověk nikdy nedělal, bude to ještě dražší a třeba se to nepovede a může to vše zahodit... To je praxe, nic víc,,, toto jsou věci které se nevyplácí vyrábět... Je to jako vyrábět doma televizi...

Sice chápu, že jsi platící uživatel, ale tohle je dílna a radíme si tady postupy, jak co doma svépomocí vyrobit a nejde až tak o to, aby to bylo na profesionální úrovni. Hlavně jde o to, že si to dokážem vyrobit sami.
Na nabídku zboží je tu vyhrazená sekce "prodám" ;-)

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 19:39 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.3.2008
Příspěvky: 1720
zdekar píše:
modeland píše:
Nic takového, jelikož potřebuješ vytvořit vakuum , potřebuješ perforovaný igelit (to jek ho vyrobíš si musíš poradit) na ten perforovaný igelit se dává frýz.. žádná pěna... na ten frýz až normální igelit, ten frýz musí být pouze na tom perforáku, ne mimo, jinak se ti přilepí.. Hadici na odsávání musíš dát do toho frýzu... a zabalit do kousku frýzu...

Řeknu to takto, vyplatíse to snad vyrábět, když si to vše spočítáte, tak se dostanete cenu, která bude opravdu vysoká, nemluvě o tom, že to nebude výroba desky, ale výroba pokusu, jelikož jestli to člověk nikdy nedělal, bude to ještě dražší a třeba se to nepovede a může to vše zahodit... To je praxe, nic víc,,, toto jsou věci které se nevyplácí vyrábět... Je to jako vyrábět doma televizi...

Sice chápu, že jsi platící uživatel, ale tohle je dílna a radíme si tady postupy, jak co doma svépomocí vyrobit a nejde až tak o to, aby to bylo na profesionální úrovni. Hlavně jde o to, že si to dokážem vyrobit sami.
Na nabídku zboží je tu vyhrazená sekce "prodám" ;-)

Moje řeč. Přesně toho jsem se obával. Jak se začnou množit placení členové tak to nebude nic jiného než komerční diskuze a co příspěvek to reklama. Nebude dlouho trvat a zachvilku tu bude "špión" z HC. :wink:
Navíc, to odporuje pravidlům a žádná výjimka ohledně placených členů tam není. Nedělejme z toho kocourkov, prosím!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 20:04 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: Smetanova 73 Cvikov
Však ale tady vůbec teď nejde o nějakou reklamu, ale o to, že se to vyrábět nevyplácí. Popisoval jsem postup, vyrobit dnes jde asi téměř vše, ovšem bude to vše stát peníze, já jsem tam popsal vše co bylo třeba, je to všechno dost drahé, to je vše jen rada, jelikož kuli pár pákám na serva či podobně si myslím ,že to je drahé ta výroba, to nepatří ani tak do reklamy. Spíše to je rada...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 20:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2010
Příspěvky: 171
Bydliště: Dědina u Plzně
modeland píše:
Však ale tady vůbec teď nejde o nějakou reklamu, ale o to, že se to vyrábět nevyplácí. Popisoval jsem postup, vyrobit dnes jde asi téměř vše, ovšem bude to vše stát peníze, já jsem tam popsal vše co bylo třeba, je to všechno dost drahé, to je vše jen rada, jelikož kuli pár pákám na serva či podobně si myslím ,že to je drahé ta výroba, to nepatří ani tak do reklamy. Spíše to je rada...

Svatá pravda,ale máš to marný! :-) Přečti si Saturnina. Speciálně pasáže o snaze stýce Františka vyrobit z levného odpadu luxusní mejdlo. A přitom si ho mohl levně a jednoduše koupit... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 21:08 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
modeland píše:
Však ale tady vůbec teď nejde o nějakou reklamu, ale o to, že se to vyrábět nevyplácí. Popisoval jsem postup, vyrobit dnes jde asi téměř vše, ovšem bude to vše stát peníze, já jsem tam popsal vše co bylo třeba, je to všechno dost drahé, to je vše jen rada, jelikož kuli pár pákám na serva či podobně si myslím ,že to je drahé ta výroba, to nepatří ani tak do reklamy. Spíše to je rada...


Nenech se odradit. Platící, neplatící, to je fuk. Informace, které jsi uvedl jsou přínosem. Jen tak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 21:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
Trochu mimo mísu- Právě jsem dolaminoval s polyesterem a v krku cítím podráždění. Dílnu mám ve sklepě,momentálně pracuji převážně s laminátem ať už epoxy nebo polyester,a větrat se moc nedá. Samozřejmě epoxy např L285 není vůbec cítit,ale i tak je na obalu napsáno "dráždivý".
Chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak moc výpary z pryskyřic škodí. Protože se chystám se na laminát zaměřit více,tak přemýšlím o koupi nějaké polomasky. Poradíte prosím? Jirka

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 21:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 25.9.2010
Příspěvky: 171
Bydliště: Dědina u Plzně
Udělej si odsávání. Alespoň z počítačovejch větráku. Masku koupíš u Havla,nebo tam,kde mají míchání autolaků.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 22:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10498
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Znam dva Vertexaky co patlali pul zivota do forem polyester 104 a oba maji astma ci neco podobnyho. Ale muze to byt od koureni a nebo jen nahoda. 8)
Jirka


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 23:16 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: Smetanova 73 Cvikov
Děkuji moc za podporu. To že tu něco občas nabídnu, neznamená, že nic neporadím, když mohu a netýká se to výrobního tajemství, rád poradím.
jio píše:
modeland píše:
Však ale tady vůbec teď nejde o nějakou reklamu, ale o to, že se to vyrábět nevyplácí. Popisoval jsem postup, vyrobit dnes jde asi téměř vše, ovšem bude to vše stát peníze, já jsem tam popsal vše co bylo třeba, je to všechno dost drahé, to je vše jen rada, jelikož kuli pár pákám na serva či podobně si myslím ,že to je drahé ta výroba, to nepatří ani tak do reklamy. Spíše to je rada...


Nenech se odradit. Platící, neplatící, to je fuk. Informace, které jsi uvedl jsou přínosem. Jen tak dál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 23:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: Smetanova 73 Cvikov
Polyester je pěkné svindstvo, upřímě, já sním raději nedělám, a když, tak jen v letě a větram co to jde, jelikož z toho pálí oči, krk a plíce.

Ohledně škodlivin. No Já to napíši takto, jestli s tím budeš dělat jen občas a ne pořád třeba jako já, pak to moc neřeš, myslím že když se půjdeš projít do Prahy tak to co jde z výfuků aut je horší.
Jestli plánuješ laminovat hodně, pak si pořiď větrání, větrat, větrat co to jde. Třeba respirátor je ti kničemu, jelikož klisický je na prach, ne na výpary, tedy by jsi musel mít nějaký speciál, to už nevím co poradit, je jednoduší větrat nebo změnit lokál, když to větrat nejde(sklep).

Ještě ohledně škodlivin:kolega z bývalé práce hodně laminoval a hodně přišel o vlasy, zda to je tím o tom bychom tu mohli diskutovat též, ale dědičností to údajně nemá, tedy začal při laminaci si brát alespoň kšiltovku.

Jestli k tomu mám napsat závěr, tak bych to neřešil, kolegové někteří v oboru pracují přes 20 let a jediné co opravdu asi hrozí z epoxidu je stráta vlasů jelikož i bývalí šéf s tím má velký problémy.
vandurat7 píše:
Trochu mimo mísu- Právě jsem dolaminoval s polyesterem a v krku cítím podráždění. Dílnu mám ve sklepě,momentálně pracuji převážně s laminátem ať už epoxy nebo polyester,a větrat se moc nedá. Samozřejmě epoxy např L285 není vůbec cítit,ale i tak je na obalu napsáno "dráždivý".
Chtěl bych se zeptat jestli nevíte jak moc výpary z pryskyřic škodí. Protože se chystám se na laminát zaměřit více,tak přemýšlím o koupi nějaké polomasky. Poradíte prosím? Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11.02.2011 23:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 28.10.2009
Příspěvky: 152
Bydliště: Valasske Kralovstvi
Dovolim si nesouhlasit, ze filtr je jen na prach. V prodejne osobnich ochrannych pomucek jsem poridil za par stovek polomasku s ABEK-1 filtrem, coz je "Filtr pro organické a anorganické výpary, plyny, kyseliny, čpavek a deriváty.Příklady použití: použití chlóru, bělidel, kyselinychlorovodíkové, oxidu siřičitého, čpavku, metylaminu atd."
Napr. pri strikani barev neni citit naprosto nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2011 0:00 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2011
Příspěvky: 39
Bydliště: Smetanova 73 Cvikov
já kupuji takové ty klasické, spíše to používám při broušení laminátu a řezání laminátu, proto vím že to na výpary není, ale určitě něco bude jak píšeš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 12.02.2011 0:07 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.2.2009
Příspěvky: 449
Bydliště: Kroměříž
modelland myslí respirátory-většinou papír s gumkou na uchycení na hlavu,ten zachytí jen prachové částice. Ale maska s filtry,jednotlivé typy zachycují různé výpary,jen je to prostě dražší.
Laminací se živit nechci,ale chci dělat své éra hlavně z laminátu.Polyesterem dělám jen vyjimečně,ale i přesto si tu masku pořídím-Vzhledem k oboru ve kterém jsem dobrý potřebuji mít zdravé plíce.

Co se týče vypadávání vlasů,je to možné.Ale mě,v 18 letech kdy mám čelo jak Bruce willis, se toho nebojím :lol: mám to dědičné

_________________
Clear sky,glider fly..


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: uherlu a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz