Reklama

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otázky o laminování
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:14 
Mazák
Mazák

Ahoj,
jak nejlépe skladovat pryskyřici a tužidlo? Stalo se mi, že tužidlo je kalný.
Další otázka. Chci si udělat uhlíkovou destičku, ze který bych vyřezával různý páky, spojky atd. Kolik vrstev, řekněmě 100g/m bych měl dát?
Díky.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:24 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Ahoj.
Je to jednoduché, některé tužidla nebo epoxidy krystalizují. Zbavíš se toho, když tužidlo, nebo epoxid zahřeješ, věm nějaký maly radiáto a vše i s radiátorem vlož pod igelit, nebo z polystyrenu si vytvoř takovou krabici, do které to vložíš, zahřej to asi tak 3 hodiny, povol víčko ať ti to nebouchne, haha, jinak to budeš mít nafouklé tu nádobu v které to máš.

Ohledně destiček bych být tebou se stím moc nezabýval, jeltli něco chceš, tak na páky atd mám odpad z výroby, na ceně se dohodneme. Budeš dělat pokusy a stejnak to třeba nebude ono.

Mrkni na moje stránky, laminováním se živím.

http://www.modeland.vyrobce.cz

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:32 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Nedavno jsem vytahl z garaze kybl s Epoxy 110 BG 15, co jsem tam odlozil nekdy v roce 1988 vcetne pulitrovky tuzidla P1 nebo P11. Bylo jak kakao. Do flasky jsem se musel probourat, mela uplne zarostly hrdlo. Kupodivu tuzidlo stale kourilo a tak jsem s tim zkusil udelat jednu podvozkovou backoru. Vubec jsem po vytvrzeni nepozoroval nejaky zhorseni vlastnosti proti ty pres 20 let stary puvodni. Vyroba Epoxydu podle kybliku rok 1986. V ty garazi v zime mraz, v lete pres 40.
Faktem ale je, ze mi po 2 letech stvrdlo tuzidlo na Letoxit. :(
Ale zase treba epoxyd na sklo Rambo je stale dobrej. Pritom jsem ho porizoval na lepeni klicky na okna k polskymu Fiatovi nekdy pred 30 lety.
Ze by se driv daly tyhle veci jedovatejc a kvalitnejc?
Jirka

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:35 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

No upřímě, ono to sice vytvrdlo, ovšem vlastnosti toho epoxidu asi to mí už nebude, já bych z toho tedy věci do letadel už nedělal. Občas vyrábím i něco na nějakej ten ultraleit, tedy to bych si nerysknul...
ale proč ne, asi to je typ epoxidu, který mu to nevadí.

Celeron píše:
Nedavno jsem vytahl z garaze kybl s Epoxy 110 BG 15, co jsem tam odlozil nekdy v roce 1988 vcetne pulitrovky tuzidla P1 nebo P11. Bylo jak kakao. Do flasky jsem se musel probourat, mela uplne zarostly hrdlo. Kupodivu tuzidlo stale kourilo a tak jsem s tim zkusil udelat jednu podvozkovou backoru. Vubec jsem po vytvrzeni nepozoroval nejaky zhorseni vlastnosti proti ty pres 20 let stary puvodni. Vyroba Epoxydu podle kybliku rok 1986. V ty garazi v zime mraz, v lete pres 40.
Faktem ale je, ze mi po 2 letech stvrdlo tuzidlo na Letoxit. :(
Ze by se driv daly tyhle veci jedovatejc a kvalitnejc?
Jirka

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:37 
Mazák
Mazák

Ja som našiel starý CHS 1200, a tužidlo P11 si urobilo cestičku z plastovej flašky v ktorej mi to originál predali, tak, že odpadlo celé jej dno.. No pekne..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 13:42 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

P11 je žiravina, docela žákeřná, po letech a k tomu v plastu to bylo jen otázkou času, dnes to prodávaji jen ve skle, nebo chemicky odolným obalu.

coro píše:
Ja som našiel starý CHS 1200, a tužidlo P11 si urobilo cestičku z plastovej flašky v ktorej mi to originál predali, tak, že odpadlo celé jej dno.. No pekne..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 14:13 
Mazák
Mazák

Takže dát tužidlo do ledničky asi není správné skladování? Někdo mi to říkal, že to tak dělá.
Co se týče těch zbytků, díky, ale chtěl bych zkusit si něco udělat. Tenkrát jsem si dělal z uhlíkového rovingu lízátko na házedlo, ale tam jsem udělal velkou vrstvu a je to pevný jak čert. Mám tu spoustu uhlíkové tkaniny a zkusil bych si udělat destičku, ale nevím kolik vrstev bude akorát.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 14:41 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
To modeland: ObÄ

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 14:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Tužidlo do ledničky? Bože tak to by mě asi nenapadlo i když bych byl opilej...
Sladování je ideál za pokovové teploty. Jak jsem psal, chce to teplo, pak ta krystalizace zmizí. Bude to hřiďonké jak voda...
Karas píše:
Takže dát tužidlo do ledničky asi není správné skladování? Někdo mi to říkal, že to tak dělá.
Co se týče těch zbytků, díky, ale chtěl bych zkusit si něco udělat. Tenkrát jsem si dělal z uhlíkového rovingu lízátko na házedlo, ale tam jsem udělal velkou vrstvu a je to pevný jak čert. Mám tu spoustu uhlíkové tkaniny a zkusil bych si udělat destičku, ale nevím kolik vrstev bude akorát.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 14:45 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Zbytků mám plnou bednu. Převážná většina je jen s uhlíkovou pohledovkou, jinak je uvnitř sklo, tloušťka 2mm občas 3mm.
Na ceně domluvíme.

Pista.Wassermann píše:
To modeland: Občas by se mi hodily nějaké kousky "skla" nebo "uhlíky", ze kterých bych si nařezal páky, sem tam malou přepážku či kastlíky na serva apod. Pokud by bylo něco navíc... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 17:26 
Mazák
Mazák

Kluci takže jsem volal k Havlovi přímo do skladu -skladovat kolem 20°C ideál - nižší teploty jsou nevhodné (dle typu tužidla -ale třeba německý jsou na nižší teplot ydost háklivé) . arda1BOT

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 17:30 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Jak jsem zde psal, pod 18 stupňů by to nemělo být, nejlepší pokojová teplota. Pracuji s laminátem už hodně dlouho, tedy o tom vím dost.
Zpracování nad 18 stupňů jinak to nebude tvrdnout. bude to guma. Opět nejlepší pokojová teplota, nad 20 stupňů tak do 30, jelikož pak to začně zase moc rychle reagovat, pokoať nemáme pomalé tužidlo.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 17:34 
Mazák
Mazák

Ano vím že jsi to psal - nic ve zlým jen mě to samotnýho zajímalo.A třeba ty jejich tužidla jsou na jiný bázi prý z maďarských komponent a ty snášejí i nižší teploty skladování(v bezp.listu je 10-30°C) :wink: arda1BOT

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 17:37 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Tomu věřím ono toho je dnes celkem už hodně, ale držet se tímto pravidlem je jistější. :)
arda1 píše:
Ano vím že jsi to psal - nic ve zlým jen mě to samotnýho zajímalo.A třeba ty jejich tužidla jsou na jiný bázi prý z maďarských komponent a ty snášejí i nižší teploty skladování(v bezp.listu je 10-30°C) :wink: arda1BOT

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 03.02.2011 22:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Dělám s L 285. Teď jsem dodělával rok starý tužidlo a dobrý. V dílně mám 18.5°C. V létě i 26.. Vše vytvrzuje normálně.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další