Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 895 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24.01.2023 19:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.7.2022
Příspěvky: 94
Čoveče, zrovna o víkendu jsem řešil nějaké darebnosti v pátých dveřích kombíku.
Nefunkční zadní stěrač v tomto počasí trochu hněvá, ne moc, ale přec jen mne to přimělo k akci. Měly to na svědomí ulomené lanka v gumové spojce mezi dveřmi a kastlí (nic neobvyklého). Takže zdetekovat, rozebrat, vytáhnout zbytky užižlaných kábliků, zatáhnout do gumové přechodky nové, zaletovat a zasmrštit. To jen pro představu...
Měl jsem k dispozici páječku na AKB - vzhledově něco mezi pistolovou páječkou a akušroubovákem, avšak namísto smyčky to mělo topné těleso se stabilizací teploty asi podobně jako legendární ERS 50-ka. Jako druhou jsem měl docela malou plynovou pájku. Do dlaně se schovala. Obával jsem se, že při teplotě okolo nuly a v mírném větříku bude alespoň jedna z nich mít docela velký problém. Jenže obě šlapaly naprosto perfektně. Plynovka navíc otvory v tělese ofoukala smršťovačky, takže super.
Mohu doporučit obě. Plynovku zejména proto, že je opravdu malá ale výkonná. Kupodivu se dá využít v mizerném počasí i jako nouzový ohřívač rukou. Maká na plyn do zapalovačů. :D

_________________
S úsměvem jde všechno líp.. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 9:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Úsměv píše:
páječku na AKB - vzhledově něco mezi pistolovou páječkou a akušroubovákem,
AKB je zkratka definovaná na web stránkách Integrovaného záchranného systému (IZS). Někdy logicky "akumulátorová baterie" občas i trochu odlišně "automobilová baterie". To druhé patrně míněn 12V nebo 24V automobilový akumulátor elektro soustavy aut se spalovacím motore. V mluvě elektrického nářadí je obvyklejší akumulátorové páječka (pájedlo/pájka). Těch je docela dost https://www.google.cz/search?q=akumul%C ... nt=gws-wiz Pokud odkaz na tu tvoji nechceš dávat, sem prosil bych o SZ. Pokud ti to nebude vadit. Ď Jen odhadem bych sáhnul po "TUSON 130061 nabíjecí aku páječka 3.7V 1.8Ah" nebo "PARKSIDE® Aku páječka PLKA 4 B3" a nebo "Pájecí pero Tipa ZD-20E na baterie + USB" kde láce bude dána tím, že je na 3ks AA, asi by šly nahradit Li-Ion accu 14500 nabíjeným externí nabíječkou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 10:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.7.2022
Příspěvky: 94
Jo, jo AKB, furt mi někdo nadává :D . Starého psa víš co viď...
Ta akumulátorka je Milwauke. Je dost drahá. Avšak když na padesátimetrové věži potřebuješ přiletovat byť jen jeden drátek, tak to musí klapnout na první dobrou. Když ne, páječka letí z věže.
Plynovka je Dremel a je za hubičku. Šlape perfektně, rozdíl jsem nezaregistroval a navíc umí smršťovačky. Jediné nač je třeba trochu dávat pozor, ona má od topného tělesa výdechy spáleného horkého plynu. To si tak dvakrát lehce ogriluješ knípy a pak už víš kam šahat a kam NE. Bonus je, že pokud máš chladem zkřehlé ruce, tak si je nad plynovou páječkou prohřeješ a hned se lépe pracuje.
Ne, nedělám reklamu. :D Tyhle dvě jsou v náročném nasazení rok a dobrý.. Je možné, že jsou jiné a lepší.

_________________
S úsměvem jde všechno líp.. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 12:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
jio píše:
K tomu "kde koupit".
Nevím, jestli jsem správně pochopil položenou otázku, ale ke konci videa je uveden typ toto pájedla Mini TS80.

Aj, díval jsem se v práci a nedokoukal, takže děkuji.

...a vypadá to, že plynová páječka i v "luxusním" balení se 4-mi hroty vyjde i v drahém obchodě na půlku, takže mi vychází jako lepší kandidát.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 12:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Úsměv píše:
Jo, jo AKB, furt mi někdo nadává
Není to jediná zkratka, kterou jsem musel hledat, protože není ze skupiny těch co znám. A co si pamatuj. Tahle vyběhla na první pokus. Už jsem zažil řadu těch, kde hledání bylo delší. Jinak na "Milwaukee M12 SI-201C, páječka" s LiIon akumulátorem M12 B2 2,0 Ah (a dalšími třemi s větší kapacitou) vypadá velice dobře. Co mě na ní nejvíc šokovalo, bylo cenové rozpětí, za které je na web stránkách nabízena různými cz prodejci.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 13:22 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 23.7.2022
Příspěvky: 94
To rozhodně. Když ale máš zkušenost s jejich vercajkem a bereš od nich soupravu, asi tři stohovatelné kufry na kolečkách, tak tam to bývá. Baterky jsou společné i pro jiné nářadí. Akorát kleště cvikačky na různou velikost drátů se v praxi jeví lepší Knipex. Ovšem ty cenově :D

_________________
S úsměvem jde všechno líp.. :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 15:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Rozpeti ceny je obvykle dano rozsahem dodavky. Od ,,hole pajky,, bez niceho po sadu s nabijeckou a akumulatory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 17:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 24.5.2003
Příspěvky: 2327
Bydliště: Košice, SK
Ja pokukujem po tejto - https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 4itemAdapt
https://youtu.be/NXnyMJPCD-c?t=927


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2023 18:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
HONZIK 22 píše:
Rozpeti ceny je obvykle dano rozsahem dodavky. Od ,,hole pajky,, bez niceho po sadu s nabijeckou a akumulatory.
Máš pravdu. Ty nejdražší páječky měly kufřík a jmenovitě uvedený akumulátor s nabíječkou. Někde z popisu, ale nebyla zřetelná přesná specifikace dodávky. V rámci záruky, bych bral variantu páječka + akumulátor. Byť i ten nejlevnější 2 Ah. Pro Li-Ionku se doma nějaká vhodná nabíječka vždy najde. jednotlivé typy accu Milwaukee M12 + komplet s nabíječkou jsou společné pro více nářadí - u některého nářadí jen od určité kapacity výš Ah
@macil: "pokukuji po - GVDA Electric Soldering Iron Kit 65W"Na vyobrazení 4 pin balanční konektor, takže 3S prizmatické Li-Ion nebo pytlíkové Li-Pol z obr. jsem přesný typ nepoznal.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2023 9:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 8.7.2015
Příspěvky: 1775
Bydliště: Orlova v noci , Karviná ve dne
Příloha:
znabqz.jpeg
znabqz.jpeg
[ 161.99 KiB | Zobrazeno 1415 krát ]

Vybrat si system bez org. nabijecky nevidim jako rozumnou cestu.
U lepsich bateri nejsou uvnitr jen clanky.
Aby se ti to s tvou nabijeckou ,,nehadalo,, :D


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16.12.2023 20:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4941
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz
Zajímavá přednáška na téma důsledku použití bezolovnaté pájky. Stačí začátek, ale i zbytek je zajímavý. :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17.12.2023 12:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7404
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jio Tin Whiskers = Cínové fousky (/vousky /fousy /vousy) Vskutku překrásné téma. On ten malý podíl olova v cínové pájce 1. usnadňoval pájení 2. snižoval křehkost pájky tím zvýšil odolnost vůči vibracím 3. lepší "plasticitou" snížil napětí (stres) ve slitině. A právě onen "stres" je jeden z faktorů silně zvyšující rychlost (i pravděpodobnost) růstu cínových fousů v elektro zařízeních kde je používán cín.
● Podle všeho by ty cínové fousy měly jít pěstovat v domácí "množírně". A prý vytvářejí krásné obrazce.
● Časem sem dám přílohu ve Word: Co ovlivňuje růst Tin Whiskers - Fakta a rozporuplná zjištění. (Inkubace dny až roky. Rychlost: Až 9mm/rok. Jejich typický průměr: Několik um - 0.00x mm .)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2024 8:59 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
prikrylm píše:
...a vypadá to, že plynová páječka i v "luxusním" balení se 4-mi hroty vyjde i v drahém obchodě na půlku, takže mi vychází jako lepší kandidát.

..tak jsem si ji nakonec koupil. Přímo v GME. Měli tam ještě DREMELku, ale ta byla zbytečně velká a měla zbytečně velkou krabici. :-) Tahle Portasol je malá, šikovná, další hroty na ni když tak jsou, zkusil jsem pájet - std cín taví už na lehce víc jak minimální výkon, připravená za pár sekund, zkusil jsem tím "deflektorem" odpájet větší FET, jen plamenem se dají smrskávat smršťovačky... prostě spokojenost.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2024 13:33 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
A jakou to má prosím spotřebu plynu? Mám nějakou levnou taky z GME, ale myslím ProsKit a spotřeba plynu je brutální. Proto ji ani nepoužívám, jen krátce v autě. Bez hrotu používám taky na smrštivé bužírky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 24.02.2024 16:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3666
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tak spotřebu neznám, jednou jsem pájku naplnil a jela všeho všudy dohromady +-15 min? A nádržka vypadá stále dost plná. Zkusím si chvíli hrát. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 895 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz