Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 13:39 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 300
Blog: Zobrazit blog (3)
Ahoj,
rád bych požádal o radu.

Létám s modelem závody kolem pylonů (model letí okolo 280-300km/h) a zatím jsem povrch modelů moc neřešil. Maximálně, jak vypadnul z formy a otřít "vonným" ubrouskem. Žádné leštění, TEMPO, atd...

Co jsem viděl na závodech v německu mě dostalo!!! V modelu se člověk snadno oholí.

Upozorňuji, že rychlost letadla je taková, že přivítám snížení odporu o 0,0001%.

Budu rád za každý nápad. Kosmické technologie vítám.

Všimněte si spodku křídla!!!
Obrázek

Můj matný model :oops:
Obrázek

Předem díky

Tomáš Ciniburk
Czech F5D Team Muncie 2010

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 13:47 
Mazák
Mazák

Unipol? :D

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

V černé je lepší odraz než v tvých barvách, to je jasné. Jak jsem ti říkal posledně, kup si tu nejjemnější leštící pastu a tou to vem :) Buď 3M, tak je dobrá, tu používám nějakou střední, nebo Sonax V3. Je to jen hustší bílá voda. Taky si přebruš náběžku nějakým dvoulitrem... Co jsem posledně koukal na Excita, tak jsi tohle nějak moc neřešil :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:08 
Administrátor serveru
Administrátor serveru

Obrázky: 300
Blog: Zobrazit blog (3)
to Skorpion: Náběžka je "odhraněna". Díky, zkusím sehnat. Postupovat dle návodu, nebo je nějaký trik? Mám si připravit spoustu lidského sádla nebo koupit leštičku. Jde o 6 letadel!! Předem díky za info.

woro píše:
Co to je?? Můžeš být konkrétnější. Díky.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:08 
Mazák
Mazák

Zkusil bych nějaké leštící pasty přímo určené na barvy a flanelový kotouč. Plastikoví modeláři používají speciální barvy, které se snadno rozleští do zrcadlova hadříkem, ale ty by určitě nevydržely. A kosmická technologie - vybrousit smirglem až do zrnitosti kolem 2500 a nechat napařit chromovou vrstvičku (ale vodivý povrch asi není výhra kvůli odstínění signálu). Bohužel nemám vyzkoušeno.

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:12 
Mazák
Mazák

určitě jemný leštící pasty, jediný co může nastat je vyšisování barvy, nejjemnější pastu co jsem měl ubírala z laku cca 2-5mikronů..

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:17 
Mazák
Mazák

TomasC píše:
to Skorpion: Náběžka je "odhraněna". Díky, zkusím sehnat. Postupovat dle návodu, nebo je nějaký trik? Mám si připravit spoustu lidského sádla nebo koupit leštičku. Jde o 6 letadel!! Předem díky za info.

většina se nanese, chvilku nechá zavadnout a pak se leští, ale postupem dle návodu určitě nic nezkazíš. jde to dobře, na 6 letadel bude stačit jedno lidské sádlo+jedno energeticky bohaté pivo :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 14:50 
Mazák
Mazák

Obrázky: 7
http://www.a-c.cz/cz/sortiment/f168.htm Ty pasty jsou jak na strojní tak na ruční leštění.

Profil Soukromé album  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 15:02 
Mazák
Mazák

TomasC píše:

woro píše:

Moc nevěřím na to, že to máš ve stavu na 2000 šmirgl a brusné pasty.
Měla by stačit leštící pasta na zašlé laky s brusným účinkem.
Je jich spousta, můžu Ti doporučit třeba věc, která se jmenuje Tempo.
Samozřejmě ručně, ani se u toho neodtučníš :lol:
Jde to fakt dobře a rychle, filcovým kotoučkem a vrtačkou by nebyl problém to projet až na kompozit, navíc nemáš vůbec kontrolu nad tím, jak je to navhčené.
Dost to šmidlej (ručně) měkkým flanelovým haříkem dostatečně navlhčené, nakonec slabou vrstvičku rozleštit a vytřít úplně do sucha.
(Mám takhle rozleštěné křídlo Surprise, asi bych sem v případě zájmu mohl dát fotku)

Naposledy upravil JMalik dne stř 21.07.2010 15:08, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 15:02 
Mazák
Mazák

Kluci a co třeba použít excentrickou brusku ? Zkoušel to někdo s nějakým spešl kotoučem ? :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 15:06 
Mazák
Mazák

JMalik píše:
TomasC píše:

woro píše:

Moc nevěřím na to, že to máš ve stavu na 2000 šmirgl a brusné pasty.
Měla by stačit leštící pasta na zašlé laky s brusným účinkem.
Je jich spousta, můžu Ti doporučit třeba věc, která se jmenuje Tempo.
Samozřejmě ručně, ani se u toho neodtučníš :lol:
Jde to fakt dobře a rychle, filcovým kotoučkem a vrtačkou by nebyl problém to projet až na kompozit, navíc nemáš vůbec kontrolu nad tím, jak je to navhčené.
Dost to šmidlej (ručně) měkkým flanelovým haříkem dostatečně navlhčené, nakonec slabou vrstvičku rozleštit a vytřít úplně do sucha.

Jo tempo je ok. Akorád se dá lehce probrousit durch. Záleží jak tvrdý je to lak. Ideální je nějaký 2K lak na auta. Ten je lesklej už po nástřiku. Když se pak ješte rozleští je to zrcadlo. ( Zkušenosti z kitů autíček )

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 15:11 
Mazák
Mazák

sharkcom píše:

......Jo tempo je ok. Akorád se dá lehce probrousit durch. Záleží jak tvrdý je to lak. Ideální je nějaký 2K lak na auta. Ten je lesklej už po nástřiku. Když se pak ješte rozleští je to zrcadlo. ( Zkušenosti z kitů autíček )

Taky ho na to upozorňuji = pracovat ručně, úbytek sádla bude minimální :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 21.07.2010 15:15 
Mazák
Mazák

JMalik píše:
sharkcom píše:

......Jo tempo je ok. Akorád se dá lehce probrousit durch. Záleží jak tvrdý je to lak. Ideální je nějaký 2K lak na auta. Ten je lesklej už po nástřiku. Když se pak ješte rozleští je to zrcadlo. ( Zkušenosti z kitů autíček )

Taky ho na to upozorňuji = pracovat ručně, úbytek sádla bude minimální :lol:

Já s tím 1 za x let vezmu moje starý vozidlo a na chvíli je zase lesklý... Za hoďku mám růčo celý auto....

Profil {RCalbum.cz}  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2010 16:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

2Tom: Kup si ještě hadřík na leštění. Je to umělé, ale nenechává chlupy. Naneseš 3Mku, nebo toho Sonaxe a hned to leštím. Pak je to takové super lesklé, jakoby polité vodou. Suchým hadříkem to přejedu do sucha a hotovo. Kup si třeba ty 3M, kdybych jí neměl, tak bych nevěřil, že v pastách za 200kč/litr a 1200kč/litr může být rozdíl. Opravdu může, nešetři na tom. Vše dělat ručně, barvy na modelu je extrémně málo, strojně by to bylo po pár přeleštění pryč :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 22.07.2010 22:07 
Mazák
Mazák

Obrázky: 14
Speedy píše:
A kosmická technologie - vybrousit smirglem až do zrnitosti kolem 2500 a nechat napařit chromovou vrstvičku (ale vodivý povrch asi není výhra kvůli odstínění signálu). Bohužel nemám vyzkoušeno.

Tohle naparovani se provadi ve vakuu. Obavam se, ze pokud naparovanej predmet ma nejaky dutiny a nebo je z porezniho materialu, vakum nezvladne, zborti se ci jinak poskodi. Navic naparovaci komora ma prumer a vysku asi 70 cm a kridlo by se do ni asi neveslo. Kdysi jsem daval naparovat paraboly svetel do fy KWS Opocno. Umeli na kov, sklo, plasty, neporezni keramiku a v mym pripade smacivym lakem namaceny vylisek paraboly. Kdyz jsem tam byl naposled, porizovali novou technologii na naprasovani kovu. Tam se vakum nepouziva, mikrocastecky kovu se velkou rychlosti "nastreluji" na zakladovy material. Ma to mit stejny povrch jako naparovani ale osobni zkusenost s tim nemam.
Jirka

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další