Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Barva na Oracover

pon 30.11.2009 10:02

Potřebuji na polomaketě potažené Oracoverem udělat červené kapky křídla. Folií to nechi dělat, protože by to nebylo to pravé (neumím to) a tak bych to rád nastříkal. Našel jsem barvu Oracolor, ale je v prodeji snad pouze v zahraničí.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Moc díky za nápady a rady.

pon 30.11.2009 10:37

Dělal jsem to takhle:
- folii lehce přebrousit smirkem o hrubosti 1000 - 2000
- odmastit
- nástřik základovkou na plasty ve spreji (Plastic Primer)
- stříkání dobrou akrylátovou barvou

Netvrdím, že je to jediný správný postup, ale po třech letech provozu zatím bez problémů.

pon 30.11.2009 16:00

ahoj,
povrch "zdrsním" 2000 smirkem, pak stříkám kitařskejma humbrolkama, krásně krejou a drží perfektně

Re: Barva na Oracover

pon 30.11.2009 17:27

krucoun píše:Potřebuji na polomaketě potažené Oracoverem udělat červené kapky křídla. Folií to nechi dělat, protože by to nebylo to pravé (neumím to) a tak bych to rád nastříkal. Našel jsem barvu Oracolor, ale je v prodeji snad pouze v zahraničí.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Moc díky za nápady a rady.

Pokial nechceš nič brúsiť tak použi Oracolor (Hořejší)
Alebo lanejšia verzia je hociaký polyuretanový autolak

sob 23.09.2017 22:05

mam dotaz k teto barve zda je odolna benzinu. Chtel bych neco nastrikat na trupu benzinoveho letadla. Dalsi veci pujdou na plotr. Dale bych to chtel pouzit i na nastriknuti houbny, ale nevim zda je ta barva benzinu odolna a nebo zda je potreba to prestriknout nejakym lakem.

čtv 22.11.2018 19:54

Ahoj všem!
S odolností té barvy /acryl/ vůči žhavíkovému palivu by mě to taky zajímalo. Akrylovým bezbarvým lakem jsem totiž na jaře stříknul svůj krásnej novej startbox ,nechal 2 dny schnout ... A po dvou odpoledních poletech mi z něj palivo a olej z výfuku udělaly lepivou vobludu. :( Tak nevím... Drhnul jsem to 3 dny toluenem,musel znovu stříknout barvou - a lak už šel raději epoxydovej. :lol: To snad ten autolak by mohl vydržet víc...? S62
Odeslat odpověď