Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 14:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

guchar píše:
... To co mne mate je DOPORUČENÉ KLEŠTĚ
(kleště bez vým.čelisti-konektoryD-SUB V.35 otevřené- Krimp.konektory:PFH 0.35-2 mm2 (AWG 14.. 22))
Krimpovací kleště pro konektory D-SUB V,35 PROSKIT 6PK-301U ...

Nevím jestli jsou ty doporučené lepší :roll: , ale já jsem přece koupil tyto https://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-s- ... kit-cp-371. Kdesi vzadu v diskusi je někdo chválil a jejich zahnutý tvar se mi víc líbil. :) Ostatně ty čelisti jdou do obou naprosto stejné, takže si myslím, že tvar kleští nebude mít na kvalitu krimpování žádný vliv, pokud tedy ty čelisti opravdu pasují. Ale ony opravdu pasují, ačkoli to v souvisejících položkách není přímo uvedeno. I proto jsem taky komunikoval s prodejcem. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: úte 06.06.2017 15:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Čili na těch jejich stránkách měli pro dané dutinky místo doporučení "... vhodné krimpovací kleště ..." uvést spíš "... vhodné čelisti do kleští ...". :roll:
Protože se klidně může stát, že sice koupíš ty "doporučené" kleště, ale k nim nesprávné čelisti. A to se opravdu stát může, protože jak jedny tak i druhé kleště se prodávají bez čelistí. :wink:

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 10:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Mám dotaz ke krimpování (teď se provalí, jak jsem levej :-) - mám takovéto nějaké kleště:

http://www.ebay.com/itm/SN-28B-Pin-Crim ... 1974443418

a problém je, že když dám dutinku do nejmenšího žlábku, nasadím drát a zmáčknu "co to jde", tak ta dutinka zůstane dost pevně viset uvnitř těch kleští. Jakože vyndat nejde bez ohnutí. Zkoušel jsem dráty různé tloušťky (odhaduju 28-22 AWG). Co dělám špatně? Je třeba mačkat jen do vyskočení západky té ráčny? Mám nesprávný tvar čelistí?

Díky.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 12:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
Zkusil jsi nastavit přítlak (při plném stisku = při vyskočení západky) tím červeně označeným zubatým kolečkem?
Příloha:
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg [ 29.9 KiB | Zobrazeno 356 krát ]
V nestisknutém stavu vyšroubovat ten šroubek, přenastavit zubaté kolečko do jiné polohy, utáhnout šroubek, odzkoušet.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 13:15 
Mazák
Mazák

Pokud nejsou ty žlábky broušené, ale hrubě opískované, jak bývá u levných kleští zvykem, tak je logické, že po zalisování nejde konektor snadno vyndat. Ideálně by ten žlábek měl být vyleštěný.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 13:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

No a teda je cílem mačkat až do vyskočení západky, anebo ještě víc?

Povrch čelistí je černý, čili nejspíš je nějak barvený.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 13:50 
Mazák
Mazák

Mačkat až do vyskočení západky, ale ta západka musí být správně seřízená. Jinak na bervě vůbec nezáleží. Podstatné je, jestli jsou ty žlábky hladké a ne "poďobané" od pískování.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 17:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru

Obrázky: 0
YenyaKas píše:
... mačkat až do vyskočení západky, anebo ještě víc?...

Mám to seřízené tak že mi to spolehlivý spoj udělá při plném zmačknutí "co to dá". Vyskočení západky beru jen jako signál že se už nebudu a ani nemůžu vracet a že to mám domačknout.
Jo a ten černý povrch je tam řekl bych od kalení, po kterém už jen jednoduše přebrousili vnější obrysy čelistí.

PříspěvekNapsal: úte 08.08.2017 19:20 
Mazák
Mazák

S tím domáčknutím má jyrry pravdu, ale mě ta západka vyskočí opravdu těně před plným domáčknutím, ale rozhodně to nijak nepřemáhám. Jinak jsem pro ukázku vyfotil ten vzhled broušené čelisti. Povrch je brynýrovaný a žlábky které lisují drátky jsou broušené, ale ty pro izolaci samozřejmě ne. Jsou to sice kleště pro Fastony, ale pro servokonektory platí to samé. Proto jsou kvalitní kleště taky tak drahé. Možná by u těch levných pomohlo opatrné ruční přeleštění.

Přílohy:
Krimpovaci_kleste.jpg
Krimpovaci_kleste.jpg [ 52.68 KiB | Zobrazeno 255 krát ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16