Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 16:31 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 27.2.2009
Příspěvky: 92
Bydliště: Kladno
were píše:
Nebyl to tenhle clanek? ...
[url]http://www.sysala.cz/Elektro/pájení/konektory.htm[/url]

Tohle je dokonalý popis jak to dělat správně 8)

_________________
Middle Stick, Optic 6 + Assan, obě ruce levé...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 16:59 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10797
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
malcomx píše:


Mám myslím stejné a spokojenost. Když jsem je koupil, tak jsem vzal i 50 cvičných dutinek a snad se to skoro naučil. Rozhodně nelze vytrhnout vodič. Drát před zakrimplováním přeložím.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 20:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 393
Bydliště: Praha
Jo kleste... to si rikam vzdycky, kdyz s tema malyma hajzlikama zapasim, zejmena pak se samicema :roll: Si vzdycky rikam, ze ten kdo to vymyslel se chtel pomstit :twisted:
Nicmene, da se to v pohode zvladnout i s lepsima kombinackama, pajkou a hromadou trpelivosti 8) Hezky to popsal coro.

_________________
Mini Corado, Mustang P51D, Vespid, Funcub - Futaba T8FG
---
http://rcmapy.cz/cs/map/1/location/300


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 21:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
JirkaA píše:
Rozumný do 500??? Takové neexistují, ale pokud trváš na vyhozených pár stovkách, mrkni do GESu nebo GM (ges.cz, gme.cz). Tyhle levný kleště stojí všechny za prd, nazamáčknou pořádně vodiče a spolehlivost takového spoje se limitně blíží nule. Já mám kliku, že podobný piny používá Motorola do konektorů k radiostanicím a ve vercajku se mi poflakují kleště od AMP, který krimpují naprosto dokonale a navíc se s nima pohodlně dělá (držáček na pin, doraz na izolaci drátu..). Ale stály 6,5 tisíce bez DPH...


Uděláš to i s kleštěma za pětikilo tak, že to ani JirkaA nepozná, pokud jsi to už někdy činil. Ty profi, jsou zhruba za ty peníze, jak píše. Těma za 500 musíš každé máčknutí kontrolovat, ale výsledek je stejně kvalitní. Rychlost práce asi tak desetina toho co profi (pokud bude mít profi Vidloš a tyhle já). Koupil jsem je u nás v model. prodejně, v nejhorším Ti je nafotím. Žadný přepákovací mechanismus, nemá to dorazy.......Jde to dobře, pokud budeš dělat normálně občas konektory pro sebe, ne na kšeft.
Nepájej to!!!!! To by bylo na další obsáhlejší diskusi. Možná tomu bude lepší jenom věřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 21:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
happy_cz píše:
Jo kleste... to si rikam vzdycky, kdyz s tema malyma hajzlikama zapasim, zejmena pak se samicema :roll: Si vzdycky rikam, ze ten kdo to vymyslel se chtel pomstit :twisted:
Nicmene, da se to v pohode zvladnout i s lepsima kombinackama, pajkou a hromadou trpelivosti 8) Hezky to popsal coro.

Tak to jsem na tom stejně. Naštěstí těch konektorů za rok nevyrobím moc (tak do 5). Nejdřív nadávám, jak to někdo mohl vymyslet... pak hledám nějakou větší náhradu a nakonec to stejně nějak musím udělat, protože to nikdo za mě neudělá.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 23:14 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
TomasC píše:
malcomx píše:


Mám myslím stejné a spokojenost. Když jsem je koupil, tak jsem vzal i 50 cvičných dutinek a snad se to skoro naučil. Rozhodně nelze vytrhnout vodič. Drát před zakrimplováním přeložím.


Pozor! Krimpované spoje se testují právě na to, že musí jít předepsanou silou vytrhnout! Po x spojích jdou kleště na přezkoušení, udělá se předepsaný počet testovacích spojů a ty se zkouší na vytržení. Pokud to jde lehce, je zalisováno málo, pokud se vodič přetrhne je to moc - docházi k jeho rozdrcení a zeslabení. Zkrátka musí to být tak akorát. Pokud kleště nevyhoví, musí se repasovat nebo nahradit. Tak to chodí v průmyslové výrobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 26.05.2009 23:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
zdzd píše:
TomasC píše:
malcomx píše:


Mám myslím stejné a spokojenost. Když jsem je koupil, tak jsem vzal i 50 cvičných dutinek a snad se to skoro naučil. Rozhodně nelze vytrhnout vodič. Drát před zakrimplováním přeložím.


Pozor! Krimpované spoje se testují právě na to, že musí jít předepsanou silou vytrhnout! Po x spojích jdou kleště na přezkoušení, udělá se předepsaný počet testovacích spojů a ty se zkouší na vytržení. Pokud to jde lehce, je zalisováno málo, pokud se vodič přetrhne je to moc - docházi k jeho rozdrcení a zeslabení. Zkrátka musí to být tak akorát. Pokud kleště nevyhoví, musí se repasovat nebo nahradit. Tak to chodí v průmyslové výrobě.


Jedna z nejčastějších chyb při práci s těma superlevnýma kleštěma je ta, že se za to zatáhne, jde to poměrně snadno ven, tak se zvolí ten menší výřez v kleštích. Musí se zkontrolovat to zakrimplování - jestli jsou ty plíšky zahnuté dovnitř! (proto je blbost to zkoušet kombinačkama atd.)
V té druhé krimplovací části už zase nesmí zůstat holý vodič , tam musí být sevřený v izolaci. Je toho víc, ale tohle jsou asi nejčastější chyby doma. Pokud se to předem, nebo potom nějak ocínuje, zacínuje, je zbytečné se bavit , jak to má být správně. Tahle technika je proto, aby se to tak nedělalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 10:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
zdzd píše:
Pozor! Krimpované spoje se testují právě na to, že musí jít předepsanou silou vytrhnout!...

Tak to mění vše... myslel jsem že jde především o to, aby se ty drátky z konektoru nevytáhly. Už se mi párkrát stalo, když jsem chtěl rozpojit 2 konektory (nepřipájený) a šlo to těžko, tak mi ruka sklouzla a vytáhnul jsem si ty drátky. Daj se ty drátky pak nějak vrátit zpátky nebo se na to musí vzít nový konektor (stejně jako když se to přetrhne) :?:
Do nového se ty přetrhnuté drátky o kousek zkrátí, odizolují a znovu přidělají.
O to tu možná ale jde, aby se ty drátky zbytečně nezkracovaly... Když už budou ale moc krátké, tak stačí vyrobit prodlužku ;-)
Nemůžu to krimpování ale moc posuzovat, jelikož jsem se až z této diskuze dozvěděl o co se vlastně jedná :) .

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
zdekar píše:
zdzd píše:
Pozor! Krimpované spoje se testují právě na to, že musí jít předepsanou silou vytrhnout!...

Tak to mění vše... myslel jsem že jde především o to, aby se ty drátky z konektoru nevytáhly. Už se mi párkrát stalo, když jsem chtěl rozpojit 2 konektory (nepřipájený) a šlo to těžko, tak mi ruka sklouzla a vytáhnul jsem si ty drátky. Daj se ty drátky pak nějak vrátit zpátky nebo se na to musí vzít nový konektor (stejně jako když se to přetrhne) :?:
Do nového se ty přetrhnuté drátky o kousek zkrátí, odizolují a znovu přidělají.
O to tu možná ale jde, aby se ty drátky zbytečně nezkracovaly... Když už budou ale moc krátké, tak stačí vyrobit prodlužku ;-)
Nemůžu to krimpování ale moc posuzovat, jelikož jsem se až z této diskuze dozvěděl o co se vlastně jedná :) .


Vytažené už nezastrčíš ani nezamáčkneš. Jde to jen jednou.

Krimpy:
http://www.smtcentrum.cz/pruvodce-techn ... chnika.htm
http://www.spl.cz/zarizeni-pro-zpracova ... html?id=32


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
Predpokladám že to, že to má ísť vytrhnúť, je test na to či krimpovanie vodič nerozmačkalo / neoslabilo nastrihnutím, a nie nejaký zámer.
Nie je mi známa kvalita vodičov čo používam, dokonca ani konektoru. Spoj je v plaste skrytý takže jeho nejakú vizuálnu kontrolu nemám ako robiť - preto to letujem, aby to držalo a nehrozilo že to po roku nejak zaoxiduje a tá sila potrebná na vytiahnutie príliš klesne. Alebo stúpne prechodový odpor.. Ale je mi jasné že vymyslené to bolo na krimpovanie, nie na letovanie.
Osobne by som nechcel aby sa to vytiahnuť dalo akoukoľvek silou, ak by sa malo vyťahovať tak aj s plastom aby to nebehalo odizolované po modeli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 27.05.2009 12:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Neboj, ta síla na vytáhnutí z dutinky je mnohem větší, než na vytažení dutinky z tělesa konektoru. To by se spíše zbořil konektor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.06.2009 22:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Tak jsem si ty kleště už skoro koupil a nakonec na ně prdim...Ušetřili jste mně pánové nějakou tu kačku, takže díky :D Kvůli těm pár konektorům za rok a klidu na duši si to dál budu nechávat dělat od profíků v modelářských potřebách.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2010 19:51 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 8.2.2010
Příspěvky: 61
Bydliště: Hradec Králové
Tyhle kleste http://www.ges.cz/ht-336-e-ges07400321.html jsou taky vyhozene penize? Chapu, ze s profi-klestemi zmacknu a jdu. Ale tyto by pri trose sikovnosti a peclivosti mohly snad taky fungovat, ne? V elektronice pouzivam jeste konektory s GESackym oznacenim PSK (-link-), tak by se mi nejake kleste hodily. Pajet to je fakt silenost.

_________________
- Phoenix RC Simulátor, DX6i (MOD 2)
- ALIGN T-REX 450 Pro Super Combo (ve výstavbě)
- Do budoucna hledám někoho ochotného z HK a okolí na pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2010 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 16.9.2008
Příspěvky: 1057
Bydliště: Praha 10
no nevim nevim ten rozmer, ja pouzivam tatovy profi, ktery maj dve velikosti 0,09-0,25 a 0,25-0,5 a pouzivam tu vetsi

tady ty maj 0,5-4, tak jestli to nebude moc


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 06.03.2010 20:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
tyhle kleště jsou na něco jiného - na dutinky používané na ukončení lankových vodičů do šroubových svorkovnic. Piny do servokonektoru tím zakrimpovat nejdou.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], i30 a 50 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz