Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 12:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2009
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha - Střížkov
Nemuzu nez se smat pri zbeznem proletnuti tohoto threadu, kdyz si uvedomim ten nesmyslny boj s vetrnymi mlyny, kdy se tech par jedincu kteri jsou znali problematiky krimpovani snazi masam co delaji 10 konektoru rocne vysvetlit proc jsou vyborne kleste za 500 stovek utopie. Nicmene svuj prispevek stejne pridam, treba to nekdy nekomu pomuze.

K modelareni se vracim po nekolika letech, ktere jsem travil hrabanim se v motorkach, a zrenovoval nekolik starych ceskych stroju ze stavu "hromada srotu vytazena ze stodoly" do "krasny veteran"
Mimo jine vcetne kompletniho pretazeni elektriky. Kdyz jsem resil natazeni moji prvni elektriky, a zjistoval co a jak, a jake kleste koupit (idealne za petistovku, nejsem profik, to bude stacit na tu jednu motorku) kamarad vyhrabal v bedne naradi po kolegovi skutecne kvalitni krimpovaci kleste (znacka neznama, nejaka stara vyroba, cista ocel bez plastovych rukojeti) ktere si pujcujeme dodnes. Neustale dohadovani "kde jsou kleste, dovez mi kleste" mi postupne zacalo stvat, takze jsem se rozhodl koupit svoje, minimalne stejne kvalitni, a kdyz uz jsem byl v tom, tak jsem vybral model co ma i nejmensi 0.1mm JST prave na krimpovani servokonektoru, coz me privedlo zpatky na rcmanii.

Vybral jsem Knipex 97 52 34 za 80 euro, to jen tak mimochodem.

Takze ...

1) Pajeni JST konektoru je blbost. Vazne blbost. Ja vim ze usetrite pet stovek za kleste, a ten konektor vypada po zapajeni krasne. Jenze on pajeny konektor nepohlcuje vibrace, a casem se vibracema uklepe drat, tuplem tak tenouckej jako vede k servu. Britove to zkouseli s pajenymi Lucas konektory na motorkach v 50 a 60 letech, a vazne to nefungovalo. Japonci ten slozity system JST (Japan solderless connector) nevymysleli jen tak ze srandy, ale aby fungoval. Kdyz uz mate nevyslovitelny odpor k tomu ten spoj udelat poradne, tak to proboha neradte ostatnim lidem, a jeste se u toho neplacejte po ramenou jak jste usetrili. A kdyz uz mate tu nutkavou potrebu to poradit kamaradovi, tak u toho dodejte i B, proc je to spatne, ze se to casem uklepe, a dejte mu moznost se rozhodnout podle sveho, zda mu to za to riziko stoji. Jasne ze sance ze to chcipne je nizka, a pravdepodobne driv rozbije model o zem, nez mu odejde kabel k servu. Ale dejte mu moznost se rozhodnout na zaklade vsech informaci !!!

2) Pouzitelne kleste za 500 jsou scifi a utopie. Uvedomte si tvrde ekonomicke pozadi. Tyhle kleste seka cinan, a cinana nezajima kvalita, cinana zajima zisk. Je to protoze cinan neresi reklamace, a jmeno cinske tovarny co to vyrobila nikdo nezna. 99% tehle smejdu skonci zahozena pod stolem, a cinan se smeje protoze na nich vydelal. Ty samy kleste ktery cinan vyrobil za dve stovky pak evropsky prekupnik prodava po 5 nebo 8 stovkach, nakrmi stat na danich, pokreje naklady na reklamace, neco mu z toho i zbude, ale neproda kvalitni kleste.

3) proc jsou ty kleste smejd a nestaci ani na tech 10 konektoru rocne ? Aby JST konektor fungoval tak jak ma, je treba splnit 4 podminky
- musi se pouzit drat spravneho prumeru a izolace
- musi se pouzit kvalitni koncovka, dobre vyrobena, ze spravneho materialu spravne tloustky
- clovek co to krimpuje to musi umet
- a zejmena. Kleste musi mit spravny profil celisti, nesmi zmacknout ani moc ani malo (v jednom pripade koncovku rozmacknou, v druhem nedomacknou)

Kleste v cenovem segmentu za 500 jsou vyrobene z lacinych, mekkych materialu (protoze mekky material se lacino a snaz obrabi), rychle se vymackaji, a zejmena maji mizivou nebo nulovou vystupni kontrolu kvality. Dost casto uz z vyroby vylezou vyzvejkane, a u nejmensich JST fastonu nemaji sanci na kvalitni spoj. Muze se stat ze trefite kvalitni kus, ktery z vyroby krimpuje dobre, a tech par desitek nebo stovek konektoru vydrzi (nez se vymackaji) Ale rozhodne to neni a nebude pravidlem, protoze kontrola kvality pri vyrobe stoji o dost vic nez tech pet stovek ktery za ty kleste date.

Ostatne pak se neni moc cemu divit, ze po spatreni spoje krimpovaneho mizernejma klestema lidi radsi davaji prednost letovani konektoru.

Takze, co s tim ? Nic moc. Garantovane funkcni lacine reseni proste neni. Smirte se s tim. Muzete konektory pajet, ale neni to dobre reseni. Muzete koupit lacine kleste, a pokud si je pred koupi vyzkousite, mozna poslouzi. Pokud obchodnik bez problemu uzna reklamaci a vrati penize, muze to byt reseni. Ale predem vam funkcnost nikdo negarantuje a garantovat nebude, protoze za ty penize tam proste kontrola kvality byt nemuze. Muzete se na krimpovani koncovek vykaslat, a proste pouzivat kvalitni hotove prodluzky a nebo napajet delsi kabely do serv. To je asi tak nejlepsi lacine reseni. No a nebo se muzete smirit s tim ze kleste ktere udelaji kvalitni konektor proste stoji 1500 nebo 2000, a koupit je.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.05.2018 16:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Krizon4 Pokusím se být co nejstručnější. I když jsem tvrdil, že pájím, tak ve skutečnosti jsem
krimpoval. Ručně, postupně ohýbal(plochými)nakonec zamáčkl("tupými" štípacími s mezerou).
Abych měl klid, za zamáčknutými jazýčky vyčnívající konec lanka 1 mm, přiletoval kapkou cínu
Jen tak aby ani cín ani kalafuna nevzlínaly za 1/2 jazýčků. Pak jsem domáčkl jazýčky u izolace
- Jak odešel zrak a ruce, výsledek pájení byl hnus. Vyhrabal jsem krimpovací kleště na fastony
První pin byl děsně zohýbaný. Druhý pokus už vyšel. Použitelný výsledek.
Jen s těmi velkými ztuha chodícími kleštěmi se mi pracovalo mizerně. ZÁVĚR
Vracím se k plochým a tupým stranovým kleštičkám. TU KAPKU CÍNU PROSTĚ VYNECHÁM.
Sílu nutnou k vytržení lanka zkusím od oka. "Kvalitu" zamáčknutí měřením vodivosti.
Konektorů dělám pár, a nikam nespěchám. Když to nevyjde - ucvaknu. Cena pinu jsou koruny.
- Až mi to nepůjde, nebo přestane bavit, tak na zkoušku pořídím ty z HK (i na servokonektory)
HobbyKing JST-SH Connector Crimping Tool
- Pak se uvidí. Podotýkám, mé modely jsou relativně levné hračky. I šrot zužitkuji=víc zábavy.
- NIKOMU NIC NEVNUCUJI. JE TO MOJE CESTA. A ČUMÁK SI NATLUČU JEN JÁ SÁM.
- Pokud tu je ještě nějaký podobný exot jako já, třeba se nad tímto řešením zamyslí.
- No a ti ostatní budou psát: Komu není vzájemné rady, ... (v apatyce nekoupí).
==edit02
Jak už bylo psáno, většinou(když by na tom móc záleželo) jde koupit konektor s vodiči.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 9:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 7.7.2011
Příspěvky: 259
Bydliště: Kladno, ČR
Ale ne guchare, nejsi v tom sám. Osobně už léta používám podobný postup jako jsi popsal. Noname krimpovací kleště k tomu, aby byl káblík mechanicky držen a neuklepal se a propájení pouze vpředu na kabelu kvůli spolehlivé a trvalé vodivosti. Taky už blbě vidím, takže za použití velké airbrushové lupy s osvětlením.
Možná to dá víc práce a trvá to déle, ale dosud mi to funguje bez jakýchkoliv problémů...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 12:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Krizon4 píše:
... za ty penize tam proste kontrola kvality byt nemuze...

Tohle je oblíbený nesmysl :-)
Kvalitu nedělá nějaké konečné třídění (a vyhazování třeba 80% produkce); ekonomicky snesitelnou kvalitu dělá výroba, správný a stabilní proces. Ten jak není zvládnutý, žádný kontrolor to nezachrání.
Trochu OT, ale nedalo mi to, také jsem se zasmál :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2018 14:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.1.2012
Příspěvky: 272
Bydliště: PRAHA
jenom se smejte
pomerovani pomyslnych sulinu se tady uz stalo tradici
ja krimpuji klestemi za 6 stovek z gme a myslim ze krimpy maji velmi dobrou kvalitu


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2018 22:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 24.7.2013
Příspěvky: 414
Bydliště: Praha
Obrázky: 0
Krizon4 píše:
Nemuzu nez se smat pri zbeznem proletnuti tohoto threadu, kdyz si uvedomim ten nesmyslny boj s vetrnymi mlyny, kdy se tech par jedincu kteri jsou znali problematiky krimpovani snazi masam co delaji 10 konektoru rocne vysvetlit proc jsou vyborne kleste za 500 stovek utopie. Nicmene svuj prispevek stejne pridam, treba to nekdy nekomu pomuze.

K modelareni se vracim po nekolika letech, ktere jsem travil hrabanim se v motorkach, a zrenovoval nekolik starych ceskych stroju ze stavu "hromada srotu vytazena ze stodoly" do "krasny veteran"
Mimo jine vcetne kompletniho pretazeni elektriky. Kdyz jsem resil natazeni moji prvni elektriky, a zjistoval co a jak, a jake kleste koupit (idealne za petistovku, nejsem profik, to bude stacit na tu jednu motorku) kamarad vyhrabal v bedne naradi po kolegovi skutecne kvalitni krimpovaci kleste (znacka neznama, nejaka stara vyroba, cista ocel bez plastovych rukojeti) ktere si pujcujeme dodnes. Neustale dohadovani "kde jsou kleste, dovez mi kleste" mi postupne zacalo stvat, takze jsem se rozhodl koupit svoje, minimalne stejne kvalitni, a kdyz uz jsem byl v tom, tak jsem vybral model co ma i nejmensi 0.1mm JST prave na krimpovani servokonektoru, coz me privedlo zpatky na rcmanii.

Vybral jsem Knipex 97 52 34 za 80 euro, to jen tak mimochodem.

Takze ...

1) Pajeni JST konektoru je blbost. Vazne blbost. Ja vim ze usetrite pet stovek za kleste, a ten konektor vypada po zapajeni krasne. Jenze on pajeny konektor nepohlcuje vibrace, a casem se vibracema uklepe drat, tuplem tak tenouckej jako vede k servu. Britove to zkouseli s pajenymi Lucas konektory na motorkach v 50 a 60 letech, a vazne to nefungovalo. Japonci ten slozity system JST (Japan solderless connector) nevymysleli jen tak ze srandy, ale aby fungoval. Kdyz uz mate nevyslovitelny odpor k tomu ten spoj udelat poradne, tak to proboha neradte ostatnim lidem, a jeste se u toho neplacejte po ramenou jak jste usetrili. A kdyz uz mate tu nutkavou potrebu to poradit kamaradovi, tak u toho dodejte i B, proc je to spatne, ze se to casem uklepe, a dejte mu moznost se rozhodnout podle sveho, zda mu to za to riziko stoji. Jasne ze sance ze to chcipne je nizka, a pravdepodobne driv rozbije model o zem, nez mu odejde kabel k servu. Ale dejte mu moznost se rozhodnout na zaklade vsech informaci !!!

2) Pouzitelne kleste za 500 jsou scifi a utopie. Uvedomte si tvrde ekonomicke pozadi. Tyhle kleste seka cinan, a cinana nezajima kvalita, cinana zajima zisk. Je to protoze cinan neresi reklamace, a jmeno cinske tovarny co to vyrobila nikdo nezna. 99% tehle smejdu skonci zahozena pod stolem, a cinan se smeje protoze na nich vydelal. Ty samy kleste ktery cinan vyrobil za dve stovky pak evropsky prekupnik prodava po 5 nebo 8 stovkach, nakrmi stat na danich, pokreje naklady na reklamace, neco mu z toho i zbude, ale neproda kvalitni kleste.

3) proc jsou ty kleste smejd a nestaci ani na tech 10 konektoru rocne ? Aby JST konektor fungoval tak jak ma, je treba splnit 4 podminky
- musi se pouzit drat spravneho prumeru a izolace
- musi se pouzit kvalitni koncovka, dobre vyrobena, ze spravneho materialu spravne tloustky
- clovek co to krimpuje to musi umet
- a zejmena. Kleste musi mit spravny profil celisti, nesmi zmacknout ani moc ani malo (v jednom pripade koncovku rozmacknou, v druhem nedomacknou)

Kleste v cenovem segmentu za 500 jsou vyrobene z lacinych, mekkych materialu (protoze mekky material se lacino a snaz obrabi), rychle se vymackaji, a zejmena maji mizivou nebo nulovou vystupni kontrolu kvality. Dost casto uz z vyroby vylezou vyzvejkane, a u nejmensich JST fastonu nemaji sanci na kvalitni spoj. Muze se stat ze trefite kvalitni kus, ktery z vyroby krimpuje dobre, a tech par desitek nebo stovek konektoru vydrzi (nez se vymackaji) Ale rozhodne to neni a nebude pravidlem, protoze kontrola kvality pri vyrobe stoji o dost vic nez tech pet stovek ktery za ty kleste date.

Ostatne pak se neni moc cemu divit, ze po spatreni spoje krimpovaneho mizernejma klestema lidi radsi davaji prednost letovani konektoru.

Takze, co s tim ? Nic moc. Garantovane funkcni lacine reseni proste neni. Smirte se s tim. Muzete konektory pajet, ale neni to dobre reseni. Muzete koupit lacine kleste, a pokud si je pred koupi vyzkousite, mozna poslouzi. Pokud obchodnik bez problemu uzna reklamaci a vrati penize, muze to byt reseni. Ale predem vam funkcnost nikdo negarantuje a garantovat nebude, protoze za ty penize tam proste kontrola kvality byt nemuze. Muzete se na krimpovani koncovek vykaslat, a proste pouzivat kvalitni hotove prodluzky a nebo napajet delsi kabely do serv. To je asi tak nejlepsi lacine reseni. No a nebo se muzete smirit s tim ze kleste ktere udelaji kvalitni konektor proste stoji 1500 nebo 2000, a koupit je.
Proboha,to je blábol.Udělej se sebou něco!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 3:56 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
On to zase tak blábol není, jen to má pár mušek.
Pájení - pán si nepřečetl řádně příspěvky o tom jak to kolegové vlastně dělají. Že pájí jen v místě kde se zamačkávají vodiče, mechanické držení za izolaci obstarávají už ty druhé pacičky. Samozřejmě - musí se to trochu umět, nacvičit, neprolít to pájkou ("cínem"). Pak se nemá co uklepat.
Utopické kleště od číňana mám a má je řada lidí, fungují, dá se tu najít řada fotek spojů jak to vypadá.
To že jsou čelisti z bláta, to má asi pán ze své jistě bohaté zkušenosti, zřejmě na motorky nakoupil mnoho mizerných kleští které mu teď leží pod stolem. Čelisti těch co mám jsou normálně zakalené, nevím co řeší.
To o "správném průměru drátu a izolaci" pomíjím, za jedno to není drát ale lanko, pravděpodobně nikdo nepoužije zvonkáč :-) Že se servokabely pohybují v rozmezí cca 20-32AWG a izolace na nich prostě je taková jaká je a mohou být také různého materiálu, to se snad pán ještě dočte.
To že to krimpující musí umět, to je snad samozřejmé.
To že se některé zmiňované krimpovací kleště musí umět nastavit tak aby spoj udělaly správně zamáčklý, to se tu také dá dočíst, stačí to přečíst pořádně.

Opravdový blábol je ovšem dvojitá zmínka o nedostatečné kontrole výroby, o tom jsem už psal.

Samozřejmě, každý máme právo na svůj názor a náhled, může se lišit od jiných názorů a náhledů.
Zatím obhajuji svůj a nemám aktuálně důvod ho měnit.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 7:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Je rozdíl kleště a kleště. Ty za pár stovek jsou použitelné, pokud má člověk který s nimi krimpuje dovednost a cit. Je zde příliš mnoho prostoru pro to, aby se projevil lidský faktor, prostě se to dá zmastit (nasadit pin blbě, domáčknout málo nebo naopak moc). Profesionální kleště vypadají úplně jinak, jsou provedeny tak, že pin drží ve správné pozici, dají se seřídit na průřez krimpovaného vodiče atd. Krimpuje se s nimi tak, že se zamáčknou na doraz a hotovo, jeden spoj je jako druhý, v přesně definovaném provedení. Takže s nimi udělá kvalitní práci i cvičená opice, které řekneš "tady strč pin, tady drát a zmáčkni co to jde". Akorát nestojí pár stovek, ale klidně pár tisíc až desítek tisíc Kč.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 01.06.2018 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
jyrry píše:
To že jsou čelisti z bláta, to má asi pán ze své jistě bohaté zkušenosti

Pán si to asi spletl, místo čelistí chtěl napsat kleště. Protože ty čínský opravdu z bláta jsou, pérujou tak, že se ani nedaj pořádně domáčknout. Ale setkal jsem se i s opačným případem, třeba kleště Ebeco na lisování konektorů Amphenol na topný fólie Flexel začaly po čase kolem hlavního čepu praskat. Buď byly nějaký překalený a křehký a nebo mám v ruce kure.skou sílu. :roll:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.06.2018 18:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Když jsem kupoval kleště (kůli své lenosti pájet) v GES-u před asi 5-6 lety, chtěl jsem po prodavači ty nejlepší co mají, přímo na servokonektory. Do dvou týdnu mi je nechal poslat na prodejnu. Cena byla něco kolem 700,-. Přesně si nepamatuji. Od té doby pájku opravdu nepoužívám a na seřízení kleští jsem do dnešního dne nešahal. Nebyl důvod. Znamená to, že model který měl tu čest dostat všechny kabely krimpované lítá už tech cca 5 let. A odhadem má zasebou ne jenom stovky, ale spíš tisíce startů a přistání. Zatím bez problémů.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 3:09 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Golfista Odkaz na ty co máš v GES nebo jinde (nebo aspoň přesný typ) by jsi našel? Ď


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 03.06.2018 8:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Na kleštích nic není. Ale v rukojeti je malá samolepka s označením 11A13. Co to znamená, netuším. Jinak vypadají docela obyčejně.

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 10:19 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6838
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jyrry píše:
On to zase tak blábol není, jen to má pár mušek.
...
To že jsou čelisti z bláta, to má asi pán ze své jistě bohaté zkušenosti, zřejmě na motorky nakoupil mnoho mizerných kleští které mu teď leží pod stolem. Čelisti těch co mám jsou normálně zakalené, nevím co řeší.
...
Opravdový blábol je ovšem dvojitá zmínka o nedostatečné kontrole výroby, o tom jsem už psal.

Souhlasím. Jsou tam i záblesky rozumné argumentace, ale ty bláboly jejich hodnotu naprosto negují.

Vrátím se především k tomu blábolu o čelistech z bláta.
Pán Krizon4 asi netuší jak se i ty nejtvrdší čelisti obrábí a že i kalitelná ocel v nezakaleném stavu je bláto. No a většinou se tváří/obrábí právě v tom měkkem nezakaleném stavu a teprve finálně se zakalí, nebo i povrchově dodatečně zušlechtí (např. nitridováním). Nepochybně existují technologie i pro přesné obrábění zakalené tvrdé oceli (např. elektrojiskrovou nebo laserovou erozí), ale to se používá jen tam, kde to je opravdu potřeba, kde se to vzhledem k ceně výrobku vyplatí. Protože tyto technologie jsou nesmírně nákladné a v masové produkci nepoužitelné (ale i zbytečné). Tkže i ty nekvalitnější a nejdražžší krimpovací kleště, tedy jejich čelisti, se vyrábí tvářením/obráběním měkkké nezakalené oceli a následně se to kalí. Totiž, kdyby se opracovával již tvrdý materiál, tak by ty jeho kleště nestály 2 000 Kč, ale 20 000Kč a možná i mnohem víc.
Taky si je třeba uvědomit, že mnohdy cenový rozdíl mezi kleštěma za 600-700Kč a těmi za 2000-3000 je i marketingová cena známé firemní značky, tedy ony vůbec nemusí být násobně lepší. Prostě se připlácí za reklamu.

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 11:46 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Kalené díly se v průmyslu běžně brousí i v hromadné výrobě, pokud to díl vyžaduje pro svoji funkci.
Oboje kleště co mám mají tvarující část přebroušenou, tipnu si na tvarové kotouče.

Podtržené je informací že uvedené kleště (za cca 500,-) mají funkční část broušenou a doplňuje to informaci že čelisti jsou kalené.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.06.2018 12:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2016
Příspěvky: 312
Obrázky: 0
vitahavlicek píše:
jenom se smejte
pomerovani pomyslnych sulinu se tady uz stalo tradici
ja krimpuji klestemi za 6 stovek z gme a myslim ze krimpy maji velmi dobrou kvalitu


Nevím kdo to tu napsal o tom proměřování šulínů,tož asi tak.Co se týče toho lisování , krimpování a jiné hi-tech techniky o čemž je prý tohle vlákno asi by tyhle špecialisty udivilo čím se před léty lisovaly tyhle konektory do eroplánů,které oni zatím , ne všichni obdivovali jen virtuálně a nikdy je na rukách neměly,přesto si nepamatuji že by nějaký tenhle eroplán spadl na špatný spoj většinou na ruky a když ne na ruky tak samozřejmě na rušení jak jinak že.Před časem cca 10let jsem taky tak nějak podlehl krimpovací mánii a protože nejsem elektrikář zaúkoloval jsem moje elektrikáře že chci kleště na toto a toto a protože elektrikář se s tím nepáral dostal jsem dvoje kleště a haldu čelistí od firmy Cimco . No nevyrábím jeden model měsíčně a do něj elektriku jak jiní zde odborníci,tak vždy po drahné době ty kleště vytáhnu a ouha,neumím s nimi,blbě to držím atd.Takže nakonec řeknu známému , který v tom má praxi ať mě to nalisuje a je vymalováno.Takže ač podle mého elektrikáře mám super kleště , stejně jsou mě k prdu (vlastně ne ,s druhýma jsem si udělal nové zemnění potrubí ), protože jakmile je vytáhnu jednou za čas , tak už s tím vlastně ani pořádně neumím a asi bych to i s těma dobrýma kleštěma zvoral . Takže moje zkušenost,pokud postavím jeden model do roka, a já ani tohle nesplňuji,je lepší než kupovat hi-tech recenzované kleště,říct někomu zkušenějšímu,popřípadě koupit hotové kabeláže .Toliko moje zkušenost,snad se někomu hodí

Ps.protože se tu tvrdě maže,odpověděl jsem na tvůj starší příspěvek


Přílohy:
MO 21.JPG
MO 21.JPG
[ 262.92 KiB | Zobrazeno 2023 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz