Switch to full style
Pracovní postupy, technologie, finty, grify, nástroje, poznatky jak co nejlépe něco vyrobit, opravit a tak podobně.
Odeslat odpověď

Krimpování - servokonektory a jim podobné

úte 26.05.2009 9:45

Ahoj neví někdo kde je koupit obvykle mají jen příliš velkou velikost.
Jo a pokud možno žádný profi za dva litry ale nějaký rozumný tak do 500kč Neví nikdo?Díky za info a dobrý den přeju všem :lol:

úte 26.05.2009 9:51

Rozumný do 500??? Takové neexistují, ale pokud trváš na vyhozených pár stovkách, mrkni do GESu nebo GM (ges.cz, gme.cz). Tyhle levný kleště stojí všechny za prd, nazamáčknou pořádně vodiče a spolehlivost takového spoje se limitně blíží nule. Já mám kliku, že podobný piny používá Motorola do konektorů k radiostanicím a ve vercajku se mi poflakují kleště od AMP, který krimpují naprosto dokonale a navíc se s nima pohodlně dělá (držáček na pin, doraz na izolaci drátu..). Ale stály 6,5 tisíce bez DPH...

úte 26.05.2009 10:12

Bohužel musím souhlasit - já mám špičkový profesionální, používám je v práci. Maj drážky pro několik velikostí konektorů. Ale za pětikilo opravdu nebyly. Hlavně nenavštěvuj ty různý "-hausy" - nejhorší je OBI se svým vercajkem LUX - to vyzkoušíš a hned zahodíš ( řada profiplus se dá jakžtakž použít doma, ale ta je drahá jako prase ).

úte 26.05.2009 10:18

dělám cirka deset servokonektorů za rok :roll: tak by mně myslím stačily i ty za 500 ale problém je že takle mylý prostě nemohu sehnat :evil: Jinak GES a GM sem koukal ale nenašel což neznamená že je nemají spíše se projevuje to že v tomto oboru jaksi moc skušeností nemám ale pájet ty konektory nechci protože si myslím že se pak ulamují vodiče.

úte 26.05.2009 10:56

Nejlepší je ty drátky do konektorů zapájet a pak je můžeš zacvaknout i kombinačkama a nevytrhne se to. Ale ty menší kleštičky by se mi taky hodily...

úte 26.05.2009 11:19

Šetři a za ty prachy si to nech nakrimpovat v nejbližší firmě, která dělá slaboproudé instalace (telefony, zabezpečovačky, kamery atd). Pokud je požádáš, určitě ti pomůžou za pár korun. O spolehlivosti ani nemluvím, není to jen o kleštích, ale taky o tom, umět s něma dělat... 8)

úte 26.05.2009 11:24

Ruzny krimpovaci kleste i v sadach s konektorama ap. jsou k mani u Lindingera.

úte 26.05.2009 11:39

Půl roku používám tyhle:
http://www.topmodelcz.cz/index.php?&des ... il&id=2318

a 100% spokojenost. Konektorů jsem udělal kolem 60 ks.

úte 26.05.2009 12:30

Při troše šikovnosti to jde i bez nich. Někde na to byl i odkaz ale netuším kde. Byl tam podrobný návod od A do Z.
Trafopájka, očko ze slabého drátu, menší kleštičky, trochu citu a času a 500,- ušetříš.
Naposledy upravil pert dne úte 26.05.2009 12:32, celkově upraveno 1

úte 26.05.2009 12:30

zdekar píše:Nejlepší je ty drátky do konektorů zapájet a pak je můžeš zacvaknout i kombinačkama a nevytrhne se to. Ale ty menší kleštičky by se mi taky hodily...


Tak to rozhodně není to nejlepší řešení...

úte 26.05.2009 12:34

zdzd píše:
zdekar píše:Nejlepší je ty drátky do konektorů zapájet a pak je můžeš zacvaknout i kombinačkama a nevytrhne se to. Ale ty menší kleštičky by se mi taky hodily...


Tak to rozhodně není to nejlepší řešení...


Možná není ale při troše umu to jde i tak. Zatím k plné spokojenosti a bez kolize spojené se závadou na toto téma.
Nikomu to nevnucuju. Byl zde dotaz a já jen odpověděl. :wink:

úte 26.05.2009 13:58

Pozor na pájení spojů v motorových érech! V místě "přechodu" pružné lanko - cín se to rádo ulamuje a to tak, že VELMI! V dospělých érech se všechno krimpuje. Pokud už letovat, tak je nutno kabel uchytit na konci pinu za bužírku a letovaný spoj by měl být před tímto uchycením,aby se nemohl uklepat vibracema... 8)

úte 26.05.2009 15:08

pert píše:Při troše šikovnosti to jde i bez nich. Někde na to byl i odkaz ale netuším kde.

Nebyl to tenhle clanek? Podle tohoto navodu pajim jak kabely tak konektory a take myslim ze se to da pouzit. I kdyz nakrimpovani od profika se nic nevyrovna
[url]http://www.sysala.cz/Elektro/pájení/konektory.htm[/url]

úte 26.05.2009 15:23

Stalo sa mi už aj to že mi z originál konektora zostal káblik v ruke.
Ja to robím tak že to zakrimpujem len malými špicatými kombinačkami, a až potom to zaletujem - minimálny dotyk mikropájkou a 0,4mm trubičkovým cínom. Nesmie sa dať veľa aby ani nenavzlínal až do káblika mimo konektor, ani aby nezatiekol na kontakt.
Používam to aj ako servisné konektory na lipo/A123, to sa aj pohybuje, aj pripája a odpája často a problémy nemám.

Kedysi som kúpil predlžováky kde boli kábliky v silikónovej izolácii. Odvtedy ich márne hľadám vždy keď okukujem tovar v nejakej predajni. Netavia sa, nederú... Nehrozí skrat pri nejakom prehriatí... Mám aj skúsenosť z praxe, priamy skrat A123 keď som čosi pripojil naopak, skončil pekne nabielo svietiacim káblikom ktorý bol po vychladnutí trošku tmavšej farby ako predtým, ale mechanicky izolácia držala perfektne ešte aj v zbytku po konektore. Samozrejme vnútri už nebola meď...

úte 26.05.2009 16:12

pouzivam tyto

http://www.gme.cz/cz/index.php?product=731-169

ale musim nejdrive mikropajkou zaletovat vodic a pak
zakrimpovat, protoze jinak to nedrzi spolehlive
jinak za ty prachy spokojenost, konektoru vyrabim malo
Odeslat odpověď