Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Plováky-z čeho a na jaké éro?
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 10:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Ahoj kluci,
vzhledem k mé časové tísni se již nyní začínám poohlížet, s čím že to letos budu blbnout na vodě. Nové éro pořizovat nechci. Mám už jich deset a místo na ně není. (teda ono by bylo, ale za výměnu manželky a do toho se mně už na stará kolena nechce :lol: ) Plánuji proto na některý z mých modelů plováky dodělat. Loni jsem řídil pár modelů s plovákama z EPP, ale to byla hrůza. Po vodě to nechce jet, musí se tomu naložit a z vody to doslova "odtrhnout" a duše modeláře pak trpí. Mám vlastně jen 2 možnosti. Dát plováky na moji Cessnu (viz moje galerie na RCserveru), nebo dodělat plováky na dcery ES (je dost natuněnej, takže výkonu by bylo dostatek).

1 - Mohl by mně, prosím vás, někdo poradit, jaké plováky (a zdali se dají koupit) by bylo dobré dát na moji Cessnu? Rozpětí 1500, váha cca 1kg. Napadlo mě, použít plováky z Mini Maga od Multiplexu, ale to bude asi také EPP...?
2 - Kdysi jsem měl odkaz na nějaké stránky o natuněnejch ES a byl tam i s plovákama, nemáte na to někdo odkaz?
3 - Dá se z EPP plováků udělat normálně po vodě klouzající plováky? Nátěr...?
Díky za rady

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 11:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.8.2005
Příspěvky: 2403
Bydliště: letiště Točná, Praha
Ahoj
Hele tady dávám letadlo jednoho kamaráda od nás.
Obrázek
jinak mrkni na stránky http://www.modelari-tocna.cz je tam plno obrázků z léta a podzimu o létání na vodě myslim že ti to pomůže. Popřípadě napiš do diskuze nebo prohledej. Materiál je myslim EPS natřenej a docela obstojně to funguje.

_________________
kanál: 40 Mhz-81, 54, 53 a 2.4 Ghz Jeti DUPLEX
Modeláři Točná


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 12:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2008
Příspěvky: 845
Bydliště: Praha
No lítám taky s epp mrchama na vodě a bez problémů, přemýšlím, proč máš potíže, a teď mi docvaklo, že mám plováky zespodu polepený pruhem tenký umělý hmoty ( a ten pruh přesahuje asi o 3 mm zub plováku ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 12:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 20.1.2008
Příspěvky: 42
Bydliště: Odolena Voda
čau pajlote :wink:
Myslím že něco takového se dá koupit bez problémů.
http://www.hangar1.cz/katalog.php?text= ... ajdi&sklad[]=1&druh[]=1&druh[]=2&page=&detail=3899


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 12:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
plovaky prodava treba Hacker a to v nekolika velikostech, jsou z lehky peny a myslim ze nejlepsi by bylo je necim potahnout (papir a lak?), dalsi moznost jsou plovaky laminatovy, ale ty stojej o neco vic, ale zase je to bez dalsiho bastleni. Prodava je taky Hacker, Freeair a taky se daj sehnat jinde (sz). Nejaky plovaky ma i Astramodel v prislusenstvi k nekterejm modelum, ale nejsou nejlevnejsi...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 14:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
Díky všem za rady a kontakty :wink:

To wroum: Zatím se mně nejvíce líbí ty laminátové plováky na Cessnu, cos mně poslal v SZ. Sice jsou dražší, ale podle popisu je to přesně to, co jsem hledal. Problém je, že jediný kontakt na těch stránkách je mobil, kterej mně nikdo nezvedá... Neznáš náhodou majitele osobně? Nevím, jak ty plováky získat a hlavně bych je chtěl "osahat", abych měl možnost alespoň subjektivně posoudit kvalitu. Zatím jsem měl jedny podobný v ruce od GWS a ty byly měkký jako papír...Díky.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 14:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 16.1.2006
Příspěvky: 2222
Na tech strankach je dole i mail, tak mu zkus napsat, me se ozval do druheho dne a pak bylo osobni predani. Komunikace vyborna, kvalita a cena taktez.
Jinak si myslim, ze pripadny vyztuzeni by nemel byt problem - pokud by bylo treba :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 09.02.2009 15:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.7.2007
Příspěvky: 2296
Bydliště: Plzeň D.C.
wroum píše:
Na tech strankach je dole i mail, tak mu zkus napsat, me se ozval do druheho dne a pak bylo osobni predani. Komunikace vyborna, kvalita a cena taktez.
Jinak si myslim, ze pripadny vyztuzeni by nemel byt problem - pokud by bylo treba :wink:


O.K., díky.

_________________
KDO NEPADÁ, LÉTÁ POD SVOJE MOŽNOSTI!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz