Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 26.02.2010 23:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.3.2007
Příspěvky: 1946
Bydliště: Sokolov
Obrázky: 6
no tak to je hustý ... a už to někdo odskoušel ??? myslim odsuď z fora

_________________
MK Katoda Sokolov :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 27.02.2010 0:12 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
Azy píše:
no tak to je hustý ... a už to někdo odskoušel ??? myslim odsuď z fora


.. odzkoušel , neodzkoušel... skusím odpovědět i na první otázku v tomto vlákně...
:)
..vzhledem k tomu že futr něco lepím , používam různá lepidla,viz obrázek níže

...vezmu to zleva :

- lepidlo ve spreji na slepování bloků EPS ,vhodné když potřebuji řezat odporovou pilou přes spoj
- dvousložkový 5min epoxy od RG system, pro rychlé a méně namáhané spoje ,který kvůli manipulaci a dávkování přelévám do technologických lahviček, zbylých po od Devconu
- disperze Patex pro lepení dřevěných dílců navzájem
- polyuretanové lepidlo Soudal 66A pro lepení dřevěných dílů a papírových potahů na jádra z EPS ,lepení velkoplošných desek ve vákuu...
- epoxidová laminační pryskyřice L 285 +tužidlo pro laminaci a lepení laminovaných dílů, kterou lze technologicky upravovat tixotropními a jinýmy zahuštovadly (aerosil, mikrobalony, sekaná bavlna, sekané sklo, mletý uhlíkový prach...

ve spodní řadě ležící:

-v průhledných stříkačkách je "kovový epoxid" (lepení lehkých kovů- výfuky, nebo rychlé opravy forem)
-v černých stříkačkách je dvousložkové epoxidové lepidlo na plasty od Plastic Welding System , vhodné pro lepení některých dílů do laminátových skořepin
- kyanoakrylátové lepidla "Bolt" různé hustoty , vhodné pro všehno co chytnou a nenarušujií

uprostřed ležící :

- originální funkční Kanagom.

Pozn. mám ho málo, tak jej používam pouze na sešívání poškozených papírových potahů např, těď zrovna na Vosách.
Jelikož stárne , tak jej před použitím musím vždy patřičně rozředit a pak můžu "sešívat". :wink:
Obrázek


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2010 19:31 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2007
Příspěvky: 416
Bydliště: Blansko
O víkendu jsem cvičně koupil Kanagom. Po jeho otevření mě potěšila jeho vůně, Pak už zklamala jeho konzistence - výrazně hustší než "zamlada". Nicméně - zkusil jsem metodou dvojího lepení přilepit balzu na topolovku. Po třech hodinách se při nevelké síle ochotně z topolovky odloupnul, na balze jakštakš zůstal, letadlo bych tím rozhodně nelepil.
Kápnul a vzápětí jsem i rozetřel na PS, udělalo to jakýsi škraloupek, viditelně nenaleptalo. Při pokusu přilepit balzu to vyleptalo díru. Logicky - rozpouštědlo se nemohlo odpařit a tak konalo svoji práci.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2010 20:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 15.6.2008
Příspěvky: 7230
Bydliště: Praha 9 Vinoř
Obrázky: 64
Neřeknu kdyby to prodávali třeba pod jménem "KanagomSuperNewRecepture" a starý buď zrušili, nebo lépe prodávali jako "Kanagom Classic". Ale prodávat pod stejným názvem jiné lepidlo je prostě čistá sviňárna. Čím to že mě to v této zemi vůbec nepřekvapuje...


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Lepidla
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2010 20:29 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 7.1.2009
Příspěvky: 85
Nejdříve jsem vše lepil CA ale pak jsem postupně přešel pro lepší brousitelnost na Patex Expres a Purex. CA je dobré na rychlost stavby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 28.02.2010 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Perfekt-G disperzi za 15 min suché 5 minutový epoxy občas purex a 1200 epoxy na namáhané spoje a CA a ještě alkaprén na suché zipy a oboustranou lepící pásku Nitto Tape ta je rychla nesmrdi je to jako kontaktní lepidlo


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.03.2010 12:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 116
Před 25 lety, kdy jsem začal s RC letadlama jsem nejvíce používal Kanagom a Epoxy 1200 + 1500.
Je pravda , že Kanagom dnes už asi není co bývalo. No.., již víc jak 10-15 let lepím Herkulesem a starým dobrým Epoxy 1200+1500. A Všechno si dělám sám, stavebnice nekupuji, jen stavím od začátku do konce. Na takové rychlovky používám i 10 min Epoxy, ale snažím se jen tak to přichytit a pak Epoxy 1200. Jinak lepený spoj nejprv potřu lepidlem ,zafixuju (např. žebro k nosníku a do odtokovky) a poté ještě mírně "přeleju" další vrstvou. Nemá cenu přelívat nějak moc, protože po zaschnutí se to vyteklé lepidlo stejně odřeže, ale tak to prostě dělám a nemám s tím problém.
PS: jednou jsem štětečkem roztíral Epoxy 1200, ten štětec jsem pak hodil do ředidla a zapomněl. Po týdnu jsem to našel vytvrdlé- na toto lepidlo nedám dopustit. Holt ale počítám s celkem dlouhou dobou tvrdnutí a to jak Herkules tak zejména Epoxy.

_________________
Variace na Motorspatz (2,3m), VSO-10 (3m-Fara), Aeronca -10ccm, Symfonik -V2 (3m), VT-116 (3m-Fara),L-13 Blaník - výstavba a další..
http://aero1000.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.03.2010 13:06 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.12.2008
Příspěvky: 216
Bydliště: Trnava, SR
Dajte mi prosím niekto link na EPOXY 1200. Každý o ňom píše. Hľadal som na nete a čo stránka, to iný výrobca. Ktorý viete doporučiť ?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 02.03.2010 13:42 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 43
zajdi do obycajnej klasickej drogerie, pripadne farby laky dake take urcite to tam budu mat. ja som pouzival este zvysky epoxy 1200 ktore boli stare asi 20 rokov vcetne tvrdidla a stale nezmenene vlastnosti. je to super lepidlo nemal som snim este problem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 21:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
mihal píše:
zajdi do obycajnej klasickej drogerie, pripadne farby laky dake take urcite to tam budu mat. ja som pouzival este zvysky epoxy 1200 ktore boli stare asi 20 rokov vcetne tvrdidla a stale nezmenene vlastnosti. je to super lepidlo nemal som snim este problem.

http://www.drostra.cz/?pid=2970&PN=Chs+ ... +1200+100g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 22:29 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2010
Příspěvky: 43
jooo to je ono akurat ja som si kupil kilovku plechovku a flasticu tvrdidla.
ako nevyhodu berem ten pomer 100:7 clovek potrebuje dobru vahu, ta sa da kupit cez net za cca 7dolcou aj spostou vyuzit aj inde rozhranie 0,1-1000g.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09.03.2010 23:28 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
mihal píše:
jooo to je ono akurat ja som si kupil kilovku plechovku a flasticu tvrdidla.
ako nevyhodu berem ten pomer 100:7 clovek potrebuje dobru vahu, ta sa da kupit cez net za cca 7dolcou aj spostou vyuzit aj inde rozhranie 0,1-1000g.


.. tak skus nastudovat co je v níže uvedeném odkazu, možna usoudíš ,že až tak přesnou (nebo žádnou) váhu nepotřebuješ :wink:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/informa ... idforum=25

a je po problému :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10.03.2010 19:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Epoxy 1200 je lepší trochui ohřát je řídcí a rychleji vytvrdne a prodávají i malé balení chce to obyčejné drogerie a barvy laky


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 23.03.2010 8:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.12.2009
Příspěvky: 116
S tím mísícím pměrem u Epoxy 1200 to není zas tak složité. V návodu je sice 100:7, ale...nemusíte se bát. Já rozdělám třeba jen množství co ulpí na obyčejném nosníku (ani si netroufnu odhadnout hmotnost-snad 2,3-5gr) do toho 1 kapku tvrdidla. A ono to ztvrdne. Není se čeho bát. V podstatě pokud se dá tvrdidla víc je to po promíchání poměrně řídké a naopak. Když se dá tvrdidla víc vznikne poměrně tvrdá(ale i trochu křehčí hmota), pokud dáme tvrdidla méně, zůstane hmota trochu měkčí a pružnější. Pokud dáme tvrdidla opravdu málo tvrdne to strašně dlouho, třeba i několik (2-3) měsíců, ale vytvrdne to. V každym případě pokud rozdělávám opravdu malé množství, snažím se s tvrdidlem opravdu spíš šetřit a po letech už se nebojím, že to neztvrdne. Už cca 20let používám 1 velkou pixlu Epoxydu 1200 a 1500 a jedno tvrdidlo a pořád to lepí a nezaznamenal jsem změnu konzistence ani jedné složky. Jen to vyzkoušejte a nebojte se je to super lepidlo..až na tu dobu tuhnutí, ale kvalita spoje to vynahradí.

_________________
Variace na Motorspatz (2,3m), VSO-10 (3m-Fara), Aeronca -10ccm, Symfonik -V2 (3m), VT-116 (3m-Fara),L-13 Blaník - výstavba a další..
http://aero1000.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 06.12.2022 17:14 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.4.2008
Příspěvky: 271
veka1 píše:
- originální funkční Kanagom.

Pozn. mám ho málo, tak jej používam pouze na sešívání poškozených papírových potahů např, těď zrovna na Vosách.
Jelikož stárne , tak jej před použitím musím vždy patřičně rozředit a pak můžu "sešívat". :wink:


Nechci zakládat nové téma tak navážu na starý příspěvek. Jaké lepidlo prosím používáte na sešívání papírových potahů dnes. Nebo to šijete napínacím lakem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 51 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz