Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dremel vs. Proxxon
PříspěvekNapsal: pát 13.12.2019 20:41 
Mazák
Mazák

Obrázky: 0
Díky za info, IPA jsem také zkusil, denaturák,metyl, atd. furt lepí

Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 03.04.2021 21:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Dobrý večer.
Měl bych dotaz ohledně regulace u Proxxon FBS 240. Je odhadem 10 let stará, ale skoro nepoužívaná. Regulace se mi dnes rozbila, takže jí zítra vyřadím, stejně jí nikdy nepoužil.
Používal jsem k ní slaboučký 12V adaptér s trafem uvnitř. Dnes jsem se rozhodl, že to přepájím na konektor ke spínanému zdroji. Něco jako napájení k ntb. Mám dva. Jeden od Hořejšího 5A 12V a druhý z Ali. z číny 8A 12 V. Oba tyto zdroje pouižívám s nabíječi CellPro 10 a isdt a neměl jsem problém.
Na prohození plus a mínus jsem si dal pozor. Po připojení k tomu čínskému to točí na max otáčky a regulovat nejde. Po připojení k tomu od p. Hořejšího to spíná a vypíná v intervalu odhadem jedné vteřiny a regulace taky nic nedělá.
Regulace se rozbila po připojení k tomu čínskému. Ale alespoň vytrvale točí. U druhého zdroje se roztáčí a zastavuje.

Tušíte prosím co může z těch lehoučkých 5ti a 8mi ampérových krabiček lézt za napětí, že se to tak chová? Já mám jen voltmetr a víc změřit neumím.

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 10:49 
Nováček serveru
Nováček serveru

Ahoj.
Neviem ako u tvojej, ale regulácia u niektorých Proxxon potrebuje ako vstup usmernené napájanie, nie stabilizované. Preto to ide na trafo s diódami a na spínaný zdroj nie.

edit: Opravené - , usmernené, ale nestabilizované

PříspěvekNapsal: stř 07.04.2021 11:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Regulaci jsem již vyřadil. Nikdy jí nepoužil. Takže jde napájení napřímo k motoru. Proxxon vyřešen.
Jen mě trošku vystrašilo co leze z toho jednoho zdroje. Voltmetrm naměří na obou lehce přes 12V. Jenže u toho jednoho se prostě motor roztáčí a vypíná ve vteřinovém intervalu (regulace vyhozena).
Ještě si vzpomínám, jak jsem jsem připojil český manuální nabíječ tema scd 300 na tátův usměrněný zdroj a z nabíječe se zakouřilo. Tenkrát mi to ve Strašnicích výrobce ješě opravil.
A tento zdroj viz. níže jsem používal pro CellPro10 a isdt a naštěstí zatím nic neodešlo, takže jim to si neva? Jen z toho nemám dobrý pocit, tak ten jeden asi zahodím.

tento "zlobí"
https://horejsi.cz/Pages/DetailProdukt. ... cislo=0988

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 124 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9