Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2023 11:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Dobrý den, máte někdo alespoň trochu spolehlivou předpověď počasí? Jde mi hlavně o vítr, co mám zkušenosti, tak obvykle předpověď, i na několik hodin, má přesnost, jako by ji dělala opice...


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2023 16:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Na aktuální den Flymet, tam vidíš i plánované akce boha termosky
dlouhodobá 2.-4.den Windguru
...a jestli chceš opravdu přesně vědět jak bude, tak irno.cz , protože "počasí" v televizi je akorát ...no slušně, na nic...sádlouho povídají jak bylo (to přece dobře vím), pak předvádí fotky a nakonec řeknou akorát nějakej "průměr" nebo jak bude ve velkým městě a v jižní a severní asii, tam dycky rozdíly jsou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2023 17:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Bildy píše:
Na aktuální den Flymet, tam vidíš i plánované akce boha termosky
dlouhodobá 2.-4.den Windguru
...a jestli chceš opravdu přesně vědět jak bude, tak irno.cz , protože "počasí" v televizi je akorát ...no slušně, na nic...sádlouho povídají jak bylo (to přece dobře vím), pak předvádí fotky a nakonec řeknou akorát nějakej "průměr" nebo jak bude ve velkým městě a v jižní a severní asii, tam dycky rozdíly jsou

myslim ze si myslel "yrno.cz"

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2023 18:51 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
https://www.yr.no/en/forecast/daily-tab ... aha/Prague
ta Praha je tam jen jako příklad, samozřejmě tam mám místa svá...

hrábě píše:
... obvykle předpověď, i na několik hodin, má přesnost, jako by ji dělala opice...

Ale to lepší nebude, ani v dohledné budoucnosti... :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 22.04.2023 19:32 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 11.8.2016
Příspěvky: 38
Bydliště: Brodek u Přerova + Havířov
Používám toto
https://www.foreca.cz/Czech-Republic/Ol ... C5%99erova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2023 13:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
hrábě píše:
Dobrý den, máte někdo alespoň trochu spolehlivou předpověď počasí? Jde mi hlavně o vítr, co mám zkušenosti, tak obvykle předpověď, i na několik hodin, má přesnost, jako by ji dělala opice...

Já si oblíbil tohle. Ale (vítr) ? svahy nelétám. Jde tam detailně nastavit co chci vidět. A i krátké výhledy 12 až 24 hodin mi (zatím) vycházely. Je jasný, že se občas celá Země zblázní. Je to tím, že dlouhou dobu se zpracovávaly modelové varianty předpovědí. Jenže poslední léta jsou mnohem víc o extrémech (taky o rychlém vývoji proměn), než tomu bylo dřív. A nové (použitelné a spolehlivé) předpovědi zahrnující i vliv extrémů, doposud nejsou dostatečně propracovány.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2023 18:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Miro_V píše:
myslim ze si myslel "yrno.cz"


Ano, už se mi pletou písmenka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2023 18:47 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 20.5.2021
Příspěvky: 149
Bydliště: Brno
Mně zase vyhovuje tohle: https://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/ov/aladin/results/public/meteogramy/mhtml/m.html#Brno%20(okr.%20Brno-m%C4%9Bsto).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2023 20:14 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.2.2021
Příspěvky: 12
Pozri sa na www.windy.com

Predpoveď vetra je celkom presná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 23.04.2023 22:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12832
Bydliště: praha 5
strašecí a rakovník není až tak daleko od raný, tak pokud by tě zajímal aktuální vítr, dá se kouknout na PG sondu
http://www.rana-paragliding.cz/sonda/
chce si to ale porovnat třeba podle windy, wentusky, jestli jde momentální vítr přez větší část uzemí ve stejném směru. jinak dost možná bys někde poblíž lokality, která tě zajímá dohledal nějakého amatéra se sondou jako je třeba právě na rané ,kdysi jsem měl odkaz na jednu takovou soukromou veřejně přístupnou meteostanici poblíž svahu, kam jsem jezdíval létat--odkaz mi poradil kolega modelář, jestli existuje ale nějaký dohledatelný seznam takových stanic to netuším.

Předpověd bude vždy jen předpověd a zvlášt předpověd deště do nějakých 0,X to je jen o tom, že pujdou přez určitou část uzemí mraky z kterých bude někde nejspíš i pršet, aktuálně si to chce porovnat s bouřkovým radarem kde je vidět kde prší a kam to míří. ale opět to není na jistotu, klidně se to muže rozpadnout, nebo naopak seskupit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 6:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 26.12.2020
Příspěvky: 214
Bydliště: Lány, N. Strašecí, Ruda u Rak., Praha ČR
Dobrý den, děkuji mnohokrát za odpověďi, vyzkouším, co půjde nejlépe


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 10:35 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7461
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@jyrry (hrábě) např. profi ČHMÚ Lány /-/ Meteostanice - web (Amatérské meteorologické stanice - na webu) Jinak prohrabat kupu web adres (případně klíčová slova Google dotazu doplnit o místopisný název něčeho nějaké lokality, která je poblíž) https://www.google.cz/search?q=amat%C3% ... s-wiz-serp Bohužel se to často mění. Já měl oblíbenou poblíž bydliště. Odkaz existuje, data se neukazují. Provozovatel se přestěhoval, zrušil její provoz (ceny energií - inflace vůbec) a nebo odešel tam nahoru. A nemá pokračovatele.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 10:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
guchar píše:
@jyrry (hrábě) např. profi ČHMÚ Lány /-/ Meteostanice - web (Amatérské meteorologické stanice - na webu) Jinak prohrabat kupu web adres (případně klíčová slova Google dotazu doplnit o místopisný název něčeho nějaké lokality, která je poblíž) https://www.google.cz/search?q=amat%C3% ... s-wiz-serp Bohužel se to často mění. Já měl oblíbenou poblíž bydliště. Odkaz existuje, data se neukazují. Provozovatel se přestěhoval, zrušil její provoz (ceny energií - inflace vůbec) a nebo odešel tam nahoru. A nemá pokračovatele.


Ono jde dost o to, kde se stanice nachází. Já občas kouknu (když jdu na kolo) na stanici v první vísce za městem, která je ale v západní zástavbě a "používám" jen teplotu, protože směr větru a síla je zavádějící. Ne každý amatérský meteorolog má dobré místo na měření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 10:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
hrábě píše:
Dobrý den, děkuji mnohokrát za odpověďi, vyzkouším, co půjde nejlépe


Možná si kup třeba tu opici, kterou jsi ale použil chybně jako negativum. Zvířata mají instinkt na počasí zakódovaný. Horší je to s lidma. Podle poznatků vědy nepocházíme odsud, jsme tu krátce a proto nám ta "vnitřní předpověď" chybí. Možná to časem s evolucí přijde, ale do té doby budeme vymýšlet elekronické předpovědní nesmysly...víc prostě neumíme. Kdejakej obyčejnej malej klofan nás v tom hravě trumfne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 11:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Problem je v tom ze zvierata to poznaju len pomerne kratku dobu (snad len hodinu-dve max.) pred zmenou pocasia a to je pre nas malo a velmi pochybujem ze ich "radar" predpoveda smer a silu vetra :) Snad len bude burka - nebude , a podobne neurcite "predpovede".

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz