Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 12:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Miro_V píše:
Problem je v tom ze zvierata to poznaju len pomerne kratku dobu (snad len hodinu-dve max.) pred zmenou pocasia a to je pre nas malo a velmi pochybujem ze ich "radar" predpoveda smer a silu vetra :) Snad len bude burka - nebude , a podobne neurcite "predpovede".


no, a kolik potřebuješ času k přesunu na letovou plochu ?.....a na vítr ti stačí nasliněnej prst...a kdo si nechce slinit prst, kupí si v "německých potravinách" anemometr. Nyní v akci


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 12:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7453
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Bildy píše:
Ono jde dost o to, kde se stanice nachází. Já občas kouknu (když jdu na kolo) na stanici v první vísce za městem, která je ale v západní zástavbě a "používám" jen teplotu, protože směr větru a síla je zavádějící. Ne každý amatérský meteorolog má dobré místo na měření.
Ta moje (dnes nepracující) byla na vršku. Část čidel jako sběrnou nádobu na srážky a teplota v 1 m měla v bílé budce s lamelami. Budka stála uprostřed rozsáhlého trávníku. A některá čidla zase byla v "krabici" na tyči (pro TV antény) cca 75 cm nad hřebenem střechy. Korouhev a měření rychlosti mimo krabici na výložníku. Měl tam i kamery s výhledem do čtyř směrů. Takže mlha, přítomnost sněhové pokrývky, okamžitý déšť šly sledovat i vizuálně.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Bildy píše:

no, a kolik potřebuješ času k přesunu na letovou plochu ?.....a na vítr ti stačí nasliněnej prst...a kdo si nechce slinit prst, kupí si v "německých potravinách" anemometr. Nyní v akci

No , volny cas si musim planovat viac nez na hodinu dopredu. A okrem toho mam letovu plochu inde nez kde byvam ci pracujem , tak mi rosnicka nepomoze :)

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
Miro_V píše:
No , volny cas si musim planovat viac nez na hodinu dopredu. A okrem toho mam letovu plochu inde nez kde byvam ci pracujem , tak mi rosnicka nepomoze :)


...ale zvířata to ví mnohem víc nežli hodinu před.
A ty věříš ofiko meteopředpovědím ? Můj známý (met.-profi) pár let zpět řekl, že úspěšnost předpovědi na druhý den se pohybuje v 50-95%, na třetí den do 30-50%....předpovídat na týden dopředu je ve většině případů "věštění z koule". Jsou prý stavy, kdy to jde odhadnout dobře, ale pak může přijít série mírně i více průserových předpovědí.
U modelařiny bych z toho nedělal vědu...do auta to naházíš za chvilku.
Když jsem lítal rogalo, tak to bylo složitější....ale i akčně (po ranním rozhodnutí) se dalo na start včas přesunout. Když je práce, kterou můžeš přesunout na jindy, není nic problém....brzda může být jen v hlavě, která občas hledá výmluvy, proč něco nejde


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 14:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 24.2.2013
Příspěvky: 305
Nevím jak letos, ale vloni jsem na to čuměl jak puk ...... hele za tejden ve středu bude mezi tolika tolika větrno a jinak skoro bezvětří na rybníce ........ musíme stihnout doject a sestavit plachteničku, aby jsme jí mohli konečně projet .....předpovědělo to naprosto přesně ... plachty při sestavování třepotaly oschlé větve padaly ze stromů .... jamile udeřila 5tá hodina .. jak předpověděla tahle stránka, vítr prakticky ustal ... taktak se doplachtilo na pohodu ke břehu ... sledoval jsem to delší čas a vždy jim to vyšlo na ten samej rybník přesně ... kdyby fungovaly pořádně webky, tak by se dalo kontrolovat po celý republice a ve světě jestli jim to sedí všude ....

https://www.windfinder.com možná to není předpověď ale rovnou nastavení řízení počasí :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 22:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 19.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. .pro Bildy . .
Asi tak nějak a souhlas se všemi tvými řádky... Mám tu v "bedně", tedy v PC asi tři aplikace. A jak mi před několika léty řekl kolega modelář, kterého ono věštění toho jak bude živilo. A dnes "přiživuje". :D a jako létající senior tam jede výpomocně přes čas popracovat ... Je u zdroje...
Ona i ta VENTUSKY má v sobě dalších několik modelů na počasí ...
A kolega říká - zhlédni pár modelů počasí a rozhodni se ...
A ano je tu faktor pohodlí... Je rozdíl, když se transportuje éro do kufru ve městě, nebo z RD, či na vesnici... Patra nehodlám řešit.... :D
Takže jak tu někdo napsal, den dopředu beru. Tedy pokud se svatej Petr nesplet. Nebo kterej to tam nahoře dnes řídí . . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 24.04.2023 23:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Leon píše:
.
Takže jak tu někdo napsal, den dopředu beru. Tedy pokud se svatej Petr nesplet. Nebo kterej to tam nahoře dnes řídí . . .
L


Pokud plánuješ dlouhodoběji dopředu--týden a víc a předpověd na ten konkrétní den se nemění většinou to vyjde. Samozřejmě s režimem od pondělí do pátku v práci a hezky musí vyjít na sobotu a neděli se muže zdát, že je pořád hnusně.

Mě docela vyhovuje windguru, tam si procvakám na víkendy nějaký lokality kam zvažuji na víkend jet. Pro mě přehledně tam vidim předpověď deště , teploty—- jestli bude v noci zima a přez den teplo bo bez toho termika asi moc fungovat nebude a potom směr a síla větru.

Pak když si ujasním kde by to mohlo být asi nejlepší otevřu si na mobilu ventusky—- kdysi mi to poradil guchar a opravdu vcelku spokojenost, hlavne kuli dešti. Dá se s tim jednoduše šoupat po hodinách a dnech tak si podle toho umim lip vybavit co se kde bude pravděpodobně dít a vybrat nakonec lokalitu kde je největší šance že bych se do přijatelného počasí mohl trefit.
Příloha:
DE87610B-5329-4B73-97C5-0ECB5143C755.png
DE87610B-5329-4B73-97C5-0ECB5143C755.png
[ 365.25 KiB | Zobrazeno 1456 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2023 0:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Ted už od víkendu sleduji předpověd na příští víkend a zatím se stále zdá že pokud v pátek v podvečer dorazíme do lužce nad vltavou a s deštníkem přeběhneme do hospody tak by jsme se z ní měli vracet už po dešti za kterým už se nic zásadního z čeho by mělo trvaleji pršet netáhne.
Samozřejmě rozhodne až pátek---nejde o život, ale pořád lepší nepřesná dlouhodobější předpověd než vubec žádná a na ten déšt mi ventusky opravdu vyhovuje jak se s tím dá v klidu šoupat jako videem a v klídku si ujasnit --roztáhnout, zmenšit , posunout dopředu, vrátit se.
Příloha:
28B208C7-839D-4377-A5B6-ED6D766567EE.png
28B208C7-839D-4377-A5B6-ED6D766567EE.png
[ 265.4 KiB | Zobrazeno 1450 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2023 0:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
pepin píše:
Ted už od víkendu sleduji předpověd na příští víkend a zatím se stále zdá že pokud v pátek v podvečer dorazíme do lužce nad vltavou a s deštníkem přeběhneme do hospody tak by jsme se z ní měli vracet už po dešti za kterým už se nic zásadního z čeho by mělo trvaleji pršet netáhne.
Samozřejmě rozhodne až pátek---nejde o život, ale pořád lepší nepřesná dlouhodobější předpověd než vubec žádná a na ten déšt mi ventusky opravdu vyhovuje jak se s tím dá v klidu šoupat jako videem a v klídku si ujasnit --roztáhnout, zmenšit , posunout dopředu, vrátit se.
Příloha:
28B208C7-839D-4377-A5B6-ED6D766567EE.png


tak se mi, prosím, koukni, jak bude podle tebe v sobotu v 10-13 v Konstantinkách a v neděli 10-13 Kájov (Boletice). Zajímá mě hlavně teplota a déšť. Obě lokality jsou dost labilní na počasí. Na windguru nějaký nástřel vidím, ale rád porovnám s další oblíbenou předpovědí někoho jiného


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: úte 25.04.2023 1:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Bildy píše:

tak se mi, prosím, koukni, jak bude podle tebe v sobotu v 10-13 v Konstantinkách a v neděli 10-13 Kájov (Boletice). Zajímá mě hlavně teplota a déšť. Obě lokality jsou dost labilní na počasí. Na windguru nějaký nástřel vidím, ale rád porovnám s další oblíbenou předpovědí někoho jiného

Od Prahy dolu tam v sobotu možná pršet ještě bude. Jestli nezapomenu kouknu na to ještě ve čtvrtek. S připadnejma přehánkama ale počítám i já nahoře na mácháči, kam by jsme se měli v sobotu přesunout, teda pokud se to stihne přehnat opravdu nejpozději v pátek jak je zatim podle předpovědi.
Příloha:
D5B67421-5BF6-4E8A-98A3-5290CB925B0C.png
D5B67421-5BF6-4E8A-98A3-5290CB925B0C.png
[ 242.07 KiB | Zobrazeno 1430 krát ]


Dole je toho na pátek ještě hodně a klidně se to muže posunout až do soboty.
Příloha:
ABD35606-D67B-4100-B819-BD1A79273F0E.png
ABD35606-D67B-4100-B819-BD1A79273F0E.png
[ 372.68 KiB | Zobrazeno 1427 krát ]



já koukám na ventusky přez mobil, ale jde to i přez pc
https://www.ventusky.com/?p=50.1;14.4;5 ... 30429/0300

tříhodinová předpověd dovolí koukat víc dní dopředu než hodinová a mobilní aplikace ventusky mi sedí rozhodně líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: stř 26.04.2023 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Tak to vypadá, že se ten páteční déšt posouvá i do soboty, někde tam nejspíš nějaká díra bude, tak se uvidí, možná v sobotu ke Kadani k Nechranicím a večer se přesunu na Mácháč, neděle a pondělí bude v poho, ale ta sobota bude pořád ještě někde blbá.Spodek pod Prahou se naopak zdá trochu lepší, čím dál tím víc se to stáčí od Varu k liberci.V každém případě šance v sobotu zmoknout v nějaký přehánce je docela veliká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2023 23:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Tak to vcelku s tou předpovědí vyšlo.
Příloha:
464AC65F-0327-4319-864A-39D02DCD0ED2.jpeg
464AC65F-0327-4319-864A-39D02DCD0ED2.jpeg
[ 124.52 KiB | Zobrazeno 1242 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2023 22:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 28.9.2019
Příspěvky: 494
Bydliště: malý město nebo že by větší víska ?
jo, vyšlo podle přání, jak Konstantinky včera, tak Boletice dnes (ještě lépe). Konstantinky sice "hrozily", ale srážky spadly až o 30km dále. V Kájově sice byla v 11 kosa, ale přesně v 11.15 vylezlo slunce.
...a tak potřebuju znovu takovou epesní předpověď na sobotu v Sezemicích a v neděli Dolní Lukavice nebo možná znovu Sezemice. Teplota ideálně 13-17 a suchá silnice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: ned 30.04.2023 23:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Na příští pátek je to zatim docela blbý, tak se uvidí jestli se to stihne přehnat do soboty do rána. Minimálně zitra by to si myslim mohlo byt super termicky na větroně.
Příloha:
6DC1EA02-A507-4B4F-9C5C-B1A43870A903.png
6DC1EA02-A507-4B4F-9C5C-B1A43870A903.png
[ 359.67 KiB | Zobrazeno 1019 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Předpověď počasí
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2023 22:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2008
Příspěvky: 12819
Bydliště: praha 5
Bildy píše:
...a tak potřebuju znovu takovou epesní předpověď na sobotu v Sezemicích a v neděli Dolní Lukavice nebo možná znovu Sezemice. Teplota ideálně 13-17 a suchá silnice


Ani se nebudu koukat kde jsou Sezemice nebo Dolní Lukavice , tady ty sračky jim na sobotu tutově vyjdou :D
https://www.ventusky.com/?p=48.3;7.3;5& ... 30505/1800, bylo by fajn, kdyby nechcalo v pátek, chceme jet do jizerek kam jezdíme na běžky ty trasy probrouzdat na koloběžkách a trochu víc si ujasnit kam už by na nás chcíplotiny bylo opravdu za hranou se vydat v zimě na běžkách jen za svoje, ideálně ale aby vyšlo bezdeštovo na pátek se zabydlet, deštivou sobotu dáme v poho v autě u telky, ale jen od neděle do pondělí se mi tam jet nechce, chci si sem vzít i nějakou poletuchu--asi zatím jen culárise, pokud by se zadařilo tak by to mohlo být na svahu paseky nad jizerou kde chci parkovat s větroněm docela fajn.
Tento víkend od soboty naprosto super a zvlášt po dnešní mnou vybrané závěrečné trase se těm mojim čubinám vubec nechtělo domu :lol:
Příloha:
6E2D17FC-9591-4209-80C2-0A923050C0A9.jpeg
6E2D17FC-9591-4209-80C2-0A923050C0A9.jpeg
[ 231.14 KiB | Zobrazeno 909 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz