Switch to full style
Název tohoto fóra mluví sám za sebe.. prosím ale žádný warez. Cokoliv okolo pirátského software, cracků, hacků atd bude ihned mazáno.
Odeslat odpověď

Obrys u DXF

pát 23.09.2022 8:53

Ahoj, asi to nesouvisí přímo s modelařením ale kreslením třeba plánů rozhodně. Mám takový dotaz, pokud mám dějaký plný blok v DXF (čtverec, obdélník nebo cokoliv co je plné) existuje nějaký daný postup jak toto převést pouze na vnější obrys? Třeba pokud se následně třeba řeže laserem tak aby laser zbytečně nejezdil a nepálil vnitřek, když stačí to jen objet dokola a vypadne okénko. Je můj dotaz dostatečně jasný? Nejsem vyučen jako strojník či konstruktér tak je možná tento dotaz pro někoho kdo to zná uplně na hlavu, jak se někdo může ptát na takovou banalitu, ale já si s tím nevím rady. :roll:

Re: Obrys u DXF

pát 23.09.2022 9:45

Není to kravina, ta moje otázka? Nezáleží ono náhodou na tom jak k tomu přistupuje onen CAM software, který z toho vektoru udělá Gcode?

Re: Obrys u DXF

pát 23.09.2022 10:34

Smažte to :lol:

Re: Obrys u DXF

pát 23.09.2022 10:54

Šrafy? :? (-:

Re: Obrys u DXF

pát 23.09.2022 11:27

Ne šrafy ne. Prostě jsem se zasekl na takové hovadině jako je převod Gerber dat do DXF. Můj milý zaměstavatel totiž usnesl, že chce vyrábět sítotiskové šablony sám svépomocí na humpoláckém CNC laseru který k tomu vůbec není vhodný. Svoje gerber data pak posíláme do číny na výrobu plošných spojů a z těch co nám číňan pošle na kontrolu, pak zpětně rekontruujeme ono DXF na vypálení té šablony na sítotisk (neb gerber neumíme), protože ten číňan nám to pak i panelizuje. No vymysleli byste to dementněji?
Už jsem zkusil několik CAM programů a buď jsou drahé jako prase (nájem) a nebo mi tam potřebná funkce chybí.
Došel jsem k jednomu postupu jak to dělat: rozbalit čínský ZIP s daty na kontrolu z něho vyzobnout soubor s obrysem panelizace GKO a sítotisku GTP ty pak otevřít v cracklém VisualCAMU z něho pak exportovat DXF a protože tam mám prostě plné plošky (pady) tak toto exportlé DXF importovat v devCADU od Durantiho tam uložit jako ten DC1 a pak v konvertoru ODA který devCAD využívá opět převést na DXF kde už jsou pady prázdné, jen kontury, tak jak to potřebuji. Že byste se z toho střelili? To já už se střílím asi rok a brzo asi skončím v blázinci :x

A vůbec, nepřipadá vám divné používat nelegální software v podniku který má několik set zaměstanců, bohužel vítejte ve světě podnikání po česku. Nemá onen zaměstnavatel štěstí, že jsem rozumný a nebudu ho tu jmenovat aby neměl ostudu :lol:

Re: Obrys u DXF

pát 23.09.2022 17:36

DXF súbor importneš do Corel Draw a tam máš dva parametre objektu - výplň a kontúru , nastavíš si kontúru na šírku ako potrebuješ a hotovo, poprípade zrušíš výplň . Ak chceš laserovať, keby si mal len výplň tak by laser gravíroval, ak chceš rezať musí byť kontúra menšia ako 0,01mm všetko nad berie ako gravírovanie aj keď je to kontúra.
Ale pekne to preháňaš programami. :lol:
Do môjho laseru posielam priamo do stroja z Corelu.

Re: Obrys u DXF

pát 07.10.2022 12:24

To co bude laserový plotr dělat s objektem z DXF se většinou nastavuje v obslužném programu toho laserového plotru. Podle barev obrysu si vytvoříš vrstvy a pro každou vrstvu pak můžeš zvolit, zda se budou objíždět obrysy objektu (teda často se ta volba nazývá "CUT") anebo se ty uzavřené křivkové objekty budou šrafovat výplní (to se nazývá "ENGRAVE"), kde se dá pak nastavit i hustota toho šrafování.

Re: Obrys u DXF

pát 07.10.2022 12:27

ORLA píše:...
Do môjho laseru posielam priamo do stroja z Corelu.

To ja zas volím cestu, že z Corelu exportujem grafiku do súboru DXF a ten potom importujem do laserovacieho programu tak, ako som to opísal vyššie. Dalo by sa aj priamo z Corelu, cez ovládač k plotru, ale takto som si zvykol a pripadá mi to lepšie. Je to také jednoznačnejšie.
Odeslat odpověď