Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2020 18:30 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Zdravím,

rád bych připojil starší vysílač Hitec Eclipse 7 QPCM k PC, ale nevím jakým přesně kabelem. V návodu jsem dohledal, že by to mělo jít přes kabel učitel/žák.
Našel jsem tyto kabely: https://www.pelikandaniel.com/?sec=product&id=31727 nebo https://www.kostkamodelcentrum.cz/obchod.aspx?polozka=3716

Jako simulátor jsem si stáhl free verzi od Multiplexu. Bude mi to tam chodit?

Jsem defacto úplný začátečník, i když můj táta modlaří (spíše modelařil a vysílač Eclipse pomalu ani nevyužil). Primárně si chci osahat vysílačku než dostanu svěřený nějaký nějaký model do ruky. Kdysi dávno (asi 10 a více let) jsem dostal půjčené ve vzduchu jen nějakého větroně (výškovka + směrovka) a nebo samokřídlo se kterým to už nebylo až tak růžové a několikrát to spadlo.

Předem moc děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2020 19:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Stručně:
sada za 760 Kč se mi zdá zbytečně moc, ale jestli cena nevadí, je pak hned vše připraveno k činnosti.
kabel s redukcemi taky není žádná láce, ale relativně OK. K provozu se simulátorem od Multiplexu bude potřeba ještě převodník PPM-USB (softwarový nebo hardwarový)
nebo si koupit dva konektory a kus drátu a "zbastlit" si tohle všechno za max 50 Kč"

Podrobněji
Předpokládám, že z toho konektoru vzadu leze PPM. Sim o Mlultiplexu chce být ovládán std joystickem. Takže buď vzít sadu za 760 Kč a hned lítat (předpokládám, že to usb se bude proti PC tvářit jako standardní joystick). Nebo vzít tu druhou sadu a pořídit PPM-USB převodník. A to buď hardwarový, (třeba tento - otázka, jestli už u něj nejsou správné kabely) nebo softwarový - funkční a šikovný je pro Win svět třeba SmartProtoPlus.
Při použití SmartProtoPlus (SPP), stačí výstup z vysílačky zastrčit do mikrofonního vstupu PC, nastavit SPP a v zařízeních se objeví správné zařízení použitelné v simulátoru Multiplexu. Osobně vyzkoušeno. :)

Shrnuto: nejmíň práce a nejvíc peněz je sada s USB, v opačném poměru jsou to dva konektory, drát a SPP.

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 03.03.2020 19:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.1.2008
Příspěvky: 321
Bydliště: Městec Králové
Obrázky: 0
Kdyby jsi měl zájem, mám doma starší kabel přesně k tomuto, a rád ho přenechám. Problém může být v to, že se připojoval do sériového portu. Kdysi ho někdo vyráběl a fungoval špičkově, ale já ho už nemám do čeho připojit (všechny vysílače s tímto konektorem jsem už prodal). Foto klidně pošlu mailem.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: čtv 05.03.2020 19:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Díky za odpovědi
pořídím si tedy ten obyčejný kabel a k tomu softwarový převodník...snad to pak využiji i na vícero druhů simulátorů.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2020 11:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Cirou nahodou neexistuje nekde schema kabelu, kdyz bych jsem si jej chtel vyrobit sam?
Dekuji


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 06.03.2020 13:03 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Pokud půjde PPM signál jen do mikrofonu. Tak jen dráty propojit země a PPM signál přivést na vstup mikrofonu - tj ten koneček u mono, (asi) levý nebo oba pokud je mikrofonní vstup stereo. 5V mikrofonní vstup snese.

Pokud by se propojovaly dvě vysílačky, tak trochu pozor, jestli trenérská vysílačka snese napětí, které produkuje žákovská vysílačka. Pokud žákovská vysílačka "produkuje" signál 5V a trenérská chce 3,3V, pak je dobré přidat aspoň odpor, lépe pak dělič nebo nejlépe odpor a zenerku (3,3V).

https://static.rcgroups.net/forums/atta ... ctions.jpg
dlaší schémata jsou ještě výš https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... nsfer-A9A9

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: ned 08.03.2020 22:10 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak jsem kabel nakonec vyrobil a vysílačku připojil k SPP, ale nějak nevím jak dál to nastavit. V simulátoru to zkalibrovat nejde. Např.: při pohybu výškovky se mi tam hýbají 2 kanály zároveň a každý jináč. Plyn třebas jde i simulátoru, ale je funční jen cca od 50% do 100%...zatím projíždím internet a hledám co se dá.
Vysílačka se tam připojila v PPM jako Walkera.
Možná mám už opravdu hodně starou vysílačku.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pon 09.03.2020 11:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Na záložkce transmitter by se mělo dát nastavit, co do mikrofonu leze, a je hned vidět, které kanály fungují a vedle (joystick), jak signály uvidí simulátory.
Případně v záložce "input" poklikat možnosti, která varianta bude ta správná...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 10.03.2020 10:53 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 3.3.2020
Příspěvky: 202
Bydliště: Nové Strašecí, Rakovník, Kladno
Obrázky: 1
Tak uz jsem to rozhejbal...sice to neni dokonale, ale na nacvik by to melo stacit. Chci si zazit vysilac a pohyby letadla.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz