Switch to full style
Název tohoto fóra mluví sám za sebe.. prosím ale žádný warez. Cokoliv okolo pirátského software, cracků, hacků atd bude ihned mazáno.
Odeslat odpověď

Orange FrSky Wireless USB dongle

sob 04.02.2017 15:18

Ahoj,
nemáte už někdo tento kousek z Hobbykingu? https://hobbyking.com/en_us/frsky-proto ... atior.html
Já jsem si jej koupil s tím, že nebudu muset šaškovat s kabelem a budu mít krásnou volnost při "simulovaném létání".
Stačí vybalit, stisknout tlačítko z boku a připojit do USB. PC by si jej měl sám najít a naistalovat. Potom v Taranisu nastavit režim D8 a rozsah kanálů 1-6 a potom aktivovat Bind. Ledka na donglu by se měla trvale rozsvítit. Potom jej vytáhnout z USB a opět připojit, tentokrát již bez stisknutého tlačítka, na taranisu vypnout bindování a může se létat.
Toliko k teorii. Udělal jsem to přesně takhle, ale mám problém - cca 5x za minutu se dongle zblázní, ledka na něm začne náhodně blikat a na cca 2s hodnoty jednotlivých kanálů létají sem a tam a potom se opět uklidní a začne přijímat signál z rádia. Bloumal jsem na internetu a tomuhle by mělo předcházet právě to nastavení D8 CH1-6 v Taranisu, jenže se evidentně nestalo...
Kdyby náhodou někdo věděl co s tím, budu rád za každou radu.

T.

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

pon 06.02.2017 21:16

Vidím nikdo nic. Zkusil bych nechat 8 kanálů. V záložce Reviews je psáno, že je to 8ch a ne 6ch.

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

pon 06.02.2017 22:28

Na zahraničních diskuzích jsem našel, že pomohlo přebindovat na větší vzdálenosti.
Možná by pomohla i větší vzdálenost od vysílače, případně přijímač nějak odstínit (hadr, schovat za PC na kabliku atd.- je možné, že se přesytí příliš silným signálem).

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

úte 07.02.2017 18:02

Díky za odpovědi. Dnes jsem to zkusil ještě jednou podle Vašich rad a zde jsou mé poznatky:
nastavení 6/8 kanálů má na funkci naprosto nulový vliv - funguje oboje.
Při bindování jsem rádio měl co nejdále to v rámci hotelového pokoje šlo (cca 6m), dongle jsem schválně dal do USB portu na zadní straně NTB aby měl co nejhorší signál a asi na třetí pokud jsem úspěšně spároval.
Teď - pokud sedím na posteli cca 3m daleko od NTB tak to jede perfektně. Ale jakmile se jenom o trošku přiblížím tak konec a jsem zpět na prvně popisovaném stavu. Takže problém asi opravdu bude v nějakém "zahlcení" donglu...

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

úte 07.02.2017 18:09

Nejde na taranisu nejak snizit vysilaci vykon? Skus litat pri aktivovanem range testu :D .

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

úte 07.02.2017 18:37

Zkus obalit dongle alobalem od čokolády, tím ostíníš anténku. Je to sice prasárna, ale což.
Pokud to pomuže, tak si ho objednám taky :D

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

úte 07.02.2017 19:51

Tak tohle mě napadlo taky :)
Bohužel obal od čokolády zrovna po ruce nemám a kupovat kvůli tomu čokoládu se mi nechce, tak jsem vyzkoušel hliníkové víčko od jogurtu (OT: Francouzi mají brutálně dobrý jogurty). Chvíli jsem s tím tady laboroval a nakonec jsem asi docela uspěl. Obvod donglu jsem obalil jednou vrstvou a čelo jsem nechal volné. S tímhle "upgradem" jsem dělal pokus v rozmezí cca 6m - 0,5m a ani jednou jsem nezaznamenal výpadek. 8)
Takže já jsem spokojen... :mrgreen:

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

úte 14.02.2017 16:53

Objednána FRSKY varianta 7.2.2017 z EU s obyčejnou dopravou 1.25 USD, došlo 14.2.2017 v bublinkové obálce, celníci nezareagovali. Spárováno na první pokus s T9x a Frsky modulem, Win10 si to našly samy a chodí to zcela bez problému. Ani se mi tomu nechce věřit, to nemá chybu :o

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

pát 17.03.2017 14:20

mne sa na Horuse neda navolit D8 mode a neviem to sparovat.

Re: Orange FrSky Wireless USB dongle

pát 17.03.2017 23:07

takze treba mat neoznacene EU pri flashovani opentx a malo by to ist parovat v rezimu D8
Odeslat odpověď