Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: android extreme free soaring
PříspěvekNapsal: čtv 28.01.2016 19:56 
Mazák
Mazák

jen taková blbinka, ale polední pauza mi je v práci krátká :lol:

Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

brzdící štíty--posuvník v levo jdou někdy blbě zasunout, bacha na to, pravý posuvník--trim jsem zatím nepochopil k čemu slouží ani v placené aplikaci, pro rozhlížení určitě zapnout autopilota.

https://play.google.com/store/apps/deta ... ng3d&hl=cs

Předmět příspěvku: Re: android extreme free soaring
PříspěvekNapsal: pát 29.01.2016 23:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Super! Už se potloukám skoro v 18 000 stopách nad Austrálií. :-D :-D :-D
Jako bývalý plachtař jsem si vzpomněl na ty krásné časy. Myslel jsem, ze mně to nebude bavit, ale opak je pravdou. :-) Čím se liší placená a neplacená verze?

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 1:34 
Mazák
Mazák

mirak píše:
Čím se liší placená a neplacená verze?

za těch cca 90 kč se dostaneš i na další větroně , jiné lokality a výkonnější větroně--naprosto mě učarovala Havai, kde se dá svahovat a počkat až přijde stoupák na přelet, já jsem naprosto pohlcen, s reálným modelem větroně odlétám 20 minut a sedám, páč mě to už neba, na tom mobilu pokud nevyhniju, nemám problém s ním kroutit jak debil hodinu .

na jaře do toho zkusím navrtat lidi na Raný a mohli by se létat soutěže---co jsem si všimnul, okolo cca--17-- 18h tam byli nějaký lidi on line a asi létali soutěž---po přihlášení---zaplacení těch cca 90kč jde letět soutěžně i solo--trasa je vytyčená, asi 40km, mě klekla wifi asi 3km před cílem , málem mě šlehlo :lol:

pokud se ti to líbí, těch 90 kč za to rozhodně stojí.

v zaplacené verzi přibyde u dalších modelu zatažení podvozku a trim v pravo už mi taky funguje--klasické trimování jak na modelářském vysílači---pro točení stoupáku---mám pocit, že to je myšlené tak, že ten červený válec je stoupák-to je jasný-když vletíš do něj, musíš letět jeho obvod--když točím třeba do leva, v dolnim levém rohu musím vidět zelenou zem, rychlost držet 80-100.to mi přijde jako základ optimální rychlosti v jakémkoli režimu---i při startu---pokud netaktizuju, rychlost držím 90-120, pak na mě nic neřve.

orientovat se pouze podle ---červených stoupáku je zavádějící, zvlášt při letu po větru--- rádi zmizí, než se k nim doplahočíš, lepší mi přijde sledovat naskakující mraky a zvýrazněné červené stoupáky točit a odklikávat spíš až když ten stoupák točíš--při točení na ikonu stoupáku cvakám pořád, abych mohl kroužit její pruměr

v každém případě v placené verzi Havai, no tak to je masakr, toho se nemužu nažrat :lol:

začátek byl samozřejmě brutus a jen jsem s tím řezal o zem.

trochu mi prdí, že když to někam namířím, vím po hodině prd kde jsem a uplně nejvíc mi prdí, že u toho nemužu popijet pivečko , páč bych to prdlej neuřídil a nikam nedoletěl :lol:

Rozhodně se placená verze za těch cca 90 kaček určitě vyplatí---teda pokud nemá někdo pocit, že je to hovadina i v té free verzi, v placené se zázraky nedějou, jiné lokality, jiné modely, princip stejný.

PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 2:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Ano ty červený valce jsou stoupáky. Je lepší být blíž středu, tam jsou silnější aspoň ve skutečnosti :-) Kroužím z ASK na 55- 60 majlích a náklonl 45 stupňů. Na přeskok tak 80- 100 podle toho jak to padá. U tech jednomistných můžeš rychleji, ale v kroužení ne. Ustřeďovat lze v pohode podle ucha, to červený používám co nejmíň. Dráha jde naštěstí furt vidět do rozumné vzdálenosti a dokonce tim líp čím si víš. Jak ve skutečnosti. Pro orientaci je dobré sledovat směr větru, když vidíš, že jej máš např zprava, tak až se budeš vracet tak musí být zleva. Zatím jsem takto letiště vždycky našel. O ty placený fakt budu uvažovat.

Profil {RCalbum.cz}  

PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 16:25 
Mazák
Mazák

mirak píše:
Ano ty červený valce jsou stoupáky. Je lepší být blíž středu, tam jsou silnější aspoň ve skutečnosti :-)

v tom mobilu se mi daří točit delší dobu stoupák pouze pokud si stále otevírám ten červený válec a kroužím po jeho obvodu.

v té placené aplikaci jsem si mohl zvolit metrické hodnoty--Km za hodinu a výšku v metrech--- při startu , kroužení a pro nejmenší opadání v přeletu se držím okolo 90kmh, pokud mám dostatečnou výšku občas to rozhulím při přeskoku na další stoupák na 250.

jinak v té placené verzi se mi i pro solo let líbí položka soutěžního letu, po odečtu startu--30s začínám rovnou v tuším 1500m a musím letět vytyčenou trasu--letěl jsem to zatím jen jednou, je potřeba být připojen přez wifi, ale kus před cílem mi mobil napsal--ztráta wifi a nedoletěl jsem.

ted zkusím ubastlit pro ten mobil něco, jako knipl a docela i zvažuji, že bych pořídil nějaký tablet--mám malý mobil , docela fest zápasím tam vidět trochu slušně na ty hodnoty a budíky a po hodině létání mi z toho už jdou oči šejdrem, vnitřně mám ale tady z toho virtuálního létání podstatně silnější pocit, než když létám venku reálně i třeba se 4m maketou kde mě to po 20 ti minutách už nebaví.

pokud bys koupil tu plnou verzi, rád bych zkusil s někým, kdo komunikuje česky zkusit domluvit nějaký ten společný přelet.

PříspěvekNapsal: sob 30.01.2016 18:24 
Mazák
Mazák

tak už jsem postelově kniploidní :lol:

Příloha:
P1160592.JPG
P1160592.JPG
[ 82.98 KiB | Zobrazeno 2131 krát ]

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 1:02 
Mazák
Mazák

tak sranda knipl se osvědčil :D po hodce kroužení na Havai jsem dal ale ve 2 km pauzu na pivko , cigáro a dotunění stopek----já to věděl, když jsem se zkoušel proletět ve větroni, jestli bych neměl seknout s modelařinou a zavěnovat se skutečnému plachtění---zkusil jsem, ale jak si tak kroužíme stoupáky, najednou jsem dostal chut na pivo a cigáro a nakonec to zhodnotil tak, že létat by mě bavilo, ale na rozdíl od cykloturistiky by byl asi ve větroni problém oblétávat hospody na vytyčené trase :lol:

podobně mi zklamalo kabrio, sice fajn, že nemusím šlapat, ale někam dojet a tam cumlat birela nebo colu, to je fakt o ničem :D

evidentně mám ale už opravdu problém se sluchem, vysoké frekvence výrazného stoupáku poznám pouze tak--že už pípání vubec neslyším.

na druhou stranu je ale fajn, že mi v létě v karaváči nebuděj a neotravujou cikády :lol:

Příloha:
P1160593.JPG
P1160593.JPG
[ 88.5 KiB | Zobrazeno 2061 krát ]

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 1:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Obrázky: 0
..ty si to dáváš, už jen čekám kdy si k tomu postavíš ještě nějakou 3DOF motion platformu :lol:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 1:29 
Mazák
Mazák

Vaccc píše:
..ty si to dáváš, už jen čekám kdy si k tomu postavíš ještě nějakou 3DOF motion platformu :lol:

no to si piš, že kdybych na to měl schopnosti, tak se ted na pul roku zavřu do dílny a po pul roce vylezu ven s tím, že v tý dílně mám kabinu větroně s obrazovkama po celé místnosti :lol:

ale to já nedám, já si fakt budu muset vystačit s mobilem na kusu klacku :lol: ale joo, fakt si to užívám a to mě nikdy žádné hry přez nějakou obrazovku vubec nebrali.

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 13:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Obrázky: 1
Řekl bych, že jsi zralý na FPV. Já se loni při prvních letech jinak stabilní koptéry bál, že když spadnu, že se v tom zabiju. Ale pak už jsem si to začal užívat a teď si představuju, že letím ve vrtulníku. Dej si do Nimbuse FPV kameru se servem na rozhlížení, na HK pořiď FPV helmu nebo zainvestuj do brýlí a za rozumný peníze v tom svým větroni "sedíš". :wink:

Profil Soukromé album  

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 20:28 
Mazák
Mazák

martin z píše:
Řekl bych, že jsi zralý na FPV. Já se loni při prvních letech jinak stabilní koptéry bál, že když spadnu, že se v tom zabiju. Ale pak už jsem si to začal užívat a teď si představuju, že letím ve vrtulníku. Dej si do Nimbuse FPV kameru se servem na rozhlížení, na HK pořiď FPV helmu nebo zainvestuj do brýlí a za rozumný peníze v tom svým větroni "sedíš". :wink:

zatím po FPV nijak netoužím, ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy :D

ted bych ale asi docela rád pořídil nějaký velikostně akurátní tablet s androidem, né moc velkej, spíš ve velikosti většího telefonu s obrazovkou tak 17 uhlopříčka a mini hdmi, foták tam nepotřebuju, cenově tak maximálně do 2,5k, koukal jsem na Alze,ale vím prdlajs jakej vybrat a nepořídit za málo peněz uplnej šunt.

pípání stoupáku už v pohodě, nakonec se ukázalo, že zásadní chyba nebyla v uších, ale v neznačkových bezdrátových sluchátkách, zkusil jsem ten mobil zapnout na bezdrátovky sony a ty už ty vysoký frekvence pípají v pohodě--akorát mi nejsou tak příjemný na uši, jako ty neznačkový.

no nic, dokouřím cigáro a vyrážím zase na trat, po obědě jsem s tim musel ze 4 tisíc a prohánění v mracích nemilosrdně plácnout po jedenapulhodinovém přeletu na zem a mazat na chvilku do práce , kdybych včera věděl, jak to bude dnes suprově nosit, tak bych jim rozhodně nesliboval, že to přijedu dodělat dneska a nechal bych tu práci až na zítřek :lol:

PS: co mě ale docela překvapilo a vcelku vystrašilo, po té jedenapul hodině virtuálního létání jsem sednul do auta a měl docela tak trošku chvíli problém přecvaknout, že už nejsem ve virtuální hře, ale že fakt jedu po silnici autem , kde nebude fungovat, že když udělám pitominu, bude stačit zmáčknout restart 8O

No pohltilo mě to neskutečnym zpusobem, vubec si nepamatuju, kdy jsem měl naposled z něčeho radost opravdu jako malý dítě a kdyby mi někdo minulý týden řekl, že za týden budu před sebou kroutit mobilem a bude mě to navíc bavit, tak bych si plácal na čelo, že takovej uchyl já nejsem .

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 20:41 
Mazák
Mazák

Prave som zalietal online. Je tam asi 19 polskych bratov. Lenze zatial mam free tak si iba poletujem bez ciela.
Kde je rychlost a v akych jednotkach?

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 21:06 
Mazák
Mazák

automet píše:
Lenze zatial mam free tak si iba poletujem bez ciela.
Kde je rychlost a v akych jednotkach?

letová rychlost je v pravo nahoře

v placené verzi i metrická--Km/h

co mi ale není jasný---Free flight--free online v pohodě, ale-- race on line mi po prvním otočném bodu po nějaké době hra vždy klekne s tím, že vypadla wifi---už jsem to zkusil i na jiné wifi--tak 2metry od mobilu, takže špatným signálem to být nemuže.

jinak ted mi nabíhá v levém rohu hláška--

SL 444 HI
SL 444 nice map

vím prdlajs o co jde

nic méně v základní neplacené verzi je ted on line 12 pilotu a v placených žádný.

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 21:16 
Mazák
Mazák

Pepin, vsak to je online chat pilotov. Idem este tam

PříspěvekNapsal: ned 31.01.2016 21:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Pepin: přečetl jsem vlákno a usmíval se, jseš do toho dobře zažranej :lol: vyzkouším to :wink:

Profil {RCalbum.cz}  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 42 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další